Aj keď denné teploty sa poväčšine ešte držia na celkom príjemných číslach, tie nočné, respektíve raňajšie a tak isto aj čoraz viac sychravejších dní nám už dáva najavo, že by sme sa mali pomaly začať pripravovať na zimu. Veď predsa nechcete stráviť celú zimu doma len preto, že si nemáte do zimy čo obliecť.
Zimná bunda nemusí byť len veľká, ťažká a nevkusná
Aj keď ešte sú dni, kedy si vystačíte (s výnimkou rána) aj s krátkymi rukávmi, skúsenosti z minulých rokov nám naznačujú, že pravdepodobne z týchto vcelku príjemných teplôt skočíme rovno do zimy a budeme rýchlo vyťahovať zimné dámske bundy. Ak ste si teda plánovala kúpiť na túto sezónu novú, pomaly si začínajte vyberať.
Vsaďte pritom v prvom rade na funkčnosť. Vaša nová zimná bunda by tak v prvom rade mala byť schopná vás zohriať aj v prípade, že udrú poriadne mrazy. Nemusíte sa pritom báť, že v takejto bunde budete vyzerať, ako keby ste mala dvojnásobnú váhu. Už dávno neznamená, že teplá zimná bunda musí byť prehnane hrubá. Moderné materiály umožňujú, aby aj bunda, ktorá zahreje, bola relatívne tenká.
Deti sú náchylnejšie na zmeny teploty
V prípade, že ste hrdou mamou, treba okrem seba dbať aj na to, aby vášmu drobcovi nebola zima. Organizmy malých detí ešte nemajú takú termoreguláciu ako vy a preto im môže byť oveľa rýchlejšie zima.
Povinnou výbavou sú tak oteplené fusaky, ktoré budú vaše dieťa hriať v kočíku, na sánkach, či vo vajíčku počas chladných zimných dní. Dôležitá je aj nepremokavá vonkajšia vrstva, aby bolo vaše dieťatko chránené aj v prípade náhlych zmien počasia.
Nezabúdajte však, že nedostatočná termoregulácia neznamená len to, že vášmu dieťatku môže by rýchlo zima. Rovnako rýchlo sa dokáže aj prehriať, takže to nepreháňajte a nedávajte ho do teplého fusaku hneď ako fúkne chladnejší vietor.
Zdroj obrázka:
Autor: Alliance Images / Shutterstock.com