Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. mája 2018

V Hnúšti už môžete využiť aj služby cyklobusu

12. júla 2016 | Komentáre: 0 |

Turistické infocentrum ho organizuje každú druhú sobotu. Ak nemáte bicykel, v infocentre vám ho požičajú.
obrazokPre nenáročných a príležitostných cyklistov ponúka Turistické informačné centrum v Hnúšti možnosť vyviezť sa do hôr cyklobusom a odtiaľ sa vydať na nenáročnú jazdu dolu kopcom. „Je to prvý konkrétny produkt nášho Turistického infocentra. Chceme takouto formou prilákať k cyklistike aj ľudí, ktorí nebicyklujú. Cyklobusom sa vyvezú do výšky 1 000 metrov nad morom a vrátia sa do Hnúšte, ktorá je vo výške 300 metrov nad morom – my im teda pomôžeme cyklobusom prekonať 700 metrov nadmorskej výšky, ktorú cyklisti potom pôjdu dolu kopcom,“ povedal pre Echoviny.sk viceprimátor Hnúšte Roman Lebeda.

Cykloturisti si môžu vybrať niekoľko variánt jazdy. Najkratšia a najmenej náročná je 9-kilometrová trasa zo Skorušiny po penzión Ráztočné. 12,5 kilometra meria trasa zo Skorušiny po klenovskú priehradu. Obe vedú po asfaltovej ceste prevažne dolu kopcom. Z Hnúšte do Skorušiny a z penziónu Ráztočné nazad do Hnúšte ich odvezie cyklobus (cesta tam i nazad je v cene cyklobusu). Trasu zvládnu i menšie deti.

Pre náročnejších cyklistov a deti nad 10 rokov je možnosť vyviezť sa až do lokality Pod Vartou. Tu si dokonca môžu cyklisti nechať postrážiť bicykle a vybehnúť na blízky Klenovský Vepor. Nasleduje 5-kilometrový zjazd po lesnej ceste a asfaltke do Skorušiny a odtiaľ ďalej do Ráztočného. Najdlhšia trasa až do Hnúšte meria 24 kilometrov.

Trasa cyklobusu (kliknite pre zväčšenie):

cyklobus2

„Ak nevlastnia bicykle, požičiame im ich v infocentre. Cyklobus môžu využiť aj peší turisti, ak chcú využiť niektorý z turistických chodníkov, zjednodušiť si výstup na Vepor, alebo ísť jednoducho na huby, alebo do prírody,“ informoval Echoviny.sk autor myšlienky Roman Lebeda.

Ako dodal, túto trasu bude cyklobus jazdiť až do konca prázdnin. V prípade záujmu v septembri začnú organizovať jazdy cyklobusom do ďalších lokalít. Viac informácií získajú občania v TIC Hnúšťa, kde sa môžu na cyklobus rovno prihlásiť.

Najbližšie termíny jázd cyklobusu:
Sobota, 16. júl
Sobota, 30. júl
Sobota, 13. august
Sobota, 27. august

Viac informácií nájdete v priložených letákoch (kliknite pre zväčšenie).

cyklobus1

 

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: TIC Hnúšťa

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA