Potrebujete na zimu niekde uskladniť váš bicykel, kolobežku, zbierku platní alebo účtovné doklady? Odložte si ich v logistickom centre

8. septembra 2022 | 13:52 |  |  |

Približne pred rokom sme vám v redakcii mediálna.sk predstavili novootvorené logistické centrum spoločnosti MRS TRANSPORT na Sobôtke v Rimavskej Sobote. Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že v súčasnosti sa „otvárajú brány“ tejto spoločnosti aj pre potreby fyzických osôb. Viac nám o tejto novinke porozprával konateľ spoločnosti mobilNET a MRS TRANSPORT v jednej osobe Marián Štúrik.

Ako vzniklo logistické a skladové centrum MRS TRANSPORT?

Naša spoločnosť zďaleka nie je nová. Činnosť skladovania v Rimavskej Sobote vykonávame už viac ako dvadsať rokov. Do minulého roka sme ju však vykonávali výhradne pre spoločnosť mobilNET, ktorá je v Rimavskej Sobote známa ako európsky distribútor príslušenstva na mobilné telefóny. Doposiaľ sme nemali kapacitu na skladovanie iných vecí. V minulom roku sme dokončili nové, moderné skladové a logistické centrum v Rimavskej Sobote, a preto sme svoju činnosť rozšírili aj o skladovanie pre ďalšie podnikateľské subjekty, najmä e-shopy zo Slovenska. Dnes u nás skladujú firmy z rôznych regiónov Slovenska, ale máme tiež zákazníkov z iných krajín. Dokonca máme jedného zákazníka zo Spojených štátov.

Ako vznikla myšlienka otvoriť skladové centrum aj pre skladovanie bežných domácností?

Presne tak, ako u mňa vznikajú všetky myšlienky. Snažím sa reagovať na potreby trhu. Prednedávnom ma oslovil môj kamarát, že dostal pokutu pri daňovej kontrole v Lučenci za to, že mu v garáži zvlhli daňové doklady a po rokoch uskladňovania na tomto mieste sa stali takmer nečitateľné. Súčasne sa mi posťažoval, že má teraz zlé obdobie, lebo mu zlodeji vykradli chatu a okrem iných vecí mu ukradli dva cenné bicykle v hodnote 6 000 eur. Požiadal ma, či si môže u mňa v sklade uskladniť novšie daňové doklady a bicykel, ktorý mu ostal. Súhlasil som. O pár dní mi priniesol ešte daňové doklady od iného kamaráta z Detvy, ktorý mal podobný problém.

Čo všetko ste schopní vo vašich skladoch uskladniť?

Takmer všetko okrem drog (úsmev). Naša spoločnosť je vybavená na multifunkčné uskladňovanie takmer všetkého, čo si viete predstaviť. Uskladňujeme a distribuujeme veci a materiály rôzneho druhu od náhradných dielov pre automobilový priemysel až po spotrebný tovar rôzneho druhu. Neuskladňujeme len zbrane a drogy, lebo to nám legislatíva neumožňuje. Máme veľmi dobre prepracovaný dlhoročný systém skladovania a logistiky, a preto sa u nás nič nehľadá a nič sa nemôže stratiť.

Je finančne náročné u vás skladovať?

Ja si myslím, že nie. Zo skúseností viem, že pre mnohé e-shopy je to zvyčajne lacnejšie, ako keby si skladovali oni sami. Nehovoriac o tom, že skladovanie je náročná záležitosť, ktorá si vyžaduje nemálo času pre podnikateľov. Takto získaný čas potom firmy vedia investovať do iných činností, akou je napríklad marketing a obchod, ktorý v skutočnosti tieto firmy živí.

Ak tomu správne rozumiem, ste schopní uskladniť aj jednu krabicu alebo bicykel pre bežných ľudí. Koľko ale stojí napríklad také uskladnenie daňových dokladov či lyží?

Vždy to závisí od objemu tovaru v metroch kubických, koľko priestoru nám tovar zaberie v sklade. Všetko počítame na kubíky a uskladniteľnosť vecí. Aby som vám ale uviedol konkrétny príklad: daňové doklady, alebo veci z bytu, hračky, zbierka kníh alebo platní, ktoré sa zmestia na jednu paletu s rozmermi 80x120x120 (cca 1 meter kubický) by vás stála 11,70 eur mesačne. Napríklad za bežný bicykel počítame 10 eur za mesiac. Uskladnenie letnej alebo zimnej sady pneumatík by vás stála v našich skladoch tiež 11,70 eur. Výhodou skladovania v takýchto skladoch je to, že si nemusíte prenajímať garáž v meste na celý rok. U nás sa platí len za uskladnené dni. Napríklad za takú garáž zaplatíte v meste dnes od 70 do 100 eur mesačne, nikto vám ju neprenajme na pár mesiacov a je ich stále nedostatok a stále tam vaše veci nie sú v úplnom bezpečí.

Sú teda vaše sklady zabezpečené proti vykradnutiu? Je tovar chránený aj pred zničením hlodavcami či pred mrazom v zimných mesiacoch?

Určite áno. Naše sklady sú 7/24 monitorované kamerovým systémom, sú vybavené alarmom a napojené na pult centrálnej ochrany. Sú celoročne vykurované a odvetrávané, čo pri súčasnej cene energií nie je zanedbateľná položka. V našich skladoch nemáme hlodavce, pretože sú hermeticky uzatvorené. Ak by sa i napriek tomu do skladov dostal nejaký hlodavec, sú tam nástrahy na jeho včasné odchytenie. Okrem toho máme naše sklady poistené pre našich zákazníkov voči prípadným vzniknutým škodám.

Váš sklad stojí na historicky známom mieste. Kedysi sa tam nachádzala pevnosť nazývaná aj Turecký vodný hrad. Viete nám o tom povedať niečo viac?

Áno, nachádzala. Mám rád históriu, povesti a rôzne historky z nášho regiónu. Keď som sa v minulosti rozhodoval, kde si postavím prvú stavbu pre svoje podnikanie, nepoznal som históriu tohto konkrétneho miesta. Napriek tomu ma to sem na Starú Sobôtku vždy lákalo. Vyžarovala z tohto miesta zvláštna energia. Budovy logistického centra MRS TRASPORT a Mobilnet-u sú na kopci. Kopcov v okolí Rimavskej Sobote nie je veľa. Z ich striech vidno veľmi ďaleko na všetky svetové strany, z tohto miesta je nádherný výhľad na celé okolie. Možno práve preto sa páni vtedajšieho sveta rozhodli stavať na tomto mieste.

V roku 1666 sa obďaleč nachádzala najsevernejšia pevnosť Osmanskej ríše tzv. Turecký vodný hrad. Samotná stavba hradu bola síce postavená nižšie, takmer tesne pri koryte rieky Rimava, avšak celkové hradby tohto opevnenia siahali až na miesta nášho areálu. Pri výkopových stavebných prácach sme nachádzali obrovské okruhliaky, ktoré sa v našej lokalite nikde nenachádzajú. Takéto obrovské okrúhle kamene sa nachádzajú len v dravých horských riekach, takže ich sem musel niekto priviesť z veľkej diaľky. Ja predpokladám, že to boli práve Turci a priviezli ich sem na stavbu svojej osmanskej pevnosti.  

Pri výstavbe logistického centra sme mali dokonca nariadený archeologický prieskum, lebo na miestach, kde dnes stojí spomínané centrum MRS TRANSPORT, stála vtedy významná historická budova Uhorského žrebčína, ktorý si nechala postaviť na svoje prianie rakúsko-uhorská cisárovná Sissi. Vtedajšie historické pramene hovoria, že to bolo preto, aby sa tu mohla stretávať so svojou tajnou láskou Gyulom Andrássym, ktorého rodina žila v neďalekom zámku na Betliari.

Je teda hrou osudu, že miesto, ktoré v minulosti slúžilo ako hrad a opevnenie, je opäť raz pevnosťou pre majetok firiem a bežných ľudí.


Kontaktné údaje
Webová stránka: mrstransport.sk
E-mail: info@mrstransport.sk
Telefónne číslo: 0904 188 800


PR článok
Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
Aktuálne
NajčítanejŠie
 
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/ Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Medailová žatva taekwondistov. Hviedzili na regionálnej súťaži
24.apr.2024 - Súťaže sa zúčastnili nielen ostrieľaní pretekári z Hnúšte, ale aj nasadené nové želiezka v ohni. Ďalej...
V rámci 100 jarných kilometrov turisti opäť vystúpia na Sinec
21.apr.2024 - Spoznať časť histórie regiónu i jeho prírodných krás môžu účastníci tohtoročného výstupu na vrch Sinec. Ďalej...
Cyklonadšencov čaká 7. ročník medzinárodného cyklomaratónu Jarná cena Ceroviny
17.apr.2024 - Pretekári sa na štart postavia opäť prvý májový deň. Ďalej...
Vengrín absolvoval stretnutie s ministerkou kultúry, hovorili aj o rozvoji regiónu
11.apr.2024 - Jednou z hlavných tém stretnutia bola plánovaná kompletná rekonštrukcia domu Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci.  Ďalej...

DO POZORNOSTI

Platí mimoriadna situácia v súvislosti s lykožrútovou kalamitou v troch okresoch kraja
Vyplýva to z rozhodnutia Okresného úradu Banská Bystrica, ktoré zverejnili viaceré samosprávy v okresoch Revúca, Brezno a Detva. Ďalej...
25.apr.2024 - Vyplýva to z rozhodnutia Okresného úradu Banská Bystrica, ktoré zverejnili viaceré samosprávy v okresoch Revúca, Brezno a Detva. Ďalej...

Šport

Cyklonadšencov čaká 7. ročník medzinárodného cyklomaratónu Jarná cena Ceroviny
17.apr.2024 - Pretekári sa na štart postavia opäť prvý májový deň. Ďalej...
17.apr.2024 - Pretekári sa na štart postavia opäť prvý májový deň. Ďalej...
Hnúšťanskí a revúcki kickboxeri si z Trnavy priniesli pódiové umiestnenia
3.mar.2024 - Na tatami sa postavilo 214 súťažiacich z 32 klubov a z 3 krajín – Slovensko, Česko a Maďarsko. Ďalej...
V Seredi sa konalo prvé kolo Slovenského pohára, Krahulcová odišla so striebrom
4.sep.2023 - Uplynulú sobotu (2. septembra) sa v Seredi konalo historicky prvé kolo Slovenského pohára v cyklistickej disciplíne gravel. Ďalej...

Mesto Hnúšťa aktualizovalo otváracie hodiny kúpaliska

15.aug.2023 - Letné počasie nám ešte ale nepovedalo posledné slovo a bazény môžete stále využiť. Ďalej...

Hnúšťanskí taekwondisti si z pobrežia Balatonu priniesli zlato, striebro, aj víťazný pohár

28.jún.2023 - Na pobreží Balatonu sa konal 2. ročník medzinárodnej súťaže Beach Poomsae 2023. Ďalej...

Medailová žatva taekwondistiek z Hnúšte: Nestratili sa v konkurencii susedných štátov

9.jún.2023 - Tie úspešne reprezentovali v poomsae klub aj mesto Hnúšťa. Ďalej...

Téma týždňa

Značka Regionálny produkt Gemer-Malohont sa rozrástla o 11 nových členov
13.dec.2023 - Oblastná organizácia cestovného ruchu GEMER prvýkrát ako koordinátor značky regionálny produkt Gemer-Malohont, udelila certifikáty novým regionálnym producentom a poskytovateľom služieb. Ďalej...

Značka Regionálny produkt Gemer-Malohont sa rozrástla o 11 nových členov

13.dec.2023 - Oblastná organizácia cestovného ruchu GEMER prvýkrát ako koordinátor značky regionálny produkt Gemer-Malohont, udelila certifikáty novým regionálnym producentom a poskytovateľom služieb. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Predčasné parlamentné voľby 2023: V okrese Poltár vyhrala jasne strana Smer - Sociálna demokracia
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...

Rozhovor

Uvedomujem si silu získaného mandátu, hovorí nový primátor Hnúšte
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...

Kultúra

Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Rozkrývame tajomstvá horoskopov: Skutočnosť alebo len ilúzia?
30.apr.2024 - Horoskopy fascinujú ľudí po celom svete už stáročia. Od starovekých civilizácií až po súčasný svet sa mnoho ľudí spolieha na svoj horoskop ako na sprievodcu svojím životom. Tento článok sa pozrie na históriu horoskopov, ich vplyv na spoločnosť a otázku, či sú skutočnosťou alebo len ilúziou. Historický pohľad: Pôvod horoskopov možno vysledovať až do starovekého […] Ďalej...
30.apr.2024 - Horoskopy fascinujú ľudí po celom svete už stáročia. Od starovekých civilizácií až po súčasný svet sa mnoho ľudí spolieha na svoj horoskop ako na sprievodcu svojím životom. Tento článok sa pozrie na históriu horoskopov, ich vplyv na spoločnosť a otázku, či sú skutočnosťou alebo len ilúziou. Historický pohľad: Pôvod horoskopov možno vysledovať až do starovekého […] Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram