Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 11. augusta 2020

Bez Migaľovej začali volejbalistky Iskry letnú prípravu

2. augusta 2010 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Družstvo žien VK Iskra Hnúšťa začalo dnes pod taktovkou nového trénera Štefana Majeského prípravu na novú prvoligovú sezónu. Do tréningového procesu sa zapojilo veľa mladých hráčok. „Na prvom tréningu bolo desať hráčok – Vojteková, Ďurišová, Národová, Slivková, Sliacka, Jakubcová, Miková, Mrnková, Tokárová a Kvetková. Testovali sme ich a venovali sme sa aj kondičnej príprave. Dievčatá „bojovali“ na tréningu, môžem ich pochváliť, pozdávalo sa mi to. Začiatky sú ťažšie,“ povedal pre Echoviny.sk Majeský. Prípravu nezačala s družstvom Erika Migaľová, jedna z kľúčových postáv Iskry v predchádzajúcich sezónach. „Migaľová sa vzdala volejbalu pre nasledujúcu sezónu. Nebude hrávať. Avizovala to už od apríla. Ide študovať na vysokú školu do Košíc a ide tam aj jej priateľ,“ poznamenal hnúšťanský kormidelník. „Jana Zatrochová sa k nám pridá od utorka. Alexandra Bukviarová dovolenkuje, do tréningového procesu sa zapojí od budúceho týždňa. Kristína Ďurindová má prax, nastúpi do prípravy v závere augusta, alebo na začiatku septembra,“ uviedol kouč hnúšťanskej Iskry. Poznamenal, že hrávať nebude ďalej Petronela Bartová. S aktívnou kariérou sa rozlúčili Miroslava Štefániková i Miroslava Szőkeová.

Štefan Majeský avizuje návrat dvoch bývalých hráčok Iskry Hnúšťa na palubovku. Ide o Timeu Krekáňovú, ktorá hrala v hnúšťanskom drese aj v súťažnom ročníku 2004/2005, v ktorom Hnúšťa vyhrala prvú ligu – Východ a bojovala neúspešne v baráži o postup do extraligy. Druhou volejbalistkou, ktorá sa vracia do súťažného kolotoča, je Simona Pasiarová. „Mali niekoľkoročnú prestávku. Skúsia to, uvidíme, čo z toho bude,“ reagoval hnúšťanský lodivod.

Volejbalistky Iskry čaká teraz dvojtýždňová hrubá fyzická príprava. Družstvo sa najbližšie predstaví na turnaji 14. augusta v Poltári. „Bude to taký neoficiálny turnaj. Prvým oficiálnym herným testom tímu bude Memoriál Michala Lumnitzera,“ uzavrel Štefan Majeský.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:


V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Pravidlá prispievania“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii


POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA