Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. mája 2018

V Rimavskej Sobote chcú opäť stavať byty

25. marca 2011 | Komentáre: 0 |

Byty sa v Rimavskej Sobote nestavali už dvanásť rokov

Aj keď v Rimavskej Sobote je ľudí, ktorí chcú predať byt, viac ako tých, čo ho chcú kúpiť, mesto plánuje investovať 1,2 milióna eur do výstavby nových bytov.

Primátor mesta Jozef Šimko si napriek tomu myslí, že o ne bude záujem, najmä preto, že nové byty v meste chýbajú. Posledné sa postavili v roku 1999. Vtedy išlo o dvadsaťštyribytovku so sociálnymi bytmi.

Pre istotu však ešte chce zistiť záujem prostredníctvom ankety. Až potom začne definitívne zháňať peniaze na výstavbu bytov. Osemdesiat percent nákladov by mala vykryť dotácia zo Štátneho fondu rozvoja bývania, o ktorú by požiadali. Mesto by finančne nezaťažil ani projekt, keďže by chcelo využiť už existujúci z roku 2002. Za jeho vypracovanie zaplatilo vtedy 30-tisíc eur, no výstavba bytov zamrzla.

Realitná maklérka Mária Hangácsiová z Rimavskej Soboty si myslí, že zastavenie bytovej výstavby v minulých rokoch je odrazom zlej hospodárskej situácie v regióne a vysokej nezamestnanosti. To sa odráža aj na cene bytov. „Ceny jednoizbových bytov sa pohybujú od 10- do 15-tisíc eur, dvojizbových od 16- do 22-tisíc eur. Trojizbové byty sa dajú kúpiť od 18- do 25-tisíc eur,“ poznamenala. Sama je zvedavá, ako na ponuku vystavať v Rimavskej Sobote nové byty zareaguje verejnosť.

Ľudia, ktorých oslovila Pravda, za nové byty sú. 25-ročná Martina Urbanová je slobodná a zatiaľ býva pod jednou strechou s rodičmi. „Nové byty tu chýbajú,“ povedala. Zároveň si myslí, že mesto by sa malo do výstavby nových bytov pustiť len vtedy, ak to príliš nezaťaží mestskú kasu.

ZDROJ: Štefan Rimaj – www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA