Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. júla 2018

Novú autobusovú stanicu Terminal v B. Bystrici otvoria vo štvrtok

19. septembra 2017 | Komentáre: 0 |

B. Bystrica: Niekoľko rokov sa o rekonštrukcii autobusovej stanice v B. Bystrici iba hovorilo. Vo štvrtok, 21. septembra otvoria novú stanicu s názvom Terminal Vlak – Bus – Shopping.

Nová autobusová stanica v Banskej Bystrici, ktorú často využívajú aj občania okresu Rimavská Sobota, bude najmodernejšia na Slovensku. V nedeľu, 17. septembra prebehli skúšobné jazdy najväčších autobusov – Regiojetov v dopravnej časti, s nadväznosťou na celú logistiku stanice. Je tu celkom 20 nástupíšť farebne rozlíšených pre diaľkové (žlté) a prímestské (modré) linky, vrátane MHD (červené).  Cestujúcim budú slúžiť inteligentné lavičky s príjemným osvetlením a informačnými elektronickými tabuľami na každej zastávke.

Slávnostné štvrtkové otvorenie bude obsahovať nielen bohatý kultúrny program, ale pre návštevníkov budú v obchodných prevádzkach terminálu pripravené veľké zľavy na tovar. V kultúrnom programe vystúpia okrem iných i raper Majk Spirit, skupina Polemic, spevák Otto Weiter, Čarovné ostrohy, folklórny súbor Urpín a ďalší umelci.

Súčasťou novej autobusovej stanice je i veľké obchodné centrum na ploche vyše 11 000 m2, ktoré prepojí autobusovú so železničnou stanicou vrátane 300 parkovacích miest. Cestujúci i zákazníci tu nájdu prevádzky gastro prevádzky, ako sú kaviareň a reštaurácia, pizzéria Don papas, Asia bistro, Fresh Bar, cukráreň, pekáreň a bagetéria. Bude tu aj  trafika, optika, lekáreň, domáce potreby, kaderníctvo, stávková kancelária Fortuna, nechtové štúdio, kvetinárstvo, bižutéria, klenoty, bytové doplnky a bioshop. Z obchodných značiek je nad dopravnou časťou autobusovej stanice Billa, obuv CCC, kníhkupectvo Martinus, odevy Lindex, pančuchy a ponožky BEPON, Coffeeshop Company, ŠEVT, Tvoj Mobil či DM drogéria. V jednopodlažnej obchodnej časti sa nachádzajú predajne – chovateľské potreby Pet Center, oblečenie C & A, obuv Deichmann, móda TAKKO Fashion, diskont Kik, športový obchod Sportisimo, hračky Dráčik, diskontná predajňa TEDI, oblečenie a doplnky Pepco či  OKAY Elektro.

Autobusová stanica bude priamo pod nákupným centrom a povedú k nej eskalátory. Dizajnéri mysleli aj na najmenších. V reštauračnej časti nájdete detské stoličky, miesta špeciálne určené pre detské kočíky, aby sa aj mamičky s miminkami cítili komfortne. Úplnou novinkou bude samoobslužná časť s príslušenstvom na ohriatie jedla, kde môžu rodičia kedykoľvek pripraviť jedlo pre svoje deti podľa svojich predstáv.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: FB TerminalBB

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA