Hnúšťanských futbalistov vedie Lukáš Migaľa.
Na poste kouča piatoligového tímu FK Iskra Hnúšťa nastala zmena. Trénerské kompetencie od Mariana Petroka prevzal Lukáš Migaľa. „Lukáš Migaľa je odteraz poverený trénovaním áčka FK Iskra Hnúšťa. Bude tu dovtedy, kým bude prebiehať proces jeho rekonvalescencie. Sľubujeme si od toho skvalitnenie práce i lepšie výsledky. Možno pritiahne aj viac mladých chlapcov,“ uviedol pre Echoviny.sk manažér klubu Marian Petrok, dlhoročný hnúšťanský kormidelník.
Migaľa, hráč druholigového MŠK Rimavská Sobota, sa zranil v závere minulej sezóny a odvtedy laboruje so zlomenou pravou nohou. „V Hnúšti som vyrastal a chcem sa jej aj nejakým spôsobom odvďačiť. Mám už niečo odtrénované pri mládeži. Chcem si už vyskúšať aj vyššiu kategóriu. Dostal som ponuku trénovať mužov s tým, aby som im odovzdal skúsenosti, ktoré som nazbieral v druhej najvyššej súťaži. Chalani tvrdo makajú na tréningoch, robia pritom skoro všetko nové veci. Zatiaľ sa im to veľmi páči,“ vyjadril sa dvadsaťštyriročný Migaľa. Dodal, že teraz je pre neho prvoradé zdravie. Dáva sa zdravotne dokopy. Jeho stav sa zlepšuje. Dúfa, že to bude takto pokračovať. „Popritom mám trénovanie ako taký koníček. Bol som tri mesiace bez futbalu, už mi chýbal.“
V auguste sa na trávniky nevráti, ten termín sa posúva. Kedy by sa tak mohlo stať? „Ešte som nebehal. Využívam bicykel a koordinačný stroj. Ak do dvoch týždňov začnem behať, tak by som potom v priebehu mesiaca, či mesiaca a pol mohol teoreticky začať hrať. Dúfam, že na jeseň odohrám aspoň pár zápasov, aby som sa rozohral a dobre sa pripravil na jarnú časť. Vyzerá to tak, že by som ešte na jeseň hral za Rimavskú Sobotu, zatiaľ je to ale otázne, je to v štádiu riešenia,“ odvetil Lukáš Migaľa.