Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. júna 2018

Tritisíc ľudí je proti rušeniu vlakových spojov

12. marca 2011 | Komentáre: 1 |

Ilustračné foto

Primátori Tisovca a Hnúšte Peter Mináč a Michal Bagačka sa piatok (11.3) obrátili aj v mene predstaviteľov obcí Pohronská Polhora, Michalová a Mesta Brezna na predsedu BBSK Vladimíra Maňku s prosbou o pomoc. Požiadali ho, aby s predstaviteľmi Železničnej spoločnosti Slovensko a.s. prerokoval ich návrh na zachovanie spojov na železničnej trati Brezno – Tisovec a Tisovec – Rimavská Sobota.

Súčasťou žiadosti je aj petícia za zachovanie spomínaných železničných tratí a spojov, ktorú podľa primátora Mináča podpísalo viac ako tritisíc obyvateľov regiónu. Predseda BBSK Vladimír Maňka očakáva od Železničnej spoločnosti Slovensko, že tak ako sľúbili budú rokovať so všetkými starostami a primátormi, ktorých sa dotýkajú pripravované zmeny.

„Každého starostu a primátora zaujíma aké budú mať ľudia spojenie do zamestnania, k lekárovi či do školy. Je to aj o perspektívach rozvoja regiónu, o životnom prostredí ” doplnil pre Echoviny.sk predseda V. Maňka.

Na trati Brezno – Tisovec v súčasnosti premáva 13 spojov. Po konzultácii so zástupcami železníc navrhujú predstavitelia miestnych samospráv, aby bolo na trati Brezno – Tisovec zachovaných 6 až 7 spojov. V svojej žiadosti doloženej aj petíciou zároveň upozornili, že na štátnej ceste Tisovec- Pohronská Polhora sa pripravuje rozsiahla rekonštrukcia stavby I/72 Zbojská, sedlo – Tisovec – Čertova dolina. Ak sa začne so stavbou, počíta sa tu podľa primátora Mináča s čiastočnými výlukami cestnej dopravy.

„Keďže železničná doprava je tu jedinou alternatívou cestnej dopravy, v prípade zrušenia spojov železničnej trate, by preprava cestujúcich smerom na Banskú Bystricu a späť, bola úplne znemožnená. Taktiež zrušenie železničnej dopravy na trati Brezno – Tisovec by neodvratne viedlo k rozkradnutiu trate v úseku Tisovec – Pohronská Polhora. Ide pritom o kultúrnu pamiatku – ozubnicovú trať.  vyjadril sa pre Echoviny.sk Peter Mináč”

Župan V. Maňka dúfa, že predsedníčka vlády Iveta Radičová dodrží svoj sľub a nedovolí rušiť vlakové spoje, ale najprv si počká na komplexné analýzy, ktoré ukážu, aký dopad by malo rušenie spojov na regióny.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  Fuxxo | 12. marca 2011 | 15:37 | 15:37

    3. riadok predposledneho odstavca hovori za vsetko.. ak sa kompletne zrusia spoje na trati Brezno – Tisovec, tak zeleznicna spolocnost venuje nasim spoluobcanom hektolitre lacneho vina, tisice krabiciek cigariet a tabaku a tisicky litrov lacnej vodky…

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA