Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. júna 2018

Vstupné na kúpalisku v Hnúšti sa dokonca zníži

14. júna 2012 | Komentáre: 31 |

V sobotu otvorí svoje kúpalisko mesto Hnúšťa. Zvyšuje sa kvalita kúpania, zavádzajú nové pravidlá, ale vstupné ostane rovnaké. Popoludní dokonca lacnejšie ako minulý rok.

Letná sezóna na mestskom kúpalisku v Hnúšti začína v sobotu, 16. júna. Mesto sľubuje kvalitnejšie podmienky, zvýšenie hygieny a bezpečnosti. „Kvalitu kúpania chceme zvyšovať každý rok. Okrem dalšieho skrášľovania okolia bazénov tento rok kupujeme aj nový moderný vysávač, ktorý zvýši hygienu a čistotu vody. Aj napriek novým investíciám sme sa rozhodli zachovať rovnaké vstupné ako minulý rok, popoludní ho ešte znížiť,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšte Michal Bagačka. Vstupné ostane na úrovni 2 eur, pre deti do 15 rokov 1 euro. Po 14-tej hodine popoludní bude vstupné 1 euro pre dospelých a 50 centov pre deti.

Bezpečnosť a poriadok na kúpalisku v nastávajúcej sezone riešila v máji aj Komisia ochrany verejného poriadku (KOVP). Na základe návrhov, ktoré jej predložil správca športových zariadení Juraj Šutta boli schválené nové pravidlá pri vstupe na kúpalisko z hľadiska hygienickej bezpečnosti. „Nevpustíme na kúpalisko ľudí, ktorí nemajú hygienické návyky a môžu znamenať zdravotné riziko pre ostatných, najmä pre deti,“ povedal po rokovaní predseda komisie KOVP Roman Lebeda. Odmietol, že by tieto opatrenia boli namierené proti Rómom: „Proti všetkým bez rozdielu, ktorí môžu ohroziť hygienu a odradiť slušných ľudí od návštevy kúpaliska,“ odpovedal Lebeda.

V minulej sezóne kvôli zvýšeniu bezpečnosti v popoludňajších hodinách hliadkoval na kúpalisku aj príslušník Mestskej polície. Juraj Šutta od pripravovaných zmien očakáva, že to naďalej nebude potrebné.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA