Napriek veľkému dopytu je ponuka nehnuteľností vo väčšine slovenských miest nedostatočná.
Ak si hľadáte nové bývanie v paneláku, poradíme vám, ako si vybrať nové bývanie. Jedná sa o investíciu na celý život, preto by sa rozhodne nemalo nič podceňovať.
Rekonštruovaný, čiastočne rekonštruovaný, alebo v pôvodnom stave?
Ak budete svoje nové bývanie hľadať na realitných portáloch, ujasnite si, či chcete byt v pôvodnom stave, rekonštruovaný, či čiastočne rekonštruovaný. Toto rozhodnutie však nerobte sami, ale poraďte sa so životným partnerom, či partnerkou. Ceny neustále rastú a je jedno, či si vyberáte nové bývanie v Bratislave, alebo v Prešove. Ceny dvíha predovšetkým nedostatočná ponuka a vysoký dopyt a vyzerá to tak, že nasledujúce mesiace a roky sa to nejako výraznejšie meniť nebude.
Byty v pôvodnom stave sú väčšinou najlacnejšie.
Zavážiť pri výbere môže aj to, ako veľmi chcete bývať v novom. Ak máte čas, môžete sa pustiť do rekonštrukcie bytu v pôvodnom stave a všetko si tak prispôsobíte svojim požiadavkám. Môžete si vybrať modernú vinylovú podlahu, môžete si sami zvoliť farebné prevedenie nábytku, či farebné prevedenie interiérových dverí.
Niekedy sa oplatí investovať do neprerobenej nehnuteľnosti ako do prerobenej. Treba si aspoň orientačne vypočítať, koľko by vás vyšla daná rekonštrukcia a podľa toho si vyberať nové bývanie.
Dobrá dostupnosť a zateplenie paneláka
Ak si chcete vybrať nové bývanie v paneláku, s ktorým budete spokojní, zohľadňujte okrem stavu nehnuteľnosti aj dostupnosť.
V panelákovom byte nebudete musieť riešiť zabezpečenie paliva na zimu, či napríklad výmenu nášľapov na betónové schodište za nové nášľapy na schody. V paneláku budete riešiť predovšetkým zateplenie a výmenu okien.
Vyberajte si nové bývanie, ktoré má dobrú dostupnosť a je v paneláku, ktorý je už zateplený. Odporúčame uprednostňovať byty, v ktorých boli vymenené okná.
Zdroj obrázka:
Autor: Jozef_Culak / Shutterstock.com