Gemersko-malohontské múzeum pozýva deti i dospelých na poslednú časť tvorivých dielní pod názvom Kvetné utorky v múzeu – 19. novembra o 16:00.
Tvorivé dielne sú zamerané na výrobu dekorácií zo sušených kvetov - limonka, slamihovka a suchokvet, ktoré sa najčastejšie používajú na vytváranie dekorácií a to práve preto, že aj po vysušení si zachovávajú svoj tvar a farbu.
Na doterajších tvorivých dielňach (22. októbra a 5. novembra) návštevníci zhotovovali škatuľky zdobené sušenými kvetmi. Učili sa vyrobiť si ružu z krepového papiera a z plátkov sušených jabĺk, z ktorých spolu so sušenými kvetmi vyrábali pestrofarebné kytice. Najbližšia tvorivá dielňa bude venovaná výrobe vianočných ruží z farebného papiera. Návštevníci si však môžu vyskúšať vyrobiť akúkoľvek dekoráciu, ktorá sa tvorila na predošlých dielňach.
Vstupné na tvorivú dielňu je 1 € pre deti, študentov a dôchodcov a 2 € pre dospelých. Po absolvovaní dielní je k dispozícii prehliadka aktuálnych výstav.