Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. júla 2018

O hokejovú halu od SZĽH má záujem aj Hnúšťa

10. februára 2017 | Komentáre: 0 |

Mestskí poslanci súhlasili so zámerom uchádzať sa o výstavbu športovej haly z projektu Slovenského zväzu ľadového hokeja.

 

Poslanci mesta Hnúšťa na svojom januárovom zasadnutí jednohlasne súhlasili s tým, aby sa mesto uchádzalo o dotáciu na výstavbu športovej haly. S ponukou pred niekoľkými dňami prišiel Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Ten predstavil projekt výstavby nových športových centier pre deti a mládež, pričom s výzvou oslovil starostov a primátorov všetkých sídiel nad 5000 obyvateľov.

Poslanci dali predbežný súhlas na prenájom pozemkov, na ktorých by športová hala bola postavená. Najreálnejšou možnosťou je výstavba haly pri dopravnom ihrisku za Základnou školou J.F.Rimavského na Nábreží Rimavy. Pozemky by mesto prenajalo SZĽH na dobu 40 rokov za sumu jedno euro. Investorom a prevádzkovateľom objektu by bol SZĽH, na pleciach mesta by bolo napríklad dobudovanie ostatného zázemia či prenájom športoviska pre potreby obyvateľov. Cieľom SZĽH je vytvoriť športoviská pre deti a mládež. V zimných mesiacoch pre potreby korčuľovania a hokeja, v lete by sa po rozpustení ľadovej plochy vytvoril z hracej plochy priestor pre letné športy.

Na informácie o možnosti výstavby športovej haly, kde by sa dalo aj korčuľovať, sme okamžite zareagovali a myslím, že v prípade úspechu by sme opäť podporili zlepšenie a rozšírenie možností športovania pre našu mládež z Hnúšte, ale aj pre susedné mesto a okolité obce. Myšlienka SZĽH je veľmi krásna, lebo v dôsledku nedostupnosti sa nám určite stráca mnoho talentov medzi mládežou,“ povedal pre Echoviny.sk primátor Hnúšte Michal Bagačka.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: SZLH

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA