Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. júna 2018

Tisovčania nechcú skončiť horšie ako štvrtí

1. augusta 2012 | Komentáre: 1 |

Mančaft FK CSM prehral v generálke s Kremničkou rozdielom triedy.

Prezident klubu Marián Oravec

Prezident klubu Marián Oravec

V poslednom prípravnom zápase sa v nedeľu stretli hráči FK CSM Tisovec s treťoligovým ŠK Kremnička. Navrch mali futbalisti Kremničky, ktorí zvíťazili. V zostave Tisovca nastúpil premiérovo Marek Púpala, prichádzajúci na sever Rimavskosobotského okresu z Dukly Banská Bystrica. Tento stopér získal ostrohy v mládežníckych reprezentačných tímoch, v minulej sezóne bol ešte vekom starším dorastencom.

Cez víkend odštartuje úvodným kolom nový ročník Majstrovstiev regiónu Stred. Mužstvo z mesta pod Hradovou sa v nedeľu 5. augusta predstaví na ihrisku Baníka Kalinovo. Práve s Kalinovčanmi bojovali neúspešne zverenci trénera Jána Rosiara ml. na jar o tretie miesto, znamenajúce účasť v Slovenskom pohári.

ŠK Kremnička – FK CSM Tisovec 4:0 (2:0)

Tisovčania sa v ofenzíve nepresadili a utŕžili štvorgólový prídel. V zostave hostí chýbali hráči, ktorí neboli zdravotne fit. Po odchode Andreja Podstaveka hľadali funkcionári Tisovca stopéra a podarilo sa im ho angažovať. „Dohodol som sa s banskobystrickou Duklou na hosťovaní Púpalu v našom klube. Do kádra sme zaradili aj tisovských odchovancov – útočníka Branislava Krišku a obrancu Mareka Hradovského,“ uviedol pre Echoviny.sk prezident FK CSM Tisovec Marian Oravec. Obidvoch týchto hráčov spája aj to, že majú za sebou pôsobenie v Slovane Pohronská Polhora.

FK CSM Tisovec: Tokár – Dragijský, Púpala, Šándor, Lipták – J. Hurák, Adamek, Tyčiak, Levický – Hroš, Štefánik. Striedali: Valaštek, Nemčok.

Tisovský mančaft čaká tretia sezóna v štvrtej najvyššej súťaži, najskôr v nej obsadil ôsme a potom štvrté miesto. Latku si tak posunul vyššie. „Určite nechceme skončiť horšie ako v tej minulej sezóne. Ak obhájime štvrtú priečku, budeme mimoriadne spokojní, pretože súťaž bude o čosi kvalitnejšia a tým aj náročnejšia. Samozrejme, že každé mužstvo sa chce posúvať vyššie, ani my nie sme výnimkou,“ konštatoval Oravec. Bolo by podľa neho neúspechom, keby mužstvo obsadilo horšie než štvrté miesto? „Bol by to pravdepodobne taký malý vnútorný neúspech,“ reagoval šéf klubu.

Na funkcionársku dráhu sa vydal gólman Tibor Tokár. Stal sa hrajúcim manažérom FK CSM. „Vyskúšam to na rok a uvidíme, čo z toho bude,“ povedal pre Echoviny.sk Tokár.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  gatuso | 1. augusta 2012 | 16:27 | 16:27

    Drzim palce marosko aby vam to vyslo do trojky :-))

    [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA