Kreatívci z Mobilonline tvoria úspešné kampane. Vďaka nim sa o firme hovorí po celom Slovensku

22. februára 2022 | 8:12 |  | |  |

Vzdelávanie ľudí v oblasti recyklovania materiálov, špeciálny živý prenos so známymi tvárami, zábavné video kampane, súťaže o hodnotné ceny, informačne bohaté newslettre či vizuálne jedinečné predajne.

Aj toto je výsledkom práce marketingového oddelenia spoločnosti Mobilonline. Partia šikovných mladých ľudí má na starosti kreatívnu stránku tejto úspešnej a známej spoločnosti. Spomenuté projekty sú len zlomkom práce, ktorá vzniká v útulnej kancelárii budovy v srdci Lučenca.

„Máme na starosti celkové PR a kreatívu spoločnosti. Pripravujeme kampane, články, videá, dohadujeme spolupráce so známymi osobnosťami a influencermi, spájame sa s občianskymi združeniami a iniciatívami, spravujeme sociálne siete, reklamné kanály a dokonca aj niektoré časti webu. Podnety a nápady čerpáme nielen zo širokého okolia, ale tiež od kolegov a majiteľov spoločnosti. Je to tímová práca. Napríklad náš grafik Marek navrhne dizajn a UX webstránky, zástupcovia z marketingového, obchodného a projektového oddelenia jej funkčnosť a na kolegovi Alexandrovi z projektového oddelenia je, aby sa to v spolupráci s programátormi všetko dokonale zrealizovalo,“ zhrnula vedúca marketingového oddelenia Mobilonline Erika Matúzová.

Erika spolu s Marekom Fungáčom stáli pri zrode kreatívnej zložky spoločnosti. Z kedysi dvojčlenného tandemu sa oddelenie rozrástlo do súčasnej päťčlennej zostavy v zložení Erika, Marek, Veronika, Stanka a brigádnik – študent Rišo. Zohraná partia má na konte viacero úspešných projektov.

„Vytvorili sme napríklad kampaň zameranú na vzdelávanie verejnosti v oblasti recyklácie materiálov, ktorú sme spojili s rôznymi výhodnými akciami. Chceli sme ľudí naučiť, kde a aké druhy tovaru môžu recyklovať. Sústredili sme sa hlavne na elektro odpad a plastové kryty, pričom oboje môžu u nás bezplatne odovzdať,“ priblížila Erika.

Aby sa téma recyklácie dostala aj medzi mladých ľudí, kreatívci dohodli spoluprácu so známym komikom Jaroslavom Szabóom, známym ako Veľmajster Jerry. Výsledkom bola séria vtipných videí s hlbokým posolstvom spojená so súťažami o smartfón.

Do kampane so Samsungom zapojili známe tváre

Šikovná partia dostala značku Mobilonline do povedomia aj špeciálnym priamym prenosom, ktorý pripravili spolu s firmou Samsung. Súčasťou akcie boli športovkyňa Zora Czoborová, moderátor Slávo Jurko a technologický redaktor Ondrej Macko.

Cieľom bolo predstaviť Samsung produkty, pričom ľudia si počas priameho prenosu mohli zakúpiť ich výrobky za zvýhodnenú cenu. Kampaň mala taký veľký úspech, že desiatky produktov sa rozpredali behom úvodných minút.

„Príprava celej akcie nám zabrala veľa času, ale stálo to za to. Všetky spomenuté kampane mali úspech. Vďaka nim sa o Mobilonline veľa hovorí a píše v médiách, domácnostiach a kanceláriách po celom Slovensku,“ podotkla Erika.

Marketingové oddelenie aktuálne pracuje na novej kampani, ktorá bude opäť zábavná. Zákazníci sa tak opäť majú na čo tešiť. K zvýšeniu povedomia o tejto úspešnej spoločnosti prispieva aj špeciálny Smart vo firemných farbách.

V predajniach a v e-shope Mobilonline teraz prebieha kampaň, v rámci ktorej si zákazníci môžu uplatniť až 50-percentnú zľavu na všetky ochranné sklá na mobil. V e-shope stačí v košíku zadať kód MOBILONLINE, v predajniach sa zľava uplatnení automaticky.

Čo robia kreatívci na marketingovom oddelení Mobilonline?

  • Erika Matúzová: „Mám na starosti riadenie tímu, dohľad nad partnerskými agentúrami, spravujem marketingové nástroje a riadim výkonnostné kampane. Dohadujem tiež rôzne spolupráce. Keďže si tu navzájom pomáhame, v prípade potreby zaskočím za svojich kolegov.“
  • Veronika Melichová: „Moja práca sa zameriava najmä na kreatívnu časť kampaní. Spravujem sociálne siete, zverejňujem videá a články od našich externých recenzistov Mateja Koreňa a Andrey Krškovej, pripravujem textové podklady do newsletterov a bannerov pre nášho grafika Mareka. Komunikujem s obchodnými centrami a predajňami ohľadom pripravovaných marketingových akcií. Taktiež monitorujem aktivity konkurencie.“
  • Marek Fungáč: „Ako grafik zabezpečujem vizuálnu stránku spoločnosti, takže tvorím takmer všetko, čo naši zákazníci vidia. Či ide o polepy predajní, firemných áut, obalov produktov a reklamných predmetov, nálepky, billboardy, katalógy, letáky, vizitky, bannery, reklamné videá, animácie alebo newsletter. Navrhujem tiež dizajn a UX našich webstránok.“
  • Stanka Melicherová: „Mám na starosti obsah kategórií a produktových kariet e-shopu. Aktívne vytváram a upravujem kategorickú stromovú štruktúru, do ktorej zaraďujem hotové produkty. Každý z tisícov produktov je potrebné odfotiť, fotografiu upraviť vo Photoshope a nahrať do interného skladového systému. Následne k nej pripravím popis a pridám parametre. Okrem produktov riešim aj popisy k telefónom, notebookom a rôznym produktom pre predajcov, ktoré môžu zákazníci vidieť v predajniach."
  • Richard Markovič: „Keďže produktov máme tisíce, mojou úlohou je hlavne pomáhať Stanke s prípravou produktových kariet. Fotím produkty, fotografie upravujem vo Photoshope, nahrávam ich do interného systému i6 a pridávam k nim parametre. Okrem toho odpisujem na otázky a recenzie zákazníkov na firemných profiloch v Google."

Hľadajú posilu

Tieto a mnohé ďalšie menšie i väčšie kampane sú dôkazom, že v Mobilonline kladú dôraz na jedinečnosť a rozhodne nechcú plávať s prúdom.

„Ľudia na marketingovom oddelení našej firmy sú pracovití a kreatívni. Vedia sa nadchnúť pre nové veci, dokážu sa prispôsobiť a veľmi dobre sa mi s nimi pracuje. Budeme radi, keď sa do ich tímu pridá ďalší človek s novými nápadmi,“ povedal majiteľ spoločnosti Mobilonline Milan Kovalančík.

V súčasnosti päťčlenná zostava kreatívcov by sa mohla čoskoro rozšíriť, keďže marketingové oddelenie Mobilonline hľadá novú posilu.

„Hľadáme energického človeka, ktorý sa nebojí výziev. Nemusí mať vzdelanie a ani prax v marketingovom odbore. Stačí, aby mal otvorené myslenie a chuť učiť sa. Prioritou je, aby uchádzač perfektne ovládal slovenský jazyk, aby mal príjemné a asertívne vystupovanie a aby bol odolný voči stresu. Sme jeden tím, preto hľadáme tímového hráča, ktorý sa nebojí vymýšľať stále nové veci. Očakávame, že do nášho tímu prinesie nový vietor a nápady,“ opísala Erika.

Spoločnosť Mobilonline sa o svojich zamestnancov príkladne stará a nový kreatívec preto môže počítať s viacerými benefitmi. Jedným z nich je práca v krásnom prostredí historickej budovy, ktorú ocenili v ankete titulom Office roka 2020.

Benefitom je aj perfektný kolektív so zmyslom pre humor a snahou pomáhať si navzájom či vedenie, ktoré si svojich zamestnancov váži. Bohaté stoly na oslavách menín či narodenín, firemné večierky a teambuildingové akcie sú preto samozrejmosťou.

"Mne ako študentovi gymnázia sa zdalo nemožné nájsť prácu, ktorú dokážem časovo zosúladiť so školou a venovať sa obom činnostiam naplno, ale v Mobilonline ma presvedčili o opaku. Pracujem v príjemnom kolektíve ľudí, ktorí ma hneď prijali medzi seba a so všetkým mi pomôžu,“ podotkol brigádnik Rišo.

Veľkým plusom je tiež možnosť kariérneho rastu. Zamestnanec sa môže zdokonaľovať vo firemnej akadémii, vzdelávacích kurzoch alebo navštevovať marketingové konferencie. Vďaka týmto možnostiam môže svoju snahu pretaviť do kariérneho postupu. V opodstatnených situáciách sa dá dohodnúť na práci z domu.

„Aktuálne ponuky voľných miest zverejňujeme na portáli Profesia.sk. Uchádzač o prácu na marketingovom oddelení musí prejsť viackolovým výberovým konaním, v ktorom zistíme, ako reaguje a ako rozmýšľa. Tí najlepší sa dostanú až na záverečný osobný pohovor,“ ozrejmila Erika.

Mobilonline hľadá šikovných ľudí na rôzne pozície vždy. Uchádzači o zamestnanie preto môžu vyplniť dotazník na webstránke v časti Kariéra a zabojovať o miesto v tejto úspešnej, modernej a rýchlo rastúcej spoločnosti. „Nezáleží na tom, či má človek 16 alebo 50 rokov, dôležitá je snaha a zdatnosť v tej oblasti, ktorú potrebujeme,“ doplnil Milan Kovalančík.

PR článok

Pri PR a sponzorovaných článkoch redakcia štandardne uzatvára komentáre.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
Aktuálne
NajčítanejŠie
 
Medzi Rim. Sobota a Rim. Baňa nás čaká výluka vlakov, doprava bude nahradená autobusmi
20.nov.2023 - Osobné vlaky budú nahradené autobusmi z dôvodu výluky. Ďalej...
Ideálny Hyundai pre každého v predajniach AC Autocentrum
27.okt.2023 - Spoločnosť AC Autocentrum otvorila nový showroom značky Hyundai v Lučenci, kde ponúka široký výber spoľahlivých áut pre každého. Ďalej...
FOTO: Náučný chodník Bojisko pri R. Bani strážia dvaja noví vojaci
25.okt.2023 - Náučný chodník SNP – Bojisko Rimavská Baňa mapuje bitku medzi povstaleckým peším práporom „NARCIS“ a útočiacou nemeckou ,,Kampfgruppe Sonne“. Ďalej...
Hnúšťanské taekwondistky sa blysli na súťaži v Maďarsku
24.okt.2023 - V Budapešti sa im darilo a odniesli si domov päť cenných kovov. Ďalej...
Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

DO POZORNOSTI

Športovci z Taekwondo klubu Hnúšťa na súťaži opäť hviezdili
Vďaka skvelým výkonom súťažiacich a ich umiestnení si Taekwondo klub Hnúšťa odniesol strieborný pohár v hodnotení 14 tímov. Ďalej...
14.nov.2023 - Vďaka skvelým výkonom súťažiacich a ich umiestnení si Taekwondo klub Hnúšťa odniesol strieborný pohár v hodnotení 14 tímov. Ďalej...

Šport

V Seredi sa konalo prvé kolo Slovenského pohára, Krahulcová odišla so striebrom
4.sep.2023 - Uplynulú sobotu (2. septembra) sa v Seredi konalo historicky prvé kolo Slovenského pohára v cyklistickej disciplíne gravel. Ďalej...
4.sep.2023 - Uplynulú sobotu (2. septembra) sa v Seredi konalo historicky prvé kolo Slovenského pohára v cyklistickej disciplíne gravel. Ďalej...
Mesto Hnúšťa aktualizovalo otváracie hodiny kúpaliska
15.aug.2023 - Letné počasie nám ešte ale nepovedalo posledné slovo a bazény môžete stále využiť. Ďalej...
Hnúšťanskí taekwondisti si z pobrežia Balatonu priniesli zlato, striebro, aj víťazný pohár
28.jún.2023 - Na pobreží Balatonu sa konal 2. ročník medzinárodnej súťaže Beach Poomsae 2023. Ďalej...

Medailová žatva taekwondistiek z Hnúšte: Nestratili sa v konkurencii susedných štátov

9.jún.2023 - Tie úspešne reprezentovali v poomsae klub aj mesto Hnúšťa. Ďalej...

Hnúšťanské taekwondistky na súťaži opäť hviezdili

17.máj.2023 - Zo športového podujatia odšili s jednou striebornou medailou a so štyrmi zlatými. Ďalej...

Hnúšťanskí kickboxeri si z Lučenca odniesli desiatku cenných kovov

27.apr.2023 - V športovej hale v Lučenci sa na 2. kole Open ligy v kickboxe stretlo 213 pretekárov. Ďalej...

Téma týždňa

Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu

17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Predčasné parlamentné voľby 2023: V okrese Poltár vyhrala jasne strana Smer - Sociálna demokracia
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...

Rozhovor

Uvedomujem si silu získaného mandátu, hovorí nový primátor Hnúšte
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...

Kultúra

Pripravovaná kniha odhalí najkrajšie umelecké zábery regionálnych fotografov z nášho regiónu
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...
17.okt.2023 - Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Z každého typu jedna kabelka
24.nov.2023 - Nachádzajú sa v šatníku každej ženy a ich význam sa musí za každých okolností oceniť. Ďalej...
24.nov.2023 - Nachádzajú sa v šatníku každej ženy a ich význam sa musí za každých okolností oceniť. Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram