Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. januára 2020

Bagačková sa teší z bronzu

10. júla 2013 | Komentáre: 1 |

Fitneska z Rimavskej Bane prenikla medzi elitu na republikovom šampionáte.

Jana Bagačková

Jana Bagačková

Na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v naturálnej kulturistike mužov a fitness žien si ukoristila Jana Bagačková cenný medailový úlovok. Športovkyňa z Rimavskej Bane získala v disciplíne fitness model nad 170 cm bronz. Šampionát sa uskutočnil v závere júna v Michalovciach.

„V mojej kategórii nás súťažilo pätnásť. Konkurencia bola veľmi dobrá. Boli tam aj skúsenejšie pretekárky. Dúfala som, že sa dostanem aspoň do finálovej šestky. Bola som milo prekvapená, že som obsadila tretie miesto. Veľmi sa z tohto bronzu teším. Dopadlo to dobre pre mňa. Predstihli ma iba naozaj kvalitne pripravené dievčatá. Nehovoriac už o tom, že víťazke patrila zlatá medaila úplne právom,“ povedala pre Echoviny.sk Bagačková. Ako poznamenala, toto podujatie bolo pre ňu tohtoročným vrcholom sezóny. „Tá moja príprava mohla byť aj lepšia, pretože vždy je čo zlepšovať. Predsúťažná diéta je náročná. Konečné umiestnenie závisí aj od spomínanej konkurencie a samozrejme, že aj od posudzovania rozhodcov. Pri hodnotení predstavuje 70 percent symetria postavy a 30 percent promenáda v spoločenských šatách. Musí byť vidieť, že posilňujeme, že máme jemné svaly, ide o to, aby to bolo prirodzené, pekné, ženské“.

Jana Bagačková reprezentuje Klub naturálnej kulturistiky HIT Banská Bystrica. „Na súťažné pódiá ma priviedol Peter Winkler, ktorý šéfuje práve tomuto klubu. Je to taká ikona naturálnej kulturistiky na Slovensku. Súťažím iba druhý rok“.Bagack

Vlani na jeseň pritom triumfovala na medzinárodnom fóre. Vyhrala podujatie Aminostar Natural Cup v Znojme, kde zasiahla do bojov v disciplíne fitness model nad 166 cm. „Dúfam, že nastali u mňa odvtedy pozitívne zmeny. Zamerala som sa na vylepšenie niektorých partií“. Má už za sebou aj účasť na európskom šampionáte v Maďarsku, kde sa ale neumiestnila medzi najlepšími.

V Rimavskosobotskom okrese pôsobila ako inštruktorka zumby. „Nevylučujem, že sa k tomu vrátim, lebo mi to chýba. Momentálne sa tomu nevenujem, pretože veľa času trávim na cestách, ktoré brázdim v rámci pracovných povinností a študujem aj na vysokej škole. Zumbu som precvičovala v Rimavskej Sobote ako prvá. Absolvovala som už aj kurz fitnes trénera, toto by ma možno ešte viac bavilo,“ hovorí Jana.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  DALO | 12. júla 2013 | 11:44 | 11:44

    GRATULUJEM!

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA