Hnúšťania, toto vám k sviatkom a do nového roka prajú vaši poslanci

23. decembra 2021 | 15:21 |  |  |
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je rspark-rimavska-sobota-vianoce-16-1024x768.jpg

HNÚŠŤA - Rok 2021 sa už blíži ku svojmu koncu a o niekoľko hodín nás čaká Štedrý deň. Vianočné sviatky sú pre mnohých najkrajšími dňami v roku.

Milé Hnúšťanky, milí Hnúšťania, toto vám prajú vaši mestskí poslanci:

Erika Morová
Obdobie Vianoc sa pomaly blíži, každý z nás sa na tento čas veľmi teší a očakáva ho. Hlavne naše deti netrpezlivo čakajú na Štedrý deň. Máme za sebou veľmi ťažké obdobie sprevádzané pandémiou, ale verím, že ani to nám nepokazí tú atmosféru, ktorú Vianoce prinášajú, radosť z prekvapenia pod stromčekom, čaro Vianoc, chvíle strávené s rodinou, ktorá je rozlietaná po celom svete.

Toto je ten správny čas, keď sa vieme na chvíľu zastaviť, byť spolu. Potom príde chvíľa, keď sa Vám tlačia slzy do očí pri pohľade na Vaše deti, ako si rozbaľujú darčeky a šťastie v ich očiach je to najkrajšie čo môže byť.

Touto cestou by som sa veľmi rada prihovorila obyvateľom nášho mesta Hnúšťa, nielen ako poslanec mestského zastupiteľstva, ale hlavne ako mama a kamarátka.

Chcem Vám všetkým zaželať požehnané Vianočné sviatky naplnené radosťou, šťastím, pokojom v duši, láskou, ale hlavne zdravím. Nech do Nového Roka 2022 vykročíme správnou nohou, nech je lepší ako ten, čo bol, nech nás obchádzajú choroby a v neposlednom rade buďme k sebe milší a tolerantnejší.

Šťastné a veselé 🙂

Článok pokračuje pod reklamouMarian Petrok
Mojím želaním je, aby sme si napriek odstupom boli bližší, aby naše úsmevy neprekrylo žiadne rúško, aby sme medzi sebou šírili len radosť a dobrú náladu. A aby sme si vďaka tejto neľahkej dobe pamätali, že to, čo je najdôležitejšie, je rodina, láska a zdravie - a v tomto duchu nech sa nesú aj naše Vianoce a vianočné sviatky. Zároveň si Vám dovoľujem zaželať úspešné vykročenie do nového roka, ktorý Vám, verím, prinesie veľa dôvodov na radosť, veľa úspechov, či už osobných alebo pracovných a duševnú pohodu.

Verím, že Nový rok 2022, ktorý nás o pár dní čaká, bude lepší, krajší, pokojnejší a hlavne zdravší.

Marianna Balašková
Popriať Vám jednoducho „šťastné a veselé“ považujem za chúlostivé klišé, keď šťastie mnohých z Vás v poslednej dobe visí na vlásku ako srieň v mrazivom prostredí, ktorú podpichuje ihličie vianočného stromčeka. Aj napriek krásnemu obdobiu adventu nás stále prenasledujú myšlienky na ďalší stresujúci pandemický rok plný neistôt, ekonomickej nerovnováhy a osobných strát, ktorými si mnohí z nás prešli. Pandémia sa aj naďalej šíri a vyberá si daň na jednotlivcoch, rodinách, podnikoch, ekonomike, ale najmä na ľudských vzťahoch. Uviaznutí niekde medzi dneškom a zajtrajškom sledujeme, ako sa situácia vyvíja a uvedomujeme si, že k návratu do normálu nás ešte čaká dlhá a kľukatá cesta.

Mrzí ma, že čaro týchto Vianoc vytláča čoraz hlbšia sociálna priepasť medzi očkovanými a neočkovanými, zaplavujú nás verejné diskusie, ktoré často klesajú do nenávisti. Sviatočné obdobie bolo vždy o prinesení kúska svetla a nádeje, trávení času s rodinou, láske a darovaní.

Preto verím, že napriek emocionálnej záťaži a všetkému negatívnemu,  čo nás tento rok postretlo, kúzlo Vianoc učaruje ľuďom a pomôže rodinám a priateľom spomenúť si na to, čo ich spája, a nie rozdeľuje a atmosféra vianočných sviatkov nám všetkým pripomenie, že sme v tom všetci spolu a naše putá, ktoré k sebe máme aj napriek sociálnej izolácii, sú stále hlboké a trvalé. Prajem nám všetkým, aby sme tieto Vianoce prijali ako duchovný liek, pretože verím v ich liečivú silu.

So všetkým, čo nám tento rok priniesol, tiež cítim potrebu prejaviť uznanie a poďakovať sa všetkým za všetko, čo pre nás urobili a aj naďalej robia preto, aby sme boli zdraví, v bezpečí, dobre zaopatrení a aby darčeky pre naše deti dorazili domov včas. Dúfam, že si v pravú chvíľu budú môcť oddýchnuť so svojimi rodinami.

Prežime Vianoce v láske, harmónii, porozumení a v nádejách na lepšiu  budúcnosť. Buďme trpezliví, silní, inteligentní, odolní a neoblomní. A buďme hlavne takými ľuďmi, akými sme vždy chceli byť.

Katarína Moncoľová
Vianoce majú byť o blízkosti a ľudskosti. Zo srdca Vám prajem, aby ste mali okolo seba ľudí, ktorí Vás keď to bude treba podržia a keď to bude potrebné, ozvú sa. Nech sú Vaše Vianoce voňavé a pokojné. Do nového roka 2022 hlavne pevné zdravie pre Vás a Vašich blízkych. Nech máte pre seba podmienky, ktoré Vám umožnia napĺňať život podľa Vašich predstáv.

Danka Kiráľová
Všetkým ľuďom by som chcela popriať príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov, úspešný rok 2022 a všetkým hlavne veľa zdravia. Nech si pod stromčekom každý nájde úsmev, dobrú vôľu a lásku, však nie sú dôležité iba dary, ale nech sa nám všetkým spoločne v zdraví darí.

Miroslava Vargová
Požehnané vianočné sviatky prajem všetkým občanom mesta Hnúšťa i celého regiónu, ako aj čitateľom týchto stránok. Doplním to slovami mojej obľúbenej vianočnej piesne "Hladným chleba dobrého, chorým zdravia pevného. Daj Boh šťastia celej Zemi, všetkým národom. Dopraj Bože svojmu dielu večné trvanie, nech sa samo nezahubí, všetci prosíme." Nech sú to naozaj dni pokoja, lásky a porozumenia, ktoré v týchto náročných dňoch potrebujeme stále viac a viac vo všetkých oblastiach života. A hlavne, nech sú také aj všetky dni nasledujúceho roka.

Poslancov a poslankyne redakcia oslovila formou e-mailu na ich adresy, ktoré majú zverejnené vo svojich poslaneckých vizitkách na oficiálnej stránke mesta Hnúšťa. Zverejnené sú odpovede poslancov a poslankýň, ktorí na našu prosbu o zaslanie priania reagovali.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

PROGNESSA hľadá obchodného zástupcu v oblasti marketingu a reklamy
Spoločnosť PROGNESSA je kreatívna digitálna marketingová agentúra so sídlom v Rimavskej Sobote. Ďalej...
19.jan.2022 - Spoločnosť PROGNESSA je kreatívna digitálna marketingová agentúra so sídlom v Rimavskej Sobote. Ďalej...

Šport

ObFZ Rimavská Sobota si bude voliť predsedu. Hnúšťan Marian Petrok chce post obhájiť
17.nov.2021 - Portál Echoviny.sk sa porozprával s úradujúcim šéfom oblastného zväzu Marianom Petrokom. Ďalej...
17.nov.2021 - Portál Echoviny.sk sa porozprával s úradujúcim šéfom oblastného zväzu Marianom Petrokom. Ďalej...
Ešte v júli nepoznali skladbu mužstva. MŠK Tisovec sa chce záchranárskym prácam vyhnúť
10.nov.2021 - Portál Echoviny.sk sa porozprával s manažérom MŠK Tisovec Petrom Rukavicom. Ďalej...
Kokavčania prezimujú na šiestom mieste, Mário Sendrei je ligovým kráľom strelcov
9.nov.2021 - Šiestoligové mužstvo prečká zimnú prestávku na šiestom mieste pätnásťčlennej tabuľky.. Ďalej...

Termín Snow Film Festu v Hnúšti sa posunul

8.nov.2021 - Premietanie v Kine Rimava v Hnúšti sa malo pôvodne uskutočniť už túto sobotu. Ďalej...

Futbalisti Hnúšte prezimujú na jedenástom mieste, na jeseň riešili aj brankársky problém

3.nov.2021 - O uplynulých mesiacoch sme sa porozprávali s manažérom FK Iskra Hnúšťa Marianom Petrokom. Ďalej...

FUTBAL: Kokava v závere jesennej časti sezóny získala bod

1.nov.2021 - Jesenná časť futbalovej sezóny 2021/22 sa skončila aj pre mužstvo z Kokavy nad Rimavicou. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Spor pre mestské noviny. Niektorým poslancom sa nepáči, že primátor do nich prispieva obsahom
2.nov.2021 - Na októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa riešila aj otázka mestských novín. Ďalej...
2.nov.2021 - Na októbrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sa riešila aj otázka mestských novín. Ďalej...

Rozhovor

Aký bol rok 2021 v našej redakcii? Echoviny, Rimavu a Novohradské mesačne čítalo okolo 200-tisíc ľudí
31.dec.2021 - Rozhovor s D. Csúrom, zakladateľom značky Mediálna.sk., ktorá zastrešuje Echoviny.sk. Ďalej...
31.dec.2021 - Rozhovor s D. Csúrom, zakladateľom značky Mediálna.sk., ktorá zastrešuje Echoviny.sk. Ďalej...

Kultúra

Obec zriadila pamätnú izbu na počesť známych rodákov. Svoje miesto tu majú osobnosti z rôznych oblastí života, hovorí starostka
10.dec.2021 - Aktuálne 13 známych osobností si chce obec uctiť aj týmto spôsobom. Ďalej...
10.dec.2021 - Aktuálne 13 známych osobností si chce obec uctiť aj týmto spôsobom. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Padol rukou vraha, lebo sa nechcel vzdať. Pomník mu dal postaviť prezident T. G. Masaryk
13.jan.2022 - Prinášame vám ďalší príbeh z histórie regiónu. Počuli ste už o Ferencovi Kissovi? Ďalej...
13.jan.2022 - Prinášame vám ďalší príbeh z histórie regiónu. Počuli ste už o Ferencovi Kissovi? Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram