Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 30. marec 2015

Samovrah útočil na policajtov

5. november 2009 | Komentáre: 0 |

Samovrah Rimavská SobotaVyšetrovateľ v Rimavskej Sobote vo štvrtok (5.11.) začal trestné stíhanie a obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa 40-ročného muža z Rimavskej Soboty.

Vo štvrtok ráno bola vyslaná policajná hliadka preveriť udalosť v byte na ulici Sídlisko Rimava, kde obvinený chcel spáchať samovraždu a ohrozoval nožom pracovníkov záchrannej služby. Po príchode policajnej hliadky k uvedenému bytu na prízemí panelového domu, po výzve nikto neotvoril a z bytu bolo počuť podozrivé zvuky (vzdychy a stony). Jeden z policajtov preto vošiel cez balkón kde boli otvorené dvere do bytu. V kuchyni bol muž s nožom v ruke, ktorého vyzval aby nôž odhodil a ľahol si na zem, pričom sa policajt pomaly posúval ku vchodovým dverám bytu, aby vpustil do bytu druhého policajta. Následne obidvaja muža vyzývali aby nôž odhodil, na čo si muž pichol nožom do hrude a potom ho hodil po policajtoch. Následne vzal ďalší nôž a smeroval s ním k policajtom s úmyslom na nich zaútočiť. Jeden z policajtov po výzve že bude použitá zbraň, z dôvodu bezprostredného ohrozenia života a zdravia, vystrelil. Strela so zbrane zasiahla útočníka do bicepsu na pravej ruke a následne keď ho policajti dostali pod kontrolu, pracovníci záchrannej služby ktorí privolali políciu, mu poskytli odborné lekárske ošetrenie.

Muža previezli do nemocnice v Rimavskej Sobote na ďalšie ošetrenie a následne bol hospitalizovaný na psychiatrickom oddelení. Použitím zbrane bolo útočníkovi spôsobené zranenie bez ohrozenia života a v súčasnosti je jeho stav stabilizovaný.

Vzhľadom k tomu že sa obvinený vyhrážal svojej manželke zabitím, polícia preveruje aj podozrenie z prečinu nebezpečného vyhrážania. Prípad je v štádiu vyšetrovania, postup policajtov prešetruje inšpekcia Ministerstva vnútra SR. Informácie k prípadu poskytla krajská hovorkyňa PZ v BB Mária Faltániová.

ZDROJ: Echoviny.sk, foto: ilustračné

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA


Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA