Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 27. septembra 2020

Desiate miesto považuje hrajúci tréner Iskry za veľký neúspech

7. júla 2010 | Komentáre: 0 |

Na desiatom mieste skončili futbalisti Iskry Hnúšťa v piatej lige – v skupine „D“. Hnúšťania nazbierali 35 bodov. „Desiate miesto je neúspechom mužstva. Je to veľký neúspech,“ vyhlásil pre Echoviny.sk hrajúci tréner a zároveň manažér FK Iskra Hnúšťa Marián Petrok. „Určite sa budeme snažiť začať lepšie novú sezónu, aby sme podstatne lepšie zvládli jesennú časť súťaže. Prvá polovica sezóny nám vôbec nevyšla. Je to pre nás ponaučenie, že sa musíme sústrediť na celú súťaž,“ pokračoval.

Odvetnú časť piatej ligy začínali hráči Iskry ako desiate mužstvo v priebežnej tabuľke. Po jesennej časti mali na svojom konte 14 bodov. „Jarnú časť hodnotím v podaní mužstva ako relatívne dobrú, predovšetkým jej záver nám vyšiel dobre. Vzťahuje sa to na posledných šesť zápasov. Hlavne s výkonmi mužstva v týchto stretnutiach som bol spokojný,“ konštatoval hnúšťanský lodivod. Hnúšťania získali na jar 21 bodov, z toho v posledných piatich stretnutiach nazbierali trinásť bodov. „S počtom 21 bodov získaných v jarnej časti je len relatívna spokojnosť. Nie som spokojný s tým, že máme v tabuľke pravdy veľa mínusových bodov,“ uviedol Petrok.

„Menšiu krízu sme mali v odvetnej časti od zápasu s Radzovcami, hrali sme veľmi zle, nedarilo sa nám kombinačne, nevedeli sme dávať góly. Veľmi nám pomohlo, keď sa do zostavy vrátili v priebehu jarnej časti brankár Bohuš Dominik, po zranení Rado Doboš a Peter Weiss, ten mal študijné povinnosti, úspešne ukončil vysokú školu a začal pravidelne hrávať. Bolo to veľké plus pre náš tím,“ vyjadril sa hrajúci hnúšťanský tréner. Najväčšou prednosťou mužstva boli podľa neho predovšetkým v závere sezóny kolektívny duch, bojovnosť a ctižiadostivosť. „Najväčšou slabinou tímu je stále to, že sa  menej trénuje. Nemali sme tiež stabilnú zostavu v priebehu sezóny, stabilizovala sa v závere súťaže“.

Bytča pomohla Iskre k piatoligovej príslušnosti

Vlani vypadla Iskra Hnúšťa zo štvrtej do piatej ligy, v ktorej hrala v tejto sezóne o záchranu. Pred pádom do oblastnej súťaže ju zachránila Bytča. Tá síce v poslednom kole zdolala Lietavskú Lúčku 2:1, lenže Športovo – technická komisia (ŠTK) Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) výsledok zápasu kontumovala (neoprávnený štart hráča) v prospech L. Lúčky 3:0. Namiesto Fiľakova sa tak stala Bytča druhým vypadávajúcich z tretej ligy – Stred. Čo malo vplyv aj na počet vypadávajúcich vo štvrtej lige – Juh i v piatej lige – v skupine „D“. Tento prípad mal pokračovanie aj minulý týždeň. Bytča sa proti verdiktu ŠTK SsFZ odvolala a Výkonný výbor SsFZ zrušil rozhodnutie o kontumácii výsledku zápasu, čo znamenalo, že by sa Bytča zachránila. Následne však Rada SsFZ potvrdila vypadnutie Bytče a jej zaradenie do štvrtej ligy – Sever.

„Šťastena sa k nám priklonila a som rád, že to tak bolo. Boli sme pripravení prijať aj to že budeme hrať nižšiu súťaž. My sme si za to mohli. Správa, že nie sme vypadajúcim, nás potešila. Budeme sa to snažiť využiť,“ nechal sa počuť Marián Petrok. Hnúšťania sa Bytči nemienia podľa jeho slov „poďakovať“. „Je to v prvom rade ich vnútorná záležitosť. Taká vec, aká sa im stala, by sa nemala stávať, ale môže sa stať hocikomu,“ uzavrel. Keby neopustila tretiu ligu Bytča, ale Fiľakovo, s piatou ligou – skupinou „D“ by sa rozlúčili štyri mužstvá, medzi nimi by bola aj Hnúšťa. Mala totiž horšie vzájomné zápasy s jedenástou Cinobaňou. Tá získala tiež 35 bodov. O vypadávajúcom by však rozhodovali vzájomné zápasy a podľa tohto kritéria by si mužstvá vymenili pozície v tabuľke.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA