Racionálne zmýšľanie, zodpovedný prístup a finančné hospodárenie bude to najdôležitejšie pre zdravý chod samosprávy, hovorí nový primátor Tisovca Ján Vengrín

17. novembra 2022 | 13:26 |  |  |

TISOVEC – V našej sérii rozhovorov, v ktorých spovedáme nových zástupcov miest a obcí, vám prinášame ďalší, tentokrát s novým primátorom Tisovca Jánom Vengrínom.

Ján Vengrín zastával funkciu náčelníka Mestskej polície v Tisovci a je okresným predsedom hnutia SME RODINA.

Je podľa neho dôležité vypočuť si názory a získavať podnety od ľudí, ktorí v meste žijú. Chce sa venovať mládeži i seniorom.

Vo voľbách získal hlasy od 682 obyvateľov Tisovca a Rimavskej Píly (45,04 %) z 1 514 platných hlasovacích lístkov. Jeho protikandidátmi vo voľbách boli Matej Binder, Hana Homoľová a Pavel Karas. 

Článok pokračuje pod reklamouAké ste mali očakávania, keď ste sa rozhodli kandidovať na post primátora Tisovca?

Nemal som žiadne očakávania. Išiel som do kandidatúry s tým, že každý má na začiatku rovnaké šance. Samozrejme, že moje aktivity, ktoré som od parlamentných volieb v roku 2020 robil pre náš región a hlavne pre Tisovec z pozície okresného predsedu SME RODINA, mi ukázali cestu a rozhodol som sa pre kandidatúru na post primátora mesta Tisovec.

Kde ste trávili čas, keď ste čakali na výsledky volieb a aké boli vaše pocity, keď ste sa dozvedeli, že ste získali post primátora?

Čas a čakanie na výsledok volieb som trávil spolu so svojím volebným tímom a mojimi podporovateľmi v reštaurácii Centrál v Tisovci ako jedna veľká rodina. Výsledky volieb som prijal s pokorou a veľkou radosťou. Ľudia ma zvolili za primátora mesta Tisovec, dali mi dôveru a je to pre mňa veľký záväzok.

Do funkcie oficiálne nastúpite o necelý mesiac. Kam budú po nástupe viesť vaše prvé kroky?

Moje prvé kroky budú viesť medzi zamestnancov nášho úradu. Sú to ľudia, ktorí sú základom a hybnou silou celej samosprávy. Následne plánujem navštíviť inštitúcie, ktorých zriaďovateľom je mesto Tisovec a mestské firmy.

Chystáte sa v prvých mesiacoch niečo v meste zmeniť? Prípadne na mestskom úrade?

Samozrejme, že áno. V prvom rade chcem v meste výrazne zlepšiť komunikáciu vo všetkých oblastiach. Hlavne však komunikáciu samospráva verzus občan. Vyjadrovať sa ku zmenám na mestskom úrade považujem za predčasné.

Čo podľa vás Tisovec momentálne najviac potrebuje?

Pripraviť a schváliť vyrovnaný rozpočet na rok 2023.

Aké sú vaše plány na najbližšie roky? Čo bude vašimi prioritami?

Energetická kríza v nadchádzajúcom období zasiahne nielen každého jedného z nás, naše rodiny, domácnosti, ale taktiež chod samospráv. Hospodárne a transparentné nakladanie s verejnými financiami bude veľmi dôležité a žiaduce. Racionálne zmýšľanie, zodpovedný prístup a finančné hospodárenie bude to najdôležitejšie pre zdravý chod samosprávy. Uvedomujem si, že žijeme ťažkú dobu. Nevieme, čo všetko nás čaká v nadchádzajúcom období, avšak vieme, že život sa nezastaví.

Čo však viem je, že v prvom rade budem s obyvateľmi intenzívne komunikovať, počúvať ich podnety a názory a aktívne ich zapájať do života v meste. Ako som vyššie uviedol, komunikácia je to prvoradé a najdôležitejšie, čo chcem v našom meste zlepšiť vo vzťahu samospráva – občan. Do života a diania v meste sa budem snažiť a chcieť zapojiť všetkých obyvateľov, ktorí prejavia záujem zlepšiť kvalitu života v našom Tisovci. Prioritne predovšetkým mládež, nakoľko oni sú naša budúcnosť a za rovnako dôležité považujem poskytnúť väčší priestor seniorom, pretože vďaka svojej múdrosti nadobudnutej na základe životných skúseností sú práve oni vzorom, od ktorých sa máme ešte stále čo učiť.

Tisovec má bohatú históriu, veľmi dobrú geografickú polohu a po dlhodobej stagnácii potenciál napredovať. A vôbec to nezáleží len na primátorovi. My všetci musíme chcieť urobiť niečo viac, aby sa nám v našom meste lepšie žilo. V nadchádzajúcom období máme jedinečnú a poslednú príležitosť uchádzať sa a čerpať finančné prostriedky z eurofondov s nulovým, resp. minimálnym spolufinancovaním. Tu vidím veľký priestor a možnosti, ako získať finančné prostriedky pre rozvoj nášho mesta a skvalitnenie života v Tisovci. Kvalitne vypracované a zrealizované projekty sú kľúčovými faktormi ich úspešnosti. Následne môžeme rozvíjať v Tisovci napr. turizmus a cestovný ruch, skvalitňovať služby, rozvíjať podporu v oblasti sociálnych služieb, podporovať kultúru a šport, chrániť životné prostredie, a tým pádom aj zvyšovať zamestnanosť.

Ako si predstavujete spoluprácu so zvolenými mestskými poslancami?

Myslím si, že každý zvolený poslanec chce pre svoje mesto len to najlepšie a spoločne budeme v rámci dobrej spolupráce posúvať naše mesto vpred.

Čo by ste na záver odkázali obyvateľom Tisovca?

Milí obyvatelia nášho Tisovca a Rimavskej Píly, ďakujem vám za prejavenú dôveru v komunálnych voľbách. Je to pre mňa veľká výzva a zároveň aj veľký záväzok voči vám a nášmu mestu.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
Aktuálne
NajčítanejŠie
 
Začal sa pilotný vzdelávací program pre lektorov v prírodnom turizme v NP Muránska planina
30.máj.2023 - Keďže ide o projekt pilotného charakteru, realizátori veria, že bude slúžiť aj ako inšpirácia pri nastavovaní postupného rozvoja prírodného turizmu na celom Slovensku. Ďalej...
Vlaky z Jesenského do Brezna budú opäť premávať každý pracovný deň
25.máj.2023 - Od 4. júna sú dva obnovené spoje zavedené do grafikonu, od 11. júna budú aj jazdiť. Ďalej...
V Revúckom okrese chce investor vybudovať hydinovú farmu
16.máj.2023 - Firma uvádza, že by sa mohli na farme vychovať približne dva milióny kurčiat za rok. Ďalej...
Na Dňoch mesta Hnúšťa vystúpi skupina Nocadeň aj Marcela Laiferová
11.máj.2023 - Hnúšťanov a obyvateľov regiónu opäť čaká bohatý program, ktorý sa začne v piatok (2. júna) a ukončený bude v nedeľu (4. júna). Ďalej...

DO POZORNOSTI

Vlaky z Jesenského do Brezna budú opäť premávať každý pracovný deň
Od 4. júna sú dva obnovené spoje zavedené do grafikonu, od 11. júna budú aj jazdiť. Ďalej...
25.máj.2023 - Od 4. júna sú dva obnovené spoje zavedené do grafikonu, od 11. júna budú aj jazdiť. Ďalej...

Šport

Hnúšťanské taekwondistky na súťaži opäť hviezdili
17.máj.2023 - Zo športového podujatia odšili s jednou striebornou medailou a so štyrmi zlatými. Ďalej...
17.máj.2023 - Zo športového podujatia odšili s jednou striebornou medailou a so štyrmi zlatými. Ďalej...
Hnúšťanskí kickboxeri si z Lučenca odniesli desiatku cenných kovov
27.apr.2023 - V športovej hale v Lučenci sa na 2. kole Open ligy v kickboxe stretlo 213 pretekárov. Ďalej...
Jedenásť gólov Jesenského, Medzibrod v Tornali vybojoval len remízu
24.apr.2023 - Ako sa im darilo? Pozrite si výsledky. Ďalej...

Taekwondistky z Hnúšte opäť reprezentovali svoj klub

24.apr.2023 - O cenné kovy tu celkovo zabojovalo viac ako dvesto pretekárov z Česka, Slovenska a Nemecka. Ďalej...

Spanilá jazda Jelšavy pokračuje, Jesenské si pripísalo ďalšie tri body

17.apr.2023 - Aj tretí aprílový víkend (15. a 16. 4.) patril futbalu. Ďalej...

Priateľské derby Hnúšte s Tisovcom, Kráľ v Jelšave nemal šancu

12.apr.2023 - V druhý aprílový víkend (8. a 9. 4.) si mužstvá z nášho regiónu plnili súťažné povinnosti. Ako sa im darilo? Pozrite si výsledky. Ďalej...

Téma týždňa

Jazdkyňa Timea má namierené na majstrovstvá Európy. Pomôcť s cestou do Talianska jej môžete aj vy
20.mar.2023 - Jazdectvu sa rodáčka z Revúcej venuje viac ako 12 rokov, súťažne ôsmy rok. Ďalej...

Jazdkyňa Timea má namierené na majstrovstvá Európy. Pomôcť s cestou do Talianska jej môžete aj vy

20.mar.2023 - Jazdectvu sa rodáčka z Revúcej venuje viac ako 12 rokov, súťažne ôsmy rok. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Referendum nie je platné. Zúčastnilo sa ho 27,25 percent voličov
22.jan.2023 - V Hnúšti hlasovalo 26,29 percent oprávnených voličov. V Tisovci sa referenda zúčastnilo 21,58 percent ľudí. Ďalej...
22.jan.2023 - V Hnúšti hlasovalo 26,29 percent oprávnených voličov. V Tisovci sa referenda zúčastnilo 21,58 percent ľudí. Ďalej...

Rozhovor

Uvedomujem si silu získaného mandátu, hovorí nový primátor Hnúšte
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...

Kultúra

Pozrite si výstavu magických fotografií z dielne D. Rapavej
26.apr.2023 - Výstava je sprístupnená do 31. mája 2023, v čase otváracích hodín knižnice. Ďalej...
26.apr.2023 - Výstava je sprístupnená do 31. mája 2023, v čase otváracích hodín knižnice. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Kreatívne spôsoby na využitie balkóna: vytvorte si miesto na oddych a relaxáciu
29.máj.2023 - Ak patríte do skupiny ľudí s balkónmi, čítajte ďalej, pretože svoju oázu pokoja môžete mať aj vy. A nie je to vôbec náročné. Ďalej...
29.máj.2023 - Ak patríte do skupiny ľudí s balkónmi, čítajte ďalej, pretože svoju oázu pokoja môžete mať aj vy. A nie je to vôbec náročné. Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram