Na pódiových pozíciách stáli klenovskí i hnúšťanskí bedmintonisti.
Dejiskom druhého zo série bedmintonových turnajov Grand Prix v kategórii starších žiakov bol Prešov. V metropole Šariša zasiahli v sobotu 15. decembra do bojov klenovskí i hnúšťanskí hráči. V každej z troch disciplín to dotiahol Richard Šmatlák (Družstevník Klenovec) až do finále. Vo dvojhre nenašiel premožiteľa a vybojoval si v nej prvenstvo. V súboji o zlato zdolal 2:0 na sety Adama Horáka z Ilavy. Radosť z prvého miesta si Richard zároveň vychutnal aj v mixe, v ktorom sa predstavil po boku oddielovej spoluhráčky Moniky Hruškovej. V záverečnom dueli porazili 2:0 ilavský pár Horák/Prostináková. Do finále postúpil Šmatlák s Klenovčanom Marekom Trnavským aj vo štvorhre, ale neporadili si s dvojicou Horák/Hrnčár (Ilava, Trenčín), prehrali s ňou 0:2. A tak obsadil klenovský pár druhé miesto.
Bedmintonistka Družstevníka Hrušková sa prepracovala na medailové pozície aj vo dvojhre i vo štvorhre. V singli podľahla vo finále Lenke Drotárovej z Lokomotívy Košice 1:2. V debli sa Monika Hrušková umiestnila s klenovskou hráčkou Vanessou Mináčovou na bronzovej priečke.
Vo dvojhre skončil Vladan Pevný (BK GMH Hnúšťa)tretí. V semifinále ho zastavil už spomínaný Šmatlák. Pevný sa umiestnil na tretej priečke aj vo štvorhre, jeho partnerom bol Samuel Ivanka z Partizánskeho.
Kristína Žeravá (BK GMH Hnúšťa) obsadila vo štvorhre spoločne so Sárou Pavlíkovou (Široké) rovnako tretie miesto.
Ostricová v debli strieborná
Na druhom bedmintonovom podujatí Grand Prix najmladších žiakov mal zastúpenie Klenovec i Hnúšťa. Na stupne víťazov sa však v Trenčíne dostala iba Michaela Ostricová (Družstevník Klenovec). Tá sa umiestnila vo štvorhre na druhej priečke. Jej partnerkou bola Zina Hlavačková z Partizánskeho.
Zdroj: Echoviny.sk