Ex-študentka EGT kandiduje na anglickej universite za viceprezidentku rady

25. marca 2013 | 14:26 |  |  |

Bývalá vynikajúca študentka EGT v Tisovci Evelyn Kéryová , ktorá robí dobré meno nielen bývalému gymnáziu ale aj regiónu Rimavskej Soboty.

Evelyn Kéryová v treťom rade od vrchu , druhá z prava

Evelyn Kéryová v treťom rade od vrchu , druhá z prava

Študuje vo Veľkej Británii odbor žurnalistika a komunikácia na Middlesex Univerzite v Londýne. „ Základy dobrej angličtiny som dostala od pani profesorky Bednárovej „ tvrdí Evelyn a dodáva, že ona bola tou profesorkou ktorá ju „donútila“ a naučila angličtinu na vysokej úrovni. „Určite mi pomohlo aj štúdium v Oxforde ako aj školský pobyt v Portugalsku , kde som sa zdokonaľovala hlavne v komunikácii. Ako dodala, momentálne je okrem štúdia prihlásená do anglického Gordon Blue čo je obdoba Masterchefu a kandiduje na viceprezidentku univerzity. Voľby prebehnú v tieto dni, palce jej drží aj redakcia Echoviny.sk.

Zdroj: Echoviny.sk

.

.

Prečítajte si aj rozhovor, ktorý Evelyn poskytla pre agentúru Interstudy.

Ohlasy slovenských študentov

Londýn

Londýn je mesto snov. Vždy som tu chcela žiť a študovať a moje sny sa naplnili vďaka Vašej agentúre. Človek sa veľa naučí keď tu žije. Zvyknúť si na tento život nie je vôbec ťažké. Ľudia sú veľmi milí, ústretoví a nápomocní. Ešte som nestretla Angličana ktorý by nebol ochotný pomôcť mi s nákupom. Dokonca keď prší, vy nemáte dáždnik a idete tým istým smerom, tak sa k vám pridajú a zrazu nemusíte moknúť. To by sa na Slovensku nikdy nestalo, respektíve stalo by sa to zriedkavo. Anglická mentalita je úplne iná než tá naša a v meste je mnoho možností na kultúrny, študentský ale i profesionálny život. Som tu zatiaľ len štvrtý mesiac, ale videla som toho viac než za celý môj život. Divadlá, kiná, krčmy, nočné bary, knižnice, múzeá, galérie, udalosti, semináre, workshopy, výpredaje, nakupovanie, módne prehliadky, premiéry filmov a muzikálov, VIP akcie...proste v Londýne to naozaj žije vo dne i v noci.

Škola

Middlesex University vynikajúca škola, ktorá má množstvo medzinárodných študentov. Na mojom odbore sa nachádza viac Angličanov než medzinárodných študentov, ale aj tento fakt beriem ako kladný, pretože sa tým zlepšuje moja komunikácia a akcent. Keďže som na Slovenskej vysokej škole neštudovala, môžem to porovnať len so strednou školou a s tým čo viem od ostatných vysokoškolských študentov. Po skúsenostiach so slovenskými školami som rozhodne nechcela ostať na Slovensku, hlavne kvôli systému ktorý ponúka a kvôli ľuďom (skôr by som povedala kvôli mentalite), takže ja osobne som veľmi spokojná.

Štúdium

Časovo je štúdium nenáročné. Rozvrh je robený tak, aby si študent mohol nájsť popri škole prácu, keďže popravde je Londýn aj veľmi drahé mesto na život ako taký. Jazykovo je to už horšie. Samozrejme každý odbor má vlastné podmienky a vlastnú obtiažnosť. Žurnalistika je seriózne štúdium, ale len v prípade že to všetko beriete seriózne a chcete sa tomu venovať aj naďalej. Pokiaľ ste pred tým nemali dobré základy angličtiny, je priam nemožné zvládnuť to tu. Musím povedať, že moja bilingválna stredná škola mi toho dala veľa, hoci z americkej angličtiny som sa rýchlo musela preorientovať na britskú. Prízvuk Britov je úplne iný a tak mi chvíľku trvalo kým som sa naučila ako ten môj prízvuk regulovať. Hoci nemáme skúškové obdobie, máme mnohé záverečné práce, ktoré si vyžadujú množstvo výskumu. Sledovanie televízie a pravidelné čítanie novín je povinné a nutné pri takomto odbore. A samozrejme že tu hlavne ide o praktické veci. Pracovať s kamerou, počítačom, byť zvyknutý na online práce a vedieť perfektne po anglicky je samozrejmosť.

Prístup učiteľov k študentom

Všetci sme iní a všetci chápeme veci rozdielne. Učitelia sú tiež len ľudia a aj oni majú svoje dni. A tak za štyri mesiace je ťažké ohodnotiť ich. Mám učiteľku, ktorá je schopná stráviť s nami aj celý deň, aj mimo vyučovania, len aby si bola istá, že sme pochopili zadanie a že vieme o čom ideme písať. Ale mám aj takých, ktorí komunikujú len cez mail a nemajú veľmi záujem o stretnutia. Navyše sú aj takí, ktorí sú tam prvý rok a tak nemajú potuchy o čom vlastne učenie je. No vysoká škola je hlavne o samoštúdiu a o tom aby sme si sami vedeli pomôcť. Takže vyhovárať sa na učiteľov je úplne bezvýznamné. Mame aj vedúcu odboru a tá má svoje asistentky na ktoré sa v prípade nejakých problémov môžeme obrátiť a musím povedať, že tie sú ochotné spraviť pre nás naozaj všetko. Asistentky sú absolventky našej školy, takže o tom ako čo funguje, vedia úplne všetko.

Vybavenie školy

Keby ste videli tú školu...má úplne všetko. Apple počítače v mediálnych triedach, kamery, fotoaparáty, statívy, notebooky. A to všetko si dokonca môžete požičať pokiaľ študujete taký odbor. Ak študujete iné odbory,máte dostupnosť k iným veciam, napríklad k šijacím strojom. Vybavenie školy je naozaj vynikajúce. Máme vlastnú knižnicu v ktorej sa nachádza množstvo materiálov, väčšinou všetko čo potrebujete. Ak by ste však chceli niečo viac, o dve budovy ďalej je knižnica mestská a v centre je British library, v ktorej sa dá zohnať úplne všetko, pokiaľ máte šťastie a viete sa tam dostať, keďže musíte mať vážny dôvod aby vám poskytli členstvo.

Ubytovanie

Ubytovanie je vo veľmi dobrom stave. Ja som dostala Usher Hall ktorý je hneď oproti škole, takže nemusím vstávať do školy veľmi skoro. Všetko sú to jednotky izby s vlastným WC a kúpeľnou, internetom a kuchyňa je spoločná pre 6 ďalších ľudí. Máme kúrenie, svetlo, vodu teplú aj studenú, chladničku, SBS službu a kde spať. Čo viac si môže študent priať? Len cena je trochu vysoká.

Práca

Bola som na mnohých pohovoroch, no nakoniec som prácu zohnala. Nie je ťažké zohnať niečo, pokiaľ naozaj chcete. Všetko ostatné sú len výhovorky. Nejde len o brigády ale aj o povinnú prax alebo riadne zamestnanie. Londýn je plný pracovných ponúk a hoci to trvá všetko dlhšie než po iné roky, netreba sa vzdávať. Aj keď hneď nebudete robiť to čo ste chceli na začiatku, je dobré mať niečo v životopise čo vám pomôže pri ďalšom hľadaní.

Evelyn (Journalism and Communication)

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
Aktuálne
NajčítanejŠie
 
Nemocnica v Rimavskej Sobote otvorila nové darcovské centrum
22.júl.2024 - Rekonštrukcia, ktorá trvala štyri mesiace, stála približne 125 000 eur. Ďalej...
Pamätník Slovenského národného povstania v Hnúšti je pripravený na oslavy
17.júl.2024 - Dňa 3. júla bola socha po 64 rokoch vyčistená vysokotlakovou technikou pieskovania. Ďalej...
Využívate železničnú dopravu? Pripravte sa na obmedzenia  
29.máj.2024 - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. upozorňuje cestujúcich na plánovanú výluku vlakov dňa 31. mája 2024. Ďalej...
Marek Osúch: Hudba spája a oslovuje srdcia bez ohľadu na hranice
20.máj.2024 - Marek Osuch z Hnúšte, ktorý je dlhoročným členom kapely Massriot, sa zapojil do jedinečnej hudobnej spolupráce. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/ Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...

DO POZORNOSTI

Príďte si hodiť mobilom a zažite unikátne Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom 2024
Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa tento rok u nás uskutočnia už tretí rok. Ďalej...
17.júl.2024 - Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa tento rok u nás uskutočnia už tretí rok. Ďalej...

Šport

Príďte si hodiť mobilom a zažite unikátne Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom 2024
17.júl.2024 - Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa tento rok u nás uskutočnia už tretí rok. Ďalej...
17.júl.2024 - Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa tento rok u nás uskutočnia už tretí rok. Ďalej...
Cyklonadšencov čaká 7. ročník medzinárodného cyklomaratónu Jarná cena Ceroviny
17.apr.2024 - Pretekári sa na štart postavia opäť prvý májový deň. Ďalej...
Hnúšťanskí a revúcki kickboxeri si z Trnavy priniesli pódiové umiestnenia
3.mar.2024 - Na tatami sa postavilo 214 súťažiacich z 32 klubov a z 3 krajín – Slovensko, Česko a Maďarsko. Ďalej...

V Seredi sa konalo prvé kolo Slovenského pohára, Krahulcová odišla so striebrom

4.sep.2023 - Uplynulú sobotu (2. septembra) sa v Seredi konalo historicky prvé kolo Slovenského pohára v cyklistickej disciplíne gravel. Ďalej...

Mesto Hnúšťa aktualizovalo otváracie hodiny kúpaliska

15.aug.2023 - Letné počasie nám ešte ale nepovedalo posledné slovo a bazény môžete stále využiť. Ďalej...

Hnúšťanskí taekwondisti si z pobrežia Balatonu priniesli zlato, striebro, aj víťazný pohár

28.jún.2023 - Na pobreží Balatonu sa konal 2. ročník medzinárodnej súťaže Beach Poomsae 2023. Ďalej...

Téma týždňa

Značka Regionálny produkt Gemer-Malohont sa rozrástla o 11 nových členov
13.dec.2023 - Oblastná organizácia cestovného ruchu GEMER prvýkrát ako koordinátor značky regionálny produkt Gemer-Malohont, udelila certifikáty novým regionálnym producentom a poskytovateľom služieb. Ďalej...

Značka Regionálny produkt Gemer-Malohont sa rozrástla o 11 nových členov

13.dec.2023 - Oblastná organizácia cestovného ruchu GEMER prvýkrát ako koordinátor značky regionálny produkt Gemer-Malohont, udelila certifikáty novým regionálnym producentom a poskytovateľom služieb. Ďalej...

REGIÓN A POLITIKA

Predčasné parlamentné voľby 2023: V okrese Poltár vyhrala jasne strana Smer - Sociálna demokracia
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...
2.okt.2023 - Na druhom mieste skončila strana Hlas - Sociálna demokracia. Ďalej...

Rozhovor

Uvedomujem si silu získaného mandátu, hovorí nový primátor Hnúšte
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...
6.nov.2022 - Do kandidatúry sa podľa jeho slov púšťal bez akýchkoľvek očakávaní. Ďalej...

Kultúra

Zažite atmosféru plnú hviez v letných kinách
11.júl.2024 - Letné kiná sú nielen oázou kultúry, ale aj miestom, kde sa ľudia môžu stretnúť, oddýchnuť si a užiť si krásne letné večery pod hviezdami. Ďalej...
11.júl.2024 - Letné kiná sú nielen oázou kultúry, ale aj miestom, kde sa ľudia môžu stretnúť, oddýchnuť si a užiť si krásne letné večery pod hviezdami. Ďalej...

Zaujímavosti z regIónu

Aj v zrelšom veku môžete mať neutíchajúci sexuálny apetít
22.máj.2024 - Pribúdajúci vek sa skôr, či neskôr prejaví tak na vašom vzhľade ako aj na tom, ako sa budete cítiť. S vyššími číslami v kolónke vek nie je už ničím výnimočným pociťovať únavu, či už fyzickú, alebo aj psychickú. A tá má (okrem iného) vplyv aj na sexuálny život. Zrelší vek však nemusí pre vás z […] Ďalej...
22.máj.2024 - Pribúdajúci vek sa skôr, či neskôr prejaví tak na vašom vzhľade ako aj na tom, ako sa budete cítiť. S vyššími číslami v kolónke vek nie je už ničím výnimočným pociťovať únavu, či už fyzickú, alebo aj psychickú. A tá má (okrem iného) vplyv aj na sexuálny život. Zrelší vek však nemusí pre vás z […] Ďalej...
©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram