Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 29. júna 2017

Tisovec deklasoval Divín, Sudor zaznamenal hetrik. V Hnúšti rozhodol brankár

26. apríla 2017 | Komentáre: 0 |

Hetrikom v priebehu 15-tich minút sa blysol domáci útočník Tomáš Sudor. Hnúšťa tiež bodovala naplno, zápas rozhodol z penalty domáci brankár.

Tomáš Sudor prelomil streleckú smolu po 6. zápasoch hetrikom

FK CSM Tisovec sa po vysokom víťazstve nad FC Slovan Divín naďalej drží na prvom mieste tabuľky V. ligy skupiny D. V domácom zápase deklasovali hráči Tisovca svojho súpera 7:0 a udržali si päťbodový náskok pred druhými Čebovcami.

Gólový účet zápasu otvoril v 11. minúte zo štandardnej situácie Michal Prečuch a poslal domácich do vedenia. Potom prišla chvíľa Tomáša Sudora, ktorý za 15 minút rozhodol zápas tromi gólmi. Po góloch v 26., 36. a 40. minúte poslal Tisovec do vedenia 4:0. „V posledných šiestich kolách sa mi nepodarilo streliť gól. So svojimi výkonmi som bol celkom spokojný, tréner mi dôveroval a staval ma do zápasov, ale chýbalo mi kus futbalového šťastia. Dúfam, že týmto hetrikom som prelomil streleckú smolu a v ďalších zápasoc sa mi podarí premieňať šance,“ vyjadril sa pre Echoviny.sk Tomáš Sudor.

Ešte do polčasu v Tisovci zvýšil na 5:0 Ján Halaj. V druhom polčase Tisovčania pridali ešte dva góly z kopačiek Michala Prečucha a Stanislava Masára. Víťazstvom 7:0 ukázali, že to s postupovými ambíciami, aj napriek tesnej prehre v Čebovciach v minulom kole, myslia v Tisovci vážne. Tím je na prvom mieste s päťbodovým náskokom, strelil najviac gólov (56) a dostal najmenej (9).

Do konca sezóny ostáva 7 kôl, v ktorých FK CSM odohrá tri zápasy doma a štyri vonku. Medzi nimi aj derby zápas s Iskrou Hnúšťa, ktorý sa odohrá v Hnúšti 28. mája.

FK CSM Tisovec – FC Slovan Divín 7:0
Góly: 11. a 67. Prečuch, 26., 36. a 40. Sudor, 44. Halaj, 71. Masár
Zostava FK CSM: Košičiar – Vývlek (56. Hradovský), Gálik, Láska, Halaj, Dragijský, Masár, Sudor, Dacho, Sivčevič (71. Kriška), Prečuch

Brankár Katreniak vychytal čisté konto a strelil víťazný gól z penalty

FK Iskra Hnúšťa na jar vonku ešte nebodovala, naopak v domácich zápasoch boduje naplno. Zvládla aj nedeľný duel s Radzovcami, ktoré išli do zápasu ako papierový favorit. Iskru do vedenia poslal gól Petra Hudeca z 12. minúty. V 65. minúte po faule hostí v pokutovom území si na biely bod postavil loptu brankár domácich Igor Katreniak a rozhodol o konečnom skóre 2:0. „Išlo o nervóznu fázu hry za stavu 1:0 a potrebovali sme streliť druhý gól, aby sa mužstvo ukľudnilo. Tréner určil na penaltu mňa. Išlo o zlomový moment zápasu, preto som rád, že sa mi ju podarilo premeniť,“ povedal pre Echoviny.sk brankár a kapitán Iskry Igor Katreniak.

Hnúšťa je v tabuľke s 25. bodmi na 8. mieste a čakajú ju ešte ťažké zápasy s prvými tromi tímami tabuľky.

FK Iskra Hnúšťa – OŠK Razdovce 2:0
Góly: 12. Hudec, 65. Katreniak
Zostava FK Iskra: Katreniak – Foľko, Šaliga (63. Caban), Hlôška, Cavar, Nemec, Rosiar (89. Petrok), Vetrák, Štefánik, Jakubec, Hudec (77. Pliešovský)