Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. júla 2018

R. Fico: Sloboda prejavu nemôže spočívať v tom, že tu bude niekto hajlovať

31. augusta 2017 | Komentáre: 1 |

Je šialené, že po 73 rokoch od Slovenského národného povstania (SNP), od čias, keď sme vyhnali „náckov“, je neďaleko Pamätníka SNP budova, kde si hovoria „Na stráž“ a my sa na to pozeráme, akoby to bolo v poriadku. Konštatoval počas centrálnych osláv 73. výročia SNP v Banskej Bystrici premiér Robert Fico (Smer-SD), ktorý verejne vyzval orgány činné v trestnom konaní, aby na tieto prejavy reagovali tak veľmi, ako sa dá, lebo je to zločin.

Podľa neho Slovensko je jedna z najslobodnejších a najdemokratickejších krajín a až tak, že si každý robí čo chce, bez akejkoľvek miery zodpovednosti.

„Máme slobodu prejavu, ale tá nemôže spočívať v tom, že tu bude niekto hajlovať, že tu bude vykrikovať „Na stráž“ a dávať do nebies Hitlera a podobných fašistov,“ zdôraznil Fico.

Pripomenul, že Slovenský štát bol satelit nemeckého fašistického štátu, po ktorom chodili všelijakí „náckovia“ a gardisti, na úradoch vykrikovali „Na stráž“, a čo je horšie, boli to aj Slováci, ktorí sa podieľali na najohavnejších tragédiách a pomáhali fašistom vraždiť.

Ako pokračoval, SNP je jednou z najdôležitejších udalostí v dejinách slovenského národa. Vzdal úctu všetkým účastníkom Povstania, ktorí sa v roku 1944 postavili fašizmu, a to v čase, keď nikto netušil, kedy vojna skončí. Išli do boja a pritom vedeli, že keď ich chytia, budú ich mučiť a popravia.

„Buďme k sebe úprimní, ako by táto krajina zareagovala, keby bola vyhlásená mobilizácia? Ja vám garantujem, že by boli plné čakárne nemocníc a ľudia si pýtali péenky, alebo by veľa ľudí žiadalo o invalidné dôchodky. Prečo to tak je, pretože si sami likvidujeme vlastnú štátnosť,“ uviedol premiér.

Podľa neho mier už berieme ako samozrejmosť, no je treba si ho vážiť.

Fico sa ešte v úvode svojho príhovoru ospravedlnil účastníkom osláv za hlasné prejavy nesúhlasu časti návštevníkov, ktorí prišli do areálu Pamätníka SNP. „Nikto nikdy nezneužíval posvätné miesto SNP. Hanbite sa, páni z OĽaNO takýmto hrubým spôsobom zneužiť oficiálne oslavy SNP.“

Hnutie OĽaNO sa dnes od týchto prejavov dištancovalo: „Žiadnym spôsobom neorganizovalo protestné prejavy v Banskej Bystrici.“

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: bystricoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  :) | 31. augusta 2017 | 12:50 | 12:50

  „Buďme k sebe úprimní, ako by táto krajina zareagovala, keby bola vyhlásená mobilizácia? Ja vám garantujem, že by boli plné čakárne nemocníc a ľudia si pýtali péenky, alebo by veľa ľudí žiadalo o invalidné dôchodky. Prečo to tak je, pretože si sami likvidujeme vlastnú štátnosť,“ uviedol premiér.

  A čo čaká? že sa niekto nechá zastreliť, kvôli jeho „vlastnou hlavou“ nadobudnutým majetkom a majetkom jeho lokajov? 😀 Verejne vyzývať políciu na zásah proti občanom, to vôbec nie je fašistické 😀 lebo o tom, čo je zločin predsa nerozhodujú súdy, ale vypískaný táraj:D
  My si ničíme štátnosť? Veď ešte tento mesiac hovoril niečo iné a sa mu to páčilo http://www.hlavnespravy.sk/fico-s-lajcakom-sa-zhodli-casy-ked-sme-sa-bili-hrude-hovorili-o-zvrchovanosti-su-uz-chvalabohu-prec-zivotny-priestor-slovenska-je-jadro-eu/1105030

  Klobúk dole pred tým, kto písal tento článok, lebo ako vtip je to naozaj dobré. 🙂

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA