Dj Shamell: Pečené kačky nelietajú

30. júna 2013 | 18:20 |  |  |

Neexistuje žiadne NEDÁ SA! To je heslo, ktorým sa riadi uznávaný a úspešný hudobník, dj a producent pochádzajúci z Gemera.

Dídžej z Rimavskej Soboty hrával po cluboch v Írskom meste Cork či v anglickom Londýne.

Dídžej z Rimavskej Soboty hrával po cluboch v Írskom meste Cork či v anglickom Londýne.

Ako malý chlapec z Rimavskej Soboty sníval, že ho raz budú poznať nielen v jeho rodnom meste, či v regióne, ale po celom štáte, možno aj na celom svete. Vďaka svojej nezlomnej vôli, láske, citu k hudbe a pevne stanovenému životnému cieľu, sa vypracoval až na známeho dídžeja/producenta. Shamell, vlastným menom Karol Melich, veľmi úspešne reprezentuje náš región po celom Slovensku, dokonca aj v zahraničí. Ako 14 ročný začal hrať na bicie nástroje a ako bubeník vydal dva albumy s punk rockovou kapelou Vlk Vo Vlaku (Rimavská Sobota). Neskôr sa začal venovať producenstvu a djingu, ktoré ho posunuli až za hranice nášho štátu. Hrával po cluboch v Írskom meste Cork či v anglickom Londýne. V tom čase si v Londýne vydal sólo debutový album Represent The South a pred pár rokmi odprodukoval debutový album kapeli VíZiA, na ktorom spolupracoval s chalanmi z Hnúšte . Dnes pracuje na vlastných projektoch a úspešne funguje v nahrávacích štúdiách. Po nociach ho môžete stretnúť a počuť v disco cluboch v našom hlavnom meste, v Bratislave.

Redakcia Echoviny.sk si pripravila niekoľko otázok na Karola, rodáka z Rimavskej Soboty, ktorý začínal svoju hudobnú kariéru v garáži a dotiahol to až na veľké pódia a festivaly.

1Ako si spomínaš na staré časy, na tvoje začiatky, keď si hrával len doma, na Gemeri? Kde všade v našom okrese si hral?

Boli to krásne chvíle. Veľmi rád spomínam na toto obdobie, lebo to boli  v podstate moje prvé začiatky v hudbe. Je to zhruba nejakých 10 rokov dozadu, keď som mal svoj prvý koncert ešte ako bubeník a musím sa priznať, že to bolo naozaj šialené (smiech). Doba bola úplne iná. Mal som asi 16 rokov. Kamarát (bez vodičáka) ukradol od svojho otca škodovku aj s vlečkou, kde sme naložili bicie a aparatúru, natankovali za pár korún a vyrazili na prvý koncert do Lučenca. V ten večer vystupovali 3 kapely a my sme šli hrať ako druhý, vlastne ako predkapela niekdajšej kapely FORMA, ktorá bola vtom období veľmi úspešná. Ako sa klub napĺňal ľuďmi, tým sme mali väčšiu a väčšiu trému. Spevák Vratko to poriešil veľmi rázne a zahnal trému na bare, čo sa potom odzrkadlilo na koncerte, keď polku textov zabudol (výbuch smiechu). Napriek tomu sme ten koncert odohrali veľmi dobre. Prvýkrát som zažil, že nám ľudia tlieskali a po koncerte nastali veľké ovácie. Bolo to pre nás úplne niečo nové a nepoznané. Pocit, ktorý sme predtým vôbec nepoznali.Ten pocit nás ale rýchlo prešiel, keď cestou domov nastal veľký lejak a my sme vlečku nemali zakrytú a zmokla nám komplet celá aparatúra, čiže bicie, kombá, gitari atď (smiech). V ten večer nastalo u mňa to čaro alebo inak povedané, tá chémia, ktorá mi otvorila oči, aby som hudbu nedával na vedľajšiu koľaj a nebral ju len ako hobby, ale začal sa jej venovať naplno. S kapelou sme potom vydali dva albumy a odohrali veľa koncertov, až kým som neodišiel do zahraničia, kde som začal fungovať na sampleri a gramcoch ako dj a producent.V zahraničí som strávil pár rokov a môžem povedať, že moje prvé úspechy a akcie ako dj, som zažil práve za hranicami Slovenska. Samozrejme, vždy som sa vracal domov a sem tam sa pritrafila aj nejaká akcia doma, na Gemeri. Také prvé akcie doma ako dj som odohral v meste Poltár, alebo v Tisovci , v Rimavskej Sobote na námesti a pravidelne som hrával na amfiteátri, keď boli Dni mesta Hnušťa. Boli to malé a skromné akcie, ale o to väčšia radosť, že som si mohol zahrať doma pred svojimi priateľmi a známymi.

Presuňme sa z minulosti do prítomnosti. Aké projekty máš momentálne na starosti?

djShamell_019No momentálne je tu leto a ja leto milujem. Takže snažil som sa väčšinu projektov dokončiť do leta, aby som si teraz mohol užívať tridsiatky teploty pri vode a na rôznych festivaloch. Ale tak v skratke, tento polrok bol a je dosť plodný. Na začiatku roka som vypustil singel s názvom Kosoštvorec s raperom a RnB spevákom, ktorý si hovorí Adiss. Potom som spolupracoval na sólo albume rappera Prema Lea z kapely Vízia. Ako člen tejto skupiny som si nemohol odpustiť, aby som na Leov album, ktorý je pred vydaním , neprispel nejakými mojimi hudbami, aranžérskymi vychytávkami a tiež som sa na tom kus podieľal aj po dramaturgickej stránke. Okrem toho stále nahrávam rôzne reklamné spoty do komerčných rádií a zhruba od nejakého marca točím s jedným veľmi šikovným kameramanom z Markízy dokument, o ktorom zatiaľ nič nechcem prezrádzať, keďže tento projekt mám ešte v šuflíku.

Okrem toho za pár dní točíme môj nový videoklip a mám pred sebou dva open air festivaly v jeden deň, kde budem hrať ako dj a počas ktorých sa bude točiť, takže určite sa je načo tešiť. No a aby nebolo toho málo, tak zhruba od marca spolupracujem s jedným bratislavským clubom na promotérskej úrovni. Takže ako sam vidíš, nenudím sa ani keby som veľmi chcel (smiech).

Kde ťa môžeme najbližšie vidieť hrať?

Musím sa priznať že v lete sa snažím hrať čo najviac vonku, čiže na rôznych open airoch, terasách, plážach, ale mám aj kopec klubových akcií. Tak najbližšie mám koncert v hraničnom meste Šahy, kde hrám spolu s Rakbym takže ukážeme lásku na juhu (smiech). Potom ma môžete počuť a vidieť hrať v bratislavskom clube Calabria alebo High Street, kde mávam pravidelne akcie. Taktiež mám pred sebou aj pár festivalov ako napr. Project X v Bratislave alebo festival Free Summer v Košiciach, okrem týchto festov mám nejaké bookingy aj na Fun Pláži na jazere Zlaté Piesky. Škoda, že tento rok mi nevyjdu festivaly Sundance a Beefre, kedže v tom období sa budem opaľovať na dovolenke na ostrove Pag, ale napriek tomu mám koncertov a koncertov. V podstate každý víkend hrám niekde, stačí len sledovať môj facebookový funpage. No a momentálne si užívam naplno leto a snažím sa nemyslieť nato čo bude. Žijem tu a teraz!!!

2Shamell, prezraď nám recept na úspech! Poraď domácim z tvojho rodného regiónu, ako sa dostať z malého mestečka do veľkého sveta a presadiť sa v ňom?

Zaujímavá otázka. Tak ja som sa do zahraničia, či Bratislavy, kde momentálne žijem, dostal autobusom, či lietadlom, hehehe. Ale teraz vážne. Podľa mňa je to stále o jedincovi, teda človeku, ktorý je odhodlaný priniesť obete a investovať do svojho cieľa alebo sna úplne všetko, čiže čas, námahu, energiu, financie atď. Je to o drine. Poznám veľa úspešných hudobníkov, umelcov, podnikateľov, či športovcov a ani na jedného z nich, vrátane mňa, nepadol úspech len tak z ničoho nič z neba. Keď chceš niečo dosiahnuť, tak musíš proste makať, pečené kačky nelietajú (smiech). Samozrejme, ak chceš byť úspešný v hudbe, musíš mať aj talent.

Čo by si na záver odkázal našim čitateľom, či mladým talentom v našom regióne?

Keďže viem aká je situácia na juhu, tak miesto odkázania by som im skôr poprial viac pozitívneho myslenia. Aby nezabudli, že činy sú viac ako reči. Viem, že je ťažko žiť v našom regióne, ale keď sa chcú mať lepšie, miesto sťažovania treba začať makať na sebe, na svojom talente, nejakom pláne, či cieli do budúcnosti. Taktiež aj mladým ľudom, aby nezatracovali svoje talenty a venovali sa tomu čo najviac. Všetkých pozdravujem, vidíme a počujeme sa na letných akciách,koncertoch a zrazoch. Čaute!

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
Aktuálne
NajčítanejŠie
 
Vužívate železničnú dopravu? Pripravte sa na obmedzenia  
29.máj.2024 - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. upozorňuje cestujúcich na plánovanú výluku vlakov dňa 31. mája 2024. Ďalej...
Marek Osúch: Hudba spája a oslovuje srdcia bez ohľadu na hranice
20.máj.2024 - Marek Osuch z Hnúšte, ktorý je dlhoročným členom kapely Massriot, sa zapojil do jedinečnej hudobnej spolupráce. Ďalej...
Medailová žatva taekwondistov. Hviedzili na regionálnej súťaži
24.apr.2024 - Súťaže sa zúčastnili nielen ostrieľaní pretekári z Hnúšte, ale aj nasadené nové želiezka v ohni. Ďalej...
V rámci 100 jarných kilometrov turisti opäť vystúpia na Sinec
21.apr.2024 - Spoznať časť histórie regiónu i jeho prírodných krás môžu účastníci tohtoročného výstupu na vrch Sinec. Ďalej...
Cyklonadšencov čaká 7. ročník medzinárodného cyklomaratónu Jarná cena Ceroviny
17.apr.2024 - Pretekári sa na štart postavia opäť prvý májový deň. Ďalej...

DO POZORNOSTI

Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/ Social media špecialistu
Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...

Šport

Cyklonadšencov čaká 7. ročník medzinárodného cyklomaratónu Jarná cena Ceroviny
17.apr.2024 - Pretekári sa na štart postavia opäť prvý májový deň. Ďalej...
17.apr.2024 - Pretekári sa na štart postavia opäť prvý májový deň. Ďalej...
Hnúšťanskí a revúcki kickboxeri si z Trnavy priniesli pódiové umiestnenia
3.mar.2024 - Na tatami sa postavilo 214 súťažiacich z 32 klubov a z 3 krajín – Slovensko, Česko a Maďarsko. Ďalej...
V Seredi sa konalo prvé kolo Slovenského pohára, Krahulcová odišla so striebrom
4.sep.2023 - Uplynulú sobotu (2. septembra) sa v Seredi konalo historicky prvé kolo Slovenského pohára v cyklistickej disciplíne gravel. Ďalej...

Mesto Hnúšťa aktualizovalo otváracie hodiny kúpaliska

15.aug.2023 - Letné počasie nám ešte ale nepovedalo posledné slovo a bazény môžete stále využiť. Ďalej...

Hnúšťanskí taekwondisti si z pobrežia Balatonu priniesli zlato, striebro, aj víťazný pohár

28.jún.2023 - Na pobreží Balatonu sa konal 2. ročník medzinárodnej súťaže Beach Poomsae 2023. Ďalej...

Medailová žatva taekwondistiek z Hnúšte: Nestratili sa v konkurencii susedných štátov

9.jún.2023 - Tie úspešne reprezentovali v poomsae klub aj mesto Hnúšťa. Ďalej...

Téma týždňa

Značka Regionálny produkt Gemer-Malohont sa rozrástla o 11 nových členov
13.dec.2023 - Oblastná organizácia cestovného ruchu GEMER prvýkrát ako koordinátor značky regionálny produkt Gemer-Malohont, udelila certifikáty novým regionálnym producentom a poskytovateľom služieb. Ďalej...

Značka Regionálny produkt Gemer-Malohont sa rozrástla o 11 nových členov

13.dec.2023 - Oblastná organizácia cestovného ruchu GEMER prvýkrát ako koordinátor značky regionálny produkt Gemer-Malohont, udelila certifikáty novým regionálnym producentom a poskytovateľom služieb. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Predčasné parlamentné voľby 2023: V okrese Poltár vyhrala jasne strana Smer - Sociálna demokracia
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...

Rozhovor

Uvedomujem si silu získaného mandátu, hovorí nový primátor Hnúšte
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...

Kultúra

Marek Osúch: Hudba spája a oslovuje srdcia bez ohľadu na hranice
20.máj.2024 - Marek Osuch z Hnúšte, ktorý je dlhoročným členom kapely Massriot, sa zapojil do jedinečnej hudobnej spolupráce. Ďalej...
20.máj.2024 - Marek Osuch z Hnúšte, ktorý je dlhoročným členom kapely Massriot, sa zapojil do jedinečnej hudobnej spolupráce. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Aj v zrelšom veku môžete mať neutíchajúci sexuálny apetít
22.máj.2024 - Pribúdajúci vek sa skôr, či neskôr prejaví tak na vašom vzhľade ako aj na tom, ako sa budete cítiť. S vyššími číslami v kolónke vek nie je už ničím výnimočným pociťovať únavu, či už fyzickú, alebo aj psychickú. A tá má (okrem iného) vplyv aj na sexuálny život. Zrelší vek však nemusí pre vás z […] Ďalej...
22.máj.2024 - Pribúdajúci vek sa skôr, či neskôr prejaví tak na vašom vzhľade ako aj na tom, ako sa budete cítiť. S vyššími číslami v kolónke vek nie je už ničím výnimočným pociťovať únavu, či už fyzickú, alebo aj psychickú. A tá má (okrem iného) vplyv aj na sexuálny život. Zrelší vek však nemusí pre vás z […] Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram