Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 26. mája 2019

Staršie žiačky Hnúšte si body rozdelili so Žilinčankami

16. októbra 2010 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

V druhom kole prvej triedy (M – SR oblasť Stred) sa dnes predstavili staršie žiačky VK Iskra Hnúšťa v Žiline. Zverenky trénerskej dvojice Pasiar/Slivková prvý zápas na žilinskej pôde vyhrali. Prvýkrát v aktuálnej sezóne sa tak tešili z plného bodového zisku. Druhý súboj bol však hladkou záležitosťou žilinských volejbalistiek.

ŠK ŽU Žilina – VK Iskra Hnúšťa 1:3 (-20, 17, -9, -19), 3:0 (9, 14, 4)

Veľmi koncentrovane nastúpili staršie žiačky Hnúšte na prvý zápas. Vyvarovali sa zbytočných vlastných chýb a po peknej,  pestrej hre zvíťazili v úvodnom sete. Druhé dejstvo malo veľmi vyrovnaný priebeh. Družstvá sa ťahali o každý bod, ale v koncovke urobili Hnúšťanky zbytočné chyby na príjme a umožnili domácim doviesť set do víťazného konca. V treťom dejstve sa opäť sústredili hosťujúce volejbalistky len na hru a výborným podaním i tvrdým útokom nedovolili domácim hráčkam zvrat v zápase. Iskra dominovala na ihrisku. Od začiatku štvrtého setu hosťujúce volejbalistky výborne podávali, nedovolili Žilinčankám presadzovať sa na sieti. Vďaka kolektívnemu výkonu doviedla Hnúšťa tento set i zápas do víťazného konca.

Druhé stretnutie sa vyvíjalo od začiatku jednoznačne v réžii žilinských dievčat. Tie kraľovali na palubovke, druhý duel sa stal ich jasnou záležitosťou. Domáce volejbalistky boli lepšie vo všetkých herných činnostiach. Hnúšťanky sa nevedeli najmä vysporiadať s veľmi kvalitným podaním žilinských hráčok.

Zostava Hnúšte: Hochmannová, Kvetková, Brádňanová, Václavíková, Klembuszová, Pásztorová (Doleszová, Hosťovecká).

Zdroj: VK Iskra Hnúšťa, Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA