Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. mája 2018

Pod Poľanu chodí stále viac turistov, láka ich príroda i tradičné podujatía

8. júla 2017 | Komentáre: 0 |

Na Podpoľanie prichádza z roka na rok viac turistov. Územie v okolí našej najstaršej vyhasnutej sopky ponúka v letnej sezóne nielen svoje pôvodné a ničím nenarušené prírodné krásy, ale aj čoraz viac kultúrnych podujatí. Víkendový kalendár je plný od mája do septembra.

„Turistická sezóna u nás začala Dňom otvorených dverí Chránenej krajinnej oblasti-Biosférickej rezervácie (CHKO BR) Poľana koncom mája, keď sa na Poľane zišlo viac ako tisíc ľudí a kde sa volila aj prvá kráľovná tohto horstva,“ hovorí manažérka občianskeho združenia (OZ) Podpoľanie Dominika Petrincová. Až do septembra ponúka 19 obcí združených v OZ množstvo folklórnych podujatí, tradičných gurmánskych súťaží, denných táborov pre deti, ale aj športových a spoločenských akcií.

„Najznámejšie sú Tradičná chuť Podpoľania a samozrejme najväčšie podujatie v regióne – Folklórne slávnosti pod Poľanou, ktoré každoročne hostia okolo 50.000 ľudí,“ pokračuje ďalej Petrincová. „Akýmsi neoficiálnym záverom sezóny je potom podujatie Gazdovanie na hriňovských lazoch, ktoré sa koná koncom augusta,“ dodáva.

V uplynulých rokoch sa v regióne zlepšila aj ponuka ubytovania, ktorá ešte na začiatku tisícročia nebola dostatočná. „My sami podporujeme projekty, ktoré v Podpoľaní zvyšujú ubytovaciu kapacitu. Jedná sa najmä o malé penzióny a farmy, lokalizované na podpolianskych lazoch, ktoré turisti vyhľadávajú najviac,“ podotýka manažérka OZ Podpoľanie.

Združenie takto poskytlo finančné prostriedky prostredníctvom programu LEADER šestnástim podnikateľom v cestovnom ruchu, z toho 11 ponúka aktuálne svoje ubytovacie služby nielen v lete, ale počas celého roka. „Obľúbenými sa stali najmä farmy, kde si rodiny s deťmi môžu vyskúšať dojenie oviec a kráv a výrobu syrov, spojenú s ich ochutnávkou.“

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: fb-podpolanou.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA