Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 24. augusta 2017

V derby 2 penalty a 6 gólov. Tisovec a Hnúšťa si body podelili

20. júna 2016 | Komentáre: 0 |

V poslednom zápase sezóny sa stretli v hornorimavskom derby zápase Tisovec a Hnúšťa a duel bol napínavý do poslednej minúty.

V poslednom, 26. kole V. ligy skupiny D hostil FK CSM Tisovec súpera z 12 kilometrov vzdialenej Hnúšte. V jesennom meraní síl si z Hnúšte odniesli 3 body Tisovčania vďaka gólu Michala Nagaja a dvom nepremeneným penaltám Hnúšte. V jarnom derby sa bojovalo aj o to, kto zo súperov skončí v tabuľke vyššie. Hnúšťania šli do duelu s jednobodovým nádskokom.

IMG_1177

Skóre jarného derby otvoril v 23. minúte z penalty nariadenej pre faul v šestnástke kapitán domácich Ján Dacho.

Hnúšťanom sa podarilo dve minúty pred koncom prvého polčasu vyrovnať gólom Petra Hudeca.

IMG_1178

V 56. minúte poslal Iskru do vedenia Michal Prečuch, aby v 68. minúte opäť z pokutového kopu po ruke v šestnáske vyrovnal Ján Dacho. V 88. minúte poslal Iskru do vedenia opäť Michal Prečuch a početná skupina fanúšikov z Hnúšte už začínala oslavovať víťazstvo.

IMG_1182

V 90. minúte po rohovom kope však srbský legionár Milomir Sivčevič hlavou vyrovnal na konečných 3:3.

IMG_1184

Susedia si teda v derby body podelili, Iskra skončila sezónu na 5. mieste, Tisovec s bodom menej na mieste šiestom. Víťazom V. ligy skupiny D sa stala Tornaľa.

tabulka

FK CSM Tisovec – FK ISKRA Hnúšťa 3:3 (1:1)
Góly: Ján Dacho 2 (oba z 11 m), Milomir Sivčevič – Peter Hudec, Michal Prečuch 2

Zostavy:
FK CSM Tisovec: J. Košičiar, R. Vývlek, B. Vengrín, M. Kubinec, S. Zelenák, T. Sudor, S. Masár, J. Slovák, M. Nagaj (69. B. Kriška), J. Dacho (C), M. Sivčevič

FK ISKRA Hnúšťa: I. Katreniak, R. Foľko, M. Očenáš, J. Vetrák (71. E. Kršák), M. Petrok (C), R. Prečuch, L. Petrok (78. O. Brož), M. Prečuch, P. Hudec, L. Ladika, D. Caban (60. M. Oláh)