Dj Shamell: Pečené kačky nelietajú

30. júna 2013 | 18:20 |  |  |

Neexistuje žiadne NEDÁ SA! To je heslo, ktorým sa riadi uznávaný a úspešný hudobník, dj a producent pochádzajúci z Gemera.

Dídžej z Rimavskej Soboty hrával po cluboch v Írskom meste Cork či v anglickom Londýne.

Dídžej z Rimavskej Soboty hrával po cluboch v Írskom meste Cork či v anglickom Londýne.

Ako malý chlapec z Rimavskej Soboty sníval, že ho raz budú poznať nielen v jeho rodnom meste, či v regióne, ale po celom štáte, možno aj na celom svete. Vďaka svojej nezlomnej vôli, láske, citu k hudbe a pevne stanovenému životnému cieľu, sa vypracoval až na známeho dídžeja/producenta. Shamell, vlastným menom Karol Melich, veľmi úspešne reprezentuje náš región po celom Slovensku, dokonca aj v zahraničí. Ako 14 ročný začal hrať na bicie nástroje a ako bubeník vydal dva albumy s punk rockovou kapelou Vlk Vo Vlaku (Rimavská Sobota). Neskôr sa začal venovať producenstvu a djingu, ktoré ho posunuli až za hranice nášho štátu. Hrával po cluboch v Írskom meste Cork či v anglickom Londýne. V tom čase si v Londýne vydal sólo debutový album Represent The South a pred pár rokmi odprodukoval debutový album kapeli VíZiA, na ktorom spolupracoval s chalanmi z Hnúšte . Dnes pracuje na vlastných projektoch a úspešne funguje v nahrávacích štúdiách. Po nociach ho môžete stretnúť a počuť v disco cluboch v našom hlavnom meste, v Bratislave.

Redakcia Echoviny.sk si pripravila niekoľko otázok na Karola, rodáka z Rimavskej Soboty, ktorý začínal svoju hudobnú kariéru v garáži a dotiahol to až na veľké pódia a festivaly.

1Ako si spomínaš na staré časy, na tvoje začiatky, keď si hrával len doma, na Gemeri? Kde všade v našom okrese si hral?

Boli to krásne chvíle. Veľmi rád spomínam na toto obdobie, lebo to boli  v podstate moje prvé začiatky v hudbe. Je to zhruba nejakých 10 rokov dozadu, keď som mal svoj prvý koncert ešte ako bubeník a musím sa priznať, že to bolo naozaj šialené (smiech). Doba bola úplne iná. Mal som asi 16 rokov. Kamarát (bez vodičáka) ukradol od svojho otca škodovku aj s vlečkou, kde sme naložili bicie a aparatúru, natankovali za pár korún a vyrazili na prvý koncert do Lučenca. V ten večer vystupovali 3 kapely a my sme šli hrať ako druhý, vlastne ako predkapela niekdajšej kapely FORMA, ktorá bola vtom období veľmi úspešná. Ako sa klub napĺňal ľuďmi, tým sme mali väčšiu a väčšiu trému. Spevák Vratko to poriešil veľmi rázne a zahnal trému na bare, čo sa potom odzrkadlilo na koncerte, keď polku textov zabudol (výbuch smiechu). Napriek tomu sme ten koncert odohrali veľmi dobre. Prvýkrát som zažil, že nám ľudia tlieskali a po koncerte nastali veľké ovácie. Bolo to pre nás úplne niečo nové a nepoznané. Pocit, ktorý sme predtým vôbec nepoznali.Ten pocit nás ale rýchlo prešiel, keď cestou domov nastal veľký lejak a my sme vlečku nemali zakrytú a zmokla nám komplet celá aparatúra, čiže bicie, kombá, gitari atď (smiech). V ten večer nastalo u mňa to čaro alebo inak povedané, tá chémia, ktorá mi otvorila oči, aby som hudbu nedával na vedľajšiu koľaj a nebral ju len ako hobby, ale začal sa jej venovať naplno. S kapelou sme potom vydali dva albumy a odohrali veľa koncertov, až kým som neodišiel do zahraničia, kde som začal fungovať na sampleri a gramcoch ako dj a producent.V zahraničí som strávil pár rokov a môžem povedať, že moje prvé úspechy a akcie ako dj, som zažil práve za hranicami Slovenska. Samozrejme, vždy som sa vracal domov a sem tam sa pritrafila aj nejaká akcia doma, na Gemeri. Také prvé akcie doma ako dj som odohral v meste Poltár, alebo v Tisovci , v Rimavskej Sobote na námesti a pravidelne som hrával na amfiteátri, keď boli Dni mesta Hnušťa. Boli to malé a skromné akcie, ale o to väčšia radosť, že som si mohol zahrať doma pred svojimi priateľmi a známymi.

Presuňme sa z minulosti do prítomnosti. Aké projekty máš momentálne na starosti?

djShamell_019No momentálne je tu leto a ja leto milujem. Takže snažil som sa väčšinu projektov dokončiť do leta, aby som si teraz mohol užívať tridsiatky teploty pri vode a na rôznych festivaloch. Ale tak v skratke, tento polrok bol a je dosť plodný. Na začiatku roka som vypustil singel s názvom Kosoštvorec s raperom a RnB spevákom, ktorý si hovorí Adiss. Potom som spolupracoval na sólo albume rappera Prema Lea z kapely Vízia. Ako člen tejto skupiny som si nemohol odpustiť, aby som na Leov album, ktorý je pred vydaním , neprispel nejakými mojimi hudbami, aranžérskymi vychytávkami a tiež som sa na tom kus podieľal aj po dramaturgickej stránke. Okrem toho stále nahrávam rôzne reklamné spoty do komerčných rádií a zhruba od nejakého marca točím s jedným veľmi šikovným kameramanom z Markízy dokument, o ktorom zatiaľ nič nechcem prezrádzať, keďže tento projekt mám ešte v šuflíku.

Okrem toho za pár dní točíme môj nový videoklip a mám pred sebou dva open air festivaly v jeden deň, kde budem hrať ako dj a počas ktorých sa bude točiť, takže určite sa je načo tešiť. No a aby nebolo toho málo, tak zhruba od marca spolupracujem s jedným bratislavským clubom na promotérskej úrovni. Takže ako sam vidíš, nenudím sa ani keby som veľmi chcel (smiech).

Kde ťa môžeme najbližšie vidieť hrať?

Musím sa priznať že v lete sa snažím hrať čo najviac vonku, čiže na rôznych open airoch, terasách, plážach, ale mám aj kopec klubových akcií. Tak najbližšie mám koncert v hraničnom meste Šahy, kde hrám spolu s Rakbym takže ukážeme lásku na juhu (smiech). Potom ma môžete počuť a vidieť hrať v bratislavskom clube Calabria alebo High Street, kde mávam pravidelne akcie. Taktiež mám pred sebou aj pár festivalov ako napr. Project X v Bratislave alebo festival Free Summer v Košiciach, okrem týchto festov mám nejaké bookingy aj na Fun Pláži na jazere Zlaté Piesky. Škoda, že tento rok mi nevyjdu festivaly Sundance a Beefre, kedže v tom období sa budem opaľovať na dovolenke na ostrove Pag, ale napriek tomu mám koncertov a koncertov. V podstate každý víkend hrám niekde, stačí len sledovať môj facebookový funpage. No a momentálne si užívam naplno leto a snažím sa nemyslieť nato čo bude. Žijem tu a teraz!!!

2Shamell, prezraď nám recept na úspech! Poraď domácim z tvojho rodného regiónu, ako sa dostať z malého mestečka do veľkého sveta a presadiť sa v ňom?

Zaujímavá otázka. Tak ja som sa do zahraničia, či Bratislavy, kde momentálne žijem, dostal autobusom, či lietadlom, hehehe. Ale teraz vážne. Podľa mňa je to stále o jedincovi, teda človeku, ktorý je odhodlaný priniesť obete a investovať do svojho cieľa alebo sna úplne všetko, čiže čas, námahu, energiu, financie atď. Je to o drine. Poznám veľa úspešných hudobníkov, umelcov, podnikateľov, či športovcov a ani na jedného z nich, vrátane mňa, nepadol úspech len tak z ničoho nič z neba. Keď chceš niečo dosiahnuť, tak musíš proste makať, pečené kačky nelietajú (smiech). Samozrejme, ak chceš byť úspešný v hudbe, musíš mať aj talent.

Čo by si na záver odkázal našim čitateľom, či mladým talentom v našom regióne?

Keďže viem aká je situácia na juhu, tak miesto odkázania by som im skôr poprial viac pozitívneho myslenia. Aby nezabudli, že činy sú viac ako reči. Viem, že je ťažko žiť v našom regióne, ale keď sa chcú mať lepšie, miesto sťažovania treba začať makať na sebe, na svojom talente, nejakom pláne, či cieli do budúcnosti. Taktiež aj mladým ľudom, aby nezatracovali svoje talenty a venovali sa tomu čo najviac. Všetkých pozdravujem, vidíme a počujeme sa na letných akciách,koncertoch a zrazoch. Čaute!

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
Aktuálne
NajčítanejŠie
 
FOTOSÚŤAŽ: Spustili sme hlasovanie! Aj vy môžete rozhodnúť o dvadsiatich najlepších fotografiách v tohtoročných súťažiach Zaostrené na Gemer-Malohont a Zaostrené na Novohrad
16.aug.2022 - Do štyroch kategórií s názvami Čaro prírody, Kultúra mojimi očami, Mestá a obce našich okresov, Zaujímavosti a zábava, sa súťažiaci v oboch súťažiach zapojili dokopy s 226 fotografiami. Ďalej...
Fond viceprimátorky je otvorený, Hnúšťania môžu podávať žiadosti. Pomoc má smerovať deťom
15.aug.2022 - Nová viceprimátorka Hnúšte Marianna Balašková začala s jednou z aktivít, ktorú avizovala po získaní tejto funkcie. Ďalej...
FUTBAL: Remíza Hnúšte s Bušincami, Buzitka na Tisovec nestačila
15.aug.2022 - Ako sa darilo mužstvám z nášho regiónu? Pozrite si výsledky. Ďalej...
FUTBAL: Hnúšťa začala sezónu víťazstvom, Tisovec remízou
8.aug.2022 - V prvý augustový víkend (6. a 7. 8.) sa pre futbalistov začal súťažný ročník 2022/23. Ďalej...
V Klenovci budú mať nový asfalt za približne 159-tisíc eur
4.aug.2022 - Ako uviedla starostka, v obci sa jednalo o dlhoročný problém s množstvom výtlkov, na ktorý samospráva upozorňovala viac rokov. Ďalej...

