Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. mája 2018

V Martinovej už tri roky v noci nesvietia

5. septembra 2011 | Komentáre: 0 |

Starosta Eugen Radič na úrade, ktorý už tri roky zíva prázdnotou

Nefungujúce verejné osvetlenie, mlčiaci obecný rozhlas, obecný úrad bez elektriny i personálu. V zadlženej Martinovej je to takto už tri roky.

Obec v okrese Rimavská Sobota dostala pred šiestimi rokmi dotáciu 26-tisíc eur na prestavbu bývalej budovy školy, no účelovo viazané peniaze použila aj inde. Vec riešila prokuratúra, ale vyšetrovanie skomplikovala smrť starostu. Obec musela dotáciu vrátiť, lenže nemala z čoho, keďže už aj tak bola zadlžená.

„Dlh bol vyšší ako 50-tisíc eur, čo je na takú malú obec, akou sme my, neúnosné. Obecné účty preto zablokoval exekútor,“ hovorí súčasný starosta Eugen Radič. V obci okamžite zaviedli viaceré úsporné opatrenia. Vypli verejné osvetlenie, obecný rozhlas, elektrinu na obecnom úrade. Starosta úradovňu zavrel a ľudí prijíma doma. Pracovný úväzok si znížil z celého na polovičný a pozastavil si vyplácanie platu. Aby uživil rodinu, zamestnal sa v juhokórejskej firme v Rimavskej Sobote a starostuje popri práci. „Veci som sa rozhodol riešiť radikálne. Najskôr urobiť všetko pre vyrovnanie dlhov a potom rozmýšľať o rozvoji obce,“ hovorí.

Prepustil aj dvoch zamestnancov obce, ktorým úrad ešte dlhuje peniaze. Tvrdé opatrenia majú priniesť prvé výsledky už v najbližších týždňoch. „Ešte nám zostáva splatiť Sociálnej poisťovni asi 6-tisíc eur, potom exekútor odblokuje účty,“ hovorí starosta.

Tma v uliciach však zostane v noci naďalej, keďže obec musí splácať aj ďalší dlh vo výške 23-tisíc eur.

ZDROJ: Štefan Rimaj – www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA