Aj keď si väčšina ľudí pri predstave nejakej priemyselnej haly predstaví skôr špinavšie prostredie, čistota je dôležitá aj na takýchto pracoviskách. A nie je to len o tom, žeby upratovačka po smene pretrela podlahu.
Zbavte materiál kovových nečistôt
Pri spracúvaní materiálu, či suchého, alebo tekutého, sa môžu v tomto materiáli nachádzať kovové nečistoty. Na ich zachytenie, respektíve vytriedenie, slúži separátor magnetických častíc.
Tieto separátory sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Záleží na tom, z akého materiálu je potrebné kovové nečistoty zachytiť a akým spôsobom sa tento materiál prepravuje. Taktiež sa vhodný magnetický separátor volí podľa vlastností materiálu ako jeho teplota, zrnitosť, či abrazívnosť.
Z toho vyplýva aj potreba magnetický separátor čistiť. Separátory sa vyrábajú buď s automatickým čistením, alebo také, ktoré treba čistiť ručne. Závisí to od množstva zachytávaných kovových nečistôt.
A vzduch v miestnosti zase vírusov
Okrem toho sa aj kvôli pandémii koronavírusu začalo viac firiem zaujímať o to ako svoje priestory spoľahlivo zbaviť vírusov, baktérií, plesní, či kvasiniek. O to sa postarajú germicídne žiariče.
Ak máte aspoň základnú predstavu o germicídnych žiaričoch, určite vám napadlo, že počas ich pôsobenia nesmú byť v miestnosti prítomní ľudia (a okrem nich ani zvieratá, či rastliny). To je pravda, ale iba čiastočne.
Existujú totižto dva základné druhy germicídnych žiaričov. Otvorené, pri ktorých platí to, že miestnosť, ktorú chceme takto dezinfikovať, musí byť prázdna. Zároveň sú však aj uzavreté žiariče, ktoré sa môžu používať aj za prítomnosti ľudí.
Pri uzavretých žiaričoch je zdroj UV žiarenia uzavretý v tuneli, cez ktorý prechádza vzduch. Tieto žiariče sa umiestňujú vo výške 220cm nad podlahou a smerujú do stropu, aby nedochádzalo k ožarovaniu ľudí v miestnosti. Dajú sa rôzne programovať alebo používať aj v nepretržitom režime.
Zdroj obrázka:
Autor: Aleksandar Malivuk / Shutterstock.com