DO POZORNOSTI

Kto sa stane majstrom Slovenska v hode telefónom? Možno aj vy, súťažiť sa bude počas Lučenského hodovania
Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia už v sobotu 20. augusta. Ďalej...
16.aug.2022 - Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia už v sobotu 20. augusta. Ďalej...

Šport

FUTBAL: Remíza Hnúšte s Bušincami, Buzitka na Tisovec nestačila
15.aug.2022 - Ako sa darilo mužstvám z nášho regiónu? Pozrite si výsledky. Ďalej...
15.aug.2022 - Ako sa darilo mužstvám z nášho regiónu? Pozrite si výsledky. Ďalej...
FUTBAL: Hnúšťa začala sezónu víťazstvom, Tisovec remízou
8.aug.2022 - V prvý augustový víkend (6. a 7. 8.) sa pre futbalistov začal súťažný ročník 2022/23. Ďalej...
Hnúšťa v pohári rozbila Čierny Balog, Sudor zaznamenal hetrik
30.júl.2022 - FK Iskra Hnúšťa postúpila do ďalšej fázy pohárovej súťaže. Ďalej...

FUTBAL: Kokavčania nedali Biskupiciam šancu

27.jún.2022 - Po futbalistoch Hnúšte a Tisovca ukončili ročník 2021/22 aj Kokavčania. Ďalej...

FUTBAL: Hnúšťa nedala Buzitke šancu, Kokava mala v P. Dravciach početnú prevahu

20.jún.2022 - Futbalová sezóna sa pre dve z troch mužstiev z nášho regiónu skončila. Ďalej...

FUTBAL: Hnúšťa bodovala v Čebovciach, Tisovec neuspel proti Buzitke

13.jún.2022 - Cez víkend (11. a 12. 6.) sa odohrali zápasy, v ktorých sa o body pobili aj mužstvá z nášho regiónu. Ďalej...

Téma týždňa

Štatistický úrad zverejnil niekoľko ďalších faktov o obyvateľoch Tisovca, týkajú sa ekonomiky
2.aug.2022 - Pozreli sme sa na to, aké údaje týkajúce sa ekonomickej aktivity pozbierali o Tisovčanoch a Tisovčankách. Ďalej...

Štatistický úrad zverejnil niekoľko ďalších faktov o obyvateľoch Tisovca, týkajú sa ekonomiky

2.aug.2022 - Pozreli sme sa na to, aké údaje týkajúce sa ekonomickej aktivity pozbierali o Tisovčanoch a Tisovčankách. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Minister Krajniak navštívil Tisovec. Zavítal do rodného domu Dr. Vladimíra Clementisa a pozrel si aj futbalový zápas
19.júl.2022 - Minister prijal pozvanie okresného šéfa hnutia Sme rodina Jána Vengrína, ktorý je aj náčelníkom mestskej polície v Tisovci a zároveň aj kandidát na primátora Tisovca. Ďalej...
19.júl.2022 - Minister prijal pozvanie okresného šéfa hnutia Sme rodina Jána Vengrína, ktorý je aj náčelníkom mestskej polície v Tisovci a zároveň aj kandidát na primátora Tisovca. Ďalej...

Rozhovor

Kedysi mapoval dianie v regióne, dnes archívnymi fotkami teší ľudí. Archív Jozefa Tokára ukrýva okolo 35 000 negatívov
5.máj.2022 - Fotenie ho sprevádza celým životom. Ďalej...
5.máj.2022 - Fotenie ho sprevádza celým životom. Ďalej...

Kultúra

Ďakovné listy a cenu primátorky Tisovca si prevzalo niekoľko osobností mesta
13.júl.2022 - Odovzdávanie ocenení bolo súčasťou osláv Dní mesta. Cena mesta Tisovec bola udelená Mestskej knižnici A. H. Škultétyho v Tisovci. Ďalej...
13.júl.2022 - Odovzdávanie ocenení bolo súčasťou osláv Dní mesta. Cena mesta Tisovec bola udelená Mestskej knižnici A. H. Škultétyho v Tisovci. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Sklenené kuchynské zásteny: Týchto 5 výhod vás presvedčí si ich zaobstarať!
5.aug.2022 - Premýšľate nad tým, akú zástenu si vybrať? Stavte na praktické a efektné sklo, je totiž jedným z najobľúbenejších materiálov. Ďalej...
5.aug.2022 - Premýšľate nad tým, akú zástenu si vybrať? Stavte na praktické a efektné sklo, je totiž jedným z najobľúbenejších materiálov. Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram