Rozhovor: Marcele Laiferovej učarovali hory v okolí Tisovca

9. novembra 2014 | 19:25 |  |  |

V Tisovci na tohtoročnom Dni seniorov zaspievala aj známa speváčka Marcela Laiferová. Speváčka patrí medzi stálice slovenskej hudobnej scény a je známa predovšetkým z účinkovania v populárnej speváckej relácie Repete s množstvom hitov, ktoré si pamätajú najmä tí skôr narodení.

phoca_thumb_l_DSC_6064Pre Tisovec.com si Laiferová našla chvíľku a odpovedala na pár otázok.

Pred pol rokom ste mi na otázku v online rozhovore na jednej webovej stránke spomínali, že na strednom Slovensku nemáte ponuky na vystúpenia. A zrazu ste aj na Michalovej, ba po mesiaci aj u nás, v Tisovci. Je to náhoda? Pre nás je to samozrejme česť /a pre mňa splnený sen/ a sme radi, že po mnohých rokoch u nás opäť spievate.

Keď som vystupovala v neďalekej Michalovej, oslovil ma váš pán primátor a tak sa stalo, že sme program zopakovali aj vo vašom meste. Veľmi dávno som tu nebola. Musím však podotknúť, že cestou sem som zistila, že tento kraj je naozaj nádherný. Sú tu všade hory a rada by som sem zavítala aj na viac dní.

Vieme, že obľubujete hory. A čo dovolenka, more? V apríli ste spomínali, že plánujete ísť na Sicíliu.

Obľubujem viac hory, ale tento rok som stihla okrem naplánovanej Sicílie aj Španielsko.

Prezradíte niečo o vás, o rodine, vašich láskach? Aké máte spomienky na vaše detstvo?

V detstve som bola veľkým beťárom, nosila som matkine nylonové pančuchy, ktoré boli v tom období veľmi drahé a dotrhala som jej ich. Liezla som po stromoch a celý deň som sa hýbala, šport bol mojím životom. Moje lásky sú moji dvaja synovia Stanislav a Martin. Som veľmi pyšná na moju rodinu, príbuzných a myslím si, že je to mimoriadne dôležité, aby človek vždy vedel, že má svoje hniezdo, svojich blízkych. Tento pocit dodáva človeku veľa istoty a sily, nechcem tým povedať, že by som nemala rada aj iných ľudí. Ľudí milujem, aj ako lekár, aj ako umelec. Záleží mi na tom, aby boli šťastní, preto aj píšem knihy o šťastí. Mám veľmi veľa priateľov, z tých známejších - Nora Beňačková - bývalá hlásateľka z televízie a veľa veľa ďalších, ktorých aj poznáte z televíznej obrazovky... Okrem toho sú to ľudia z bežného života, s ktorými sa rada stýkam.

Kde ste hľadali a stále nachádzate inšpiráciu na tvorenie?

Sledujem celý svetový vývoj hudby a porovnávam to s mojím cítením a s tým, čo publikum na Slovensku akceptuje. Veľa o tom premýšľam, lebo si myslím, že spevák je zodpovedný sám za seba a nie je to vždy iba autor hudby. Veľmi mi záleží na textoch a mala som šťastie, že som v mojom živote spolupracovala s tými najlepšími, ktorí na Slovensku v oblasti textárskej sú, napríklad Tomáš Janovic, Milan Lasica, Zoro Laurinc, Ján Štrasser, Kamil Peteraj atď.

Pani Marcela, od útleho detstva počúvam a poznám vašu tvorbu. Pamätáte sa však ešte na pieseň Chvíľa? Čo takto oprášiť ju?

Pamätám si na tú pieseň veľmi dobre, oprášiť sa ju nechystám, lebo boli iné veľké hity – Slová, Sedem čiar, či Lampy už dávno zhasli. Mimochodom, koncom roka 2013 vyšiel môj päťalbum, na ktorom je 108 mojich známych piesní z rôznych žánrov. Je to 5 CD spolu, bohužiaľ, táto pieseň na tam nie je...

Poznám album, je v ponuke aj nášho kníhkupectva. Osobne som sa zo spomínaného 5CD Collection najviac potešil výberu "Moje najmilšie 2", kde sú málo hrané skladby. Ako sa 5CD Collection Marcela Laiferová predáva?

Nemám momentálnu informáciu, vyšlo ich len 500 kusov, je to skôr zberateľská rarita. CD bolo veľmi finančne náročné. Drahé sú hlavne autorské poplatky.

Skvelá ste nielen v speve, ale aj na poli písania kníh. Mnoho čitateľov sa stotožňuje s vašimi názormi na život, svet, medziľudské vzťahy. Máte niečo rozpísané aj teraz?

Áno. Ešte však nepíšem, ale mám to v hlave a myslím si, že ľudia odo mňa berú texty, ktoré sa týkajú psychológie človeka a jeho vplyv na telo a dušu.

Nedostali ste v ostatnej dobe ponuku z nejakej televíznej stanice na svoju reláciu? Myslím, že by ste ľuďom mali čo povedať.

Veľmi rada by som takú reláciu mala. Napíšte to do televízie. Pomôžete mi.

Mnohých fanúšikov možno mrzí, že máte Fan club len cez Facebook. Predsa len nie každý preferuje tento spôsob komunikácie. Neuvažujete o svojej riadnej oficiálnej webovej stránke?

Zatiaľ nie. Záujemcom odporúčam sa ozvať, ak majú záujem, do môjho fanklubu, ktorý vedie mladý muž menom Marcel - 0908 518 223. Tu môžu získať viac informácií, resp. zúčastniť sa nášho stretnutia, ktoré sa koná skoro každý rok s členmi tohto klubu.

Ako vnímate slovenskú populárnu hudbu a kto vás oslovuje zo súčasných interpretov?

Slovenskú tvorbu samozrejme poznám veľmi dobre, a v súčasnosti je pre mňa zaujímavá napríklad Janka Kirschner.

Vaše najnovšie výberové 5CD bol skvelý počin. Ďakujeme zaň. V apríli ste mi odpovedali na otázku, či plánujete aj ďalší album, že máte tri nápady. Prvý - šansónové CD, druhý - najslávnejšie klasické piesne, podobné ako boli na mimoriadne úspešnom CD Dotknúť sa hviezd, ktorý má už Platinu, alebo tretí album, kde by boli tanečné verzie, teda CD s rýchlymi piesňami. Dokonca ste sa ma vtedy opýtali, čo si o tom myslím a ktorý by sa mi páčil? Moja odpoveď znela: Čo sa mňa týka, privítal by som postupne všetky, ale ako prvý asi ten tanečný“. Pýtam sa teda teraz, po pol roku, či vyjdú, a ak áno, v akom štádiu sú prípravy CD a ktoré vyjde ako prvé?

Album sa pripravuje a ako prvé vyjde práve CD s tanečnými úpravami nielen známych hitov, ale aj novými skladbami v tanečnom, modernom štýle.

Kto robí aranžmány tanečných verzií na spomínanom CD a kedy asi album vyjde?

Je to môj dlhoročný spolupracovník Pavol Kvassay, ktorý mi robil už mnoho skladieb a albumov. Myslím, že CD by mohlo vyjsť už v januári.

Už teraz sa tešíme. Prajem vám do ďalších rokov a kariéry veľa zdravia a tvorivých nápadov.A ďakujem veľmi pekne za vystúpenie a za rozhovor.

Ja tiež ďakujem za rozhovor a ďakujem pánovi primátorovi Petrovi Mináčovi že som vám mohla spríjemniť také milé podujatie, akým bol Deň seniorov u vás v Tisovci.

phoca_thumb_l_DSC_6070

So speváčkou sa zhováral p. Dušan Kojnok pre Tisovec.com

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
Aktuálne
NajčítanejŠie
 
Medzi Rim. Sobota a Rim. Baňa nás čaká výluka vlakov, doprava bude nahradená autobusmi
20.nov.2023 - Osobné vlaky budú nahradené autobusmi z dôvodu výluky. Ďalej...
Ideálny Hyundai pre každého v predajniach AC Autocentrum
27.okt.2023 - Spoločnosť AC Autocentrum otvorila nový showroom značky Hyundai v Lučenci, kde ponúka široký výber spoľahlivých áut pre každého. Ďalej...
FOTO: Náučný chodník Bojisko pri R. Bani strážia dvaja noví vojaci
25.okt.2023 - Náučný chodník SNP – Bojisko Rimavská Baňa mapuje bitku medzi povstaleckým peším práporom „NARCIS“ a útočiacou nemeckou ,,Kampfgruppe Sonne“. Ďalej...
Hnúšťanské taekwondistky sa blysli na súťaži v Maďarsku
24.okt.2023 - V Budapešti sa im darilo a odniesli si domov päť cenných kovov. Ďalej...
Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

DO POZORNOSTI

Športovci z Taekwondo klubu Hnúšťa na súťaži opäť hviezdili
Vďaka skvelým výkonom súťažiacich a ich umiestnení si Taekwondo klub Hnúšťa odniesol strieborný pohár v hodnotení 14 tímov. Ďalej...
14.nov.2023 - Vďaka skvelým výkonom súťažiacich a ich umiestnení si Taekwondo klub Hnúšťa odniesol strieborný pohár v hodnotení 14 tímov. Ďalej...

Šport

V Seredi sa konalo prvé kolo Slovenského pohára, Krahulcová odišla so striebrom
4.sep.2023 - Uplynulú sobotu (2. septembra) sa v Seredi konalo historicky prvé kolo Slovenského pohára v cyklistickej disciplíne gravel. Ďalej...
4.sep.2023 - Uplynulú sobotu (2. septembra) sa v Seredi konalo historicky prvé kolo Slovenského pohára v cyklistickej disciplíne gravel. Ďalej...
Mesto Hnúšťa aktualizovalo otváracie hodiny kúpaliska
15.aug.2023 - Letné počasie nám ešte ale nepovedalo posledné slovo a bazény môžete stále využiť. Ďalej...
Hnúšťanskí taekwondisti si z pobrežia Balatonu priniesli zlato, striebro, aj víťazný pohár
28.jún.2023 - Na pobreží Balatonu sa konal 2. ročník medzinárodnej súťaže Beach Poomsae 2023. Ďalej...

Medailová žatva taekwondistiek z Hnúšte: Nestratili sa v konkurencii susedných štátov

9.jún.2023 - Tie úspešne reprezentovali v poomsae klub aj mesto Hnúšťa. Ďalej...

Hnúšťanské taekwondistky na súťaži opäť hviezdili

17.máj.2023 - Zo športového podujatia odšili s jednou striebornou medailou a so štyrmi zlatými. Ďalej...

Hnúšťanskí kickboxeri si z Lučenca odniesli desiatku cenných kovov

27.apr.2023 - V športovej hale v Lučenci sa na 2. kole Open ligy v kickboxe stretlo 213 pretekárov. Ďalej...

Téma týždňa

Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu

17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Predčasné parlamentné voľby 2023: V okrese Poltár vyhrala jasne strana Smer - Sociálna demokracia
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...

Rozhovor

Uvedomujem si silu získaného mandátu, hovorí nový primátor Hnúšte
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...

Kultúra

Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Ako požiadať o súdny preklad dokumentov?
5.dec.2023 - O tom, že všetko má svoje pravidlá, svedčia aj súdne preklady. Ďalej...
5.dec.2023 - O tom, že všetko má svoje pravidlá, svedčia aj súdne preklady. Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram