Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. apríla 2018

V bývalom sídle CVČ bude dopravná zdravotná služba a rehabilitácia

7. decembra 2010 | Komentáre: 11 |

Mestské zastupiteľstvo v Hnúšti schválilo 28. apríla 2010 odpredaj budovy bývalého Zväzarmu, kde sídlilo Centrum voľného času pre Martina Kolesára. Ten nakoniec od kúpy odstúpil a budovu následne odkúpila firma Miramed z Rimavskej Soboty.

„V mesiaci január 2010 bol mestským zastupiteľstvom schválený zámer predaja majetku mesta, budova bývalého Zväzarmu. V mesiaci február bol schválený priamy predaj najmenej za cenu znaleckého posudku, ktorý bol vypracovaný a predstavoval sumu 38.700 eur s tým, že kúpna zmluva bude uzatvorená s uchádzačom, ktorý predloží najvyššiu ponuku“ vyjadrila sa pre Echoviny.sk prednostka mestského úradu v Hnúšti Anna Tóbiková. Podľa jej ďalších slov sa o budovu zaujímali dvaja uchádzači, najvyššiu ponuku predložil Martin Kolesár (44 500 eur.), ale kúpnu zmluvu s mestom neuzavrel a v júni od kúpy odstúpil. „Mestské zastupiteľstvo na zasadnutí 24. júna schválilo predaj budovy pre druhého záujemcu a to Miramed s.r.o Rimavská Sobota za kúpnu cenu 40.151 eur. Kúpna zmluva bola uzatvorená a kupujúci cenu za budovu uhradil na účet mesta“ povedala na záver Tóbiková.

Firma Miramed plánuje v budove zriadiť fyzioterapeuticko – rehabilitačné oddelenie a dispečing dopravnej zdravotnej služby. Pre Echoviny.sk to potvrdil konateľ spoločnosti Obaidullah Mir. Ako ďalej uviedol, po odkúpení budovy chcela mať spoločnosť Miramed vysporiadané aj priľahlé pozemky, ktoré boli majetkom BBSK, v správe Strednej odbornej školy v Hnúšti. Poslanci kraja na svojom zasadnutí 15. októbra odsúhlasili odpredaj pozemkov za cenu stanovenú znaleckým posudkom 5900 eur.

„V jarných mesiacoch začíname s rekonštrukciou budovy a po dokončení pravdepodobne na jeseň 2011 sa presťahujeme do obnoveného objektu“ uzavrel Mir.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  ŇAŇO Z POD ORECHA (aľe ni z Tisovcu) | 7. decembra 2010 | 18:36 | 18:36

  TOTOK JE JASNÉ … KÚPI, OBNOVÍ A MÓŽE SA FAKČIŤ. UJO Z RS NAKÚPIL, POZATVÁRAL (KASINO, ZS KOLONIA, BANICKY CINžÁK) A ČO Z TOHO? NO VEĽKÉ H…O. TOTO STE CHCELI, TOTO?

  [Reagovať]

  jemand reagoval:

  a kde je tu písané o tom ujovi čo všetko pozatváral? tu je spomínané úplne iné meno, a pokiaľ to aj nebude fungovať, aspoň to bude upravené

  držím palce, aby to dopadlo dobre a fungovalo !!

  [Reagovať]

  antikomuš reagoval:

  Tu asi niekto nepochopil prvý komentár 😀 Prvá veta hovorí o Miramede a druhá, však každý vie o kom je.

  [Reagovať]

  marianna reagoval:

  pomaly si všetci z polikliniky buidú asi hľadať nové priestory, ak pán z RS donesie dalších čínanov a pod, kasína, ved rehabilitácia bola ako vybudovaná?

  [Reagovať]

  Fuxxo reagoval:

  tak frcat to urcite bude, aspon tam bude pokoj od ludi co nam stale chodia pilit nervy na dispecing. Poliklinika – tam sa asi onedlho prestahuje obchodny dom a mozno sa budova aj zruti 🙂 ta rehabilitacia bola aj podla mna chyba, bolo to vsetko zabehane,m vybudovane a prestahovali to proti rozumu na II. poschodie… zial bohu, nerozhodujeme o tom, co sa bude v budove polikliniky diat…

  [Reagovať]

  marianna reagoval:

  A to je kto, pacienti, či zamestnanci čo vám pília nervy,Mali by ste potom robiť niečo iné, napr. traktoristu

  [Reagovať]

  Fuxxo reagoval:

  tu nejde o pacientov a ani doktorov… jedna sa o niekolko ludi, ktorych blizsie nebudem specifikovat

  [Reagovať]

  shrek reagoval:

  fuxxo prejdi marianne traktorom po pätach ked sa jej tak lahko rozprava niektory su riadne telce vygumovane vsak marianna

  [Reagovať]

  Fuxxo reagoval:

  diky bratm, ale ja mam len vetriesku pri dome 😀

  [Reagovať]

 2. Autor:  Jana | 9. decembra 2010 | 14:06 | 14:06

  NOVOOTVORENE CENTRUM REMAS V HNUSTI

  Nasla som si aj Vasu stranku ale nemate tam uverejnene ceny masazi. Ak by sa dalo, tak by ste to mohli zverjnit. Dalej by som sa chcela informovat kto robi masaze v tomto centre, ci ma originálne certifikaty na masaze a kde tieto certifikaty robil. Za odpoved vopred dakujem.

  [Reagovať]

  marianna reagoval:

  chod sa pozriet

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA