Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 16. decembra 2017

Nočný beh: Titul ostáva na Slovensku, najrýchlejším Hnúšťanom Vetrák

4. septembra 2017 | Komentáre: 0 |

Celkovým víťazom sa stal Michal Mojžiš z Vidinej, najrýchlejšou ženou Jana Martinská z Tuhára. Najrýchlejším Hnúšťanom v roku 2017 je Ján Vetrák, najrýchlejšou Hnúšťankou Zdenka Slatinská.

 

Športovo – charitatívno – kultúrne podujatie začalo 1. septembra už popoludní, keď sa na štart postavili deti v štyroch kategóriách a podali bojovné výkony napriek tomu, že si niektoré obili i kolená. Firma PMXnet, ktorá detský beh sponzoruje pripravila pre všetkých štartujúcich hotdogy, cukrovú vatu a množstvo ďalšieho občerstvenia.

Po vyhlásení výsledkov poďakoval všetkým zástupca spoločnosti PMXnet Vladimír Maslen. „V tomto roku oslavuje PMXnet svojich 15 rokov pôsobenia v Hnúšti. Touto akciou by sme sa chceli všetkým Hnúšťanom poďakovať za ich priazeň,“ povedal Maslen.

Nasledovalo podujatie Na kolesách proti rakovine, ktoré zastrešuje Nadácia výskum rakoviny. Okrem vystúpenia hudobnej skupiny pripravilo aj symbolickú jazdu mestom.

 

Napätá atmosféra vládla v centre Hnúšte už od začiatku registrácie na Nočný beh. V areáli už bol víťaz minulých pretekov Adam Dymitroca z Poľska, i jeho prenasledovatelia z roku 2016 Pavol Gábor z Brezničky a Ján Pockľan z Hrachova, ale aj ďalšie zvučné mená bežeckých kruhov. Medzi Hnúšťanmi sa z minuloročnej top 5 objavili Lukáš Koncz, Ján Vetrák a Lukáš Molnár.

Už v prvom kole si pred Dymitrocom vytvorili náskok dvaja pretekári, ktorí si ho udržali až do konca. Nakoniec časové rekordy padli vo všetkých kategóriách, ale víťazstvo putovalo pretekárovi, ktorý v Hnúšti štartoval po prvýkrát. Stal sa ním Michal Mojžiš z Vidinej, ktorý vylepšil minuloročný rekord hnúšťanských pretekov o 21 sekúnd. Druhý bol taktiež nováčik na hnúšťanskej trati – Peter Ďurica z Krupiny. Na treťom mieste finišoval poľský pretekár Adam Dymitroca. „Sú o 17 rokov mladší,“ odpovedal sympatický Poliak s úsmevom na otázku moderátora, ako je možné, že skončil až tretí.

Zľava: Adam Dymitroca, Michal Mojžiš, Peter Gajdoš

V kategórii mužov nad 39 rokov zvíťazil Martin Knapčok z Pezinka, pred Jánom Pockľanom z Hrachova (absolútny víťaz Nočného behu mesta Hnúšťa z roku 2015) a Jánom Vetrákom z Hnúšte.

Zľava Ján Vetrák, Martin Knapčok, Ján Pockľan

Ján Vetrák sa stal aj víťazom kategórie Hnúšťanov. Minulý rok skončil druhý za Lukášom Konczom, teraz si miesta vymenili. Tretí skončil Radoslav Doboš, štvrtý Lukáš Molnár a piaty Martin Kocka.

Zľava: M. Kocka, L. Molnár, R. Doboš, J. Vetrák, L. Koncz

Najrýchlejšou Hnúšťankou sa stala Zdenka Slatinská, pred Zuzanou Ladikovou a Ninou Piaterovou.

Zľava: L. Javorová, N. Piaterová, Z. Slatinská, Z. Ladiková

V kategórii žien do 39 rokov dominovala Jana Martinská z Tuhára, druhá bola Laura Ibošová z Topoľčian, tretia Katarína Chromeková z Kokavy nad Rimavicou. V kategórii žien nad 39 rokov bola najrýchlejšia Dáša Adameková z Michalovej, druhá bola Monika Fintorová z Pezinka a tretia Ľubica Šelestová z Brezna.

Zľava: K. Chromeková, J. Martinská, L. Ibošová

Na štart sa v roku 2017 postavilo 77 pretekárov. Preteky zakončilo pekné športové gesto, keď víťaz pretekov bežal svoj okruh ďalej a do cieľa doviedol i posledného pretekára.

Organizátori, ktorými boli mladí ľudia z občianskeho združenia Horná Rimava, rozdali celkovo 26 ocenení – 21 cien putovalo do jednotlivých kategórií a 5 cien žrebovali losom. Tieto ceny mohli získať iba športovci, ktorí nezískali žiadnu cenu vo svojich kategóriách. „Chceme takto motivovať aj amatérskych bežcov, ktorí by inak žiadnu cenu nevyhrali,“ uviedol hlavný organizátor pretekov Roman Lebeda. Ceny odovzdala predsedíčka Hornej Rimavy Marianna Balašková a primátor Hnúšte Michal Bagačka.

Celkové výsledky Nočného behu mesta Hnúšťa nájdete tu.

Záver večera patril hudobným vystúpeniam – Vratkovi Rohoňovi z Iné Kafe, Adissovi a skupine Team revival.

ORGANIZÁTORI ĎAKUJÚ PARTNEROM PODUJATIA:
Banskobystrický samosprávny kraj
Mesto Hnúšťa
PMXnet Hnúšťa
MsKS Hnúšťa

Mediálnym partnerom:
Echoviny.sk
Rimava.sk

Ďakujeme sponzorom za vecné ceny pre bežcov:
Hotel Aquatermal Dolná Strehová, Roman Lebeda, Rastislav Kolesár – Koler s.r.o., Michal Fekeč, Diana Vojenčiaková, Dušan Ďubek – Total Sport, Hostinec MATO – Chemik, M. Lebedová – Libra Hnúšťa, Pizza Gaia, Spisovateľ Prema Leo, Active Planet outdoor centrum, Genes, a.s., JOMKO computers, Predajňa STIHL Hnúšťa, S. Šulek – U Sveťa Klenovec, Peter Vrábeľ – Autuprofi, Pneuservis Peter Hutka, Piváreň u Bertíka, Autoškola Brádňanský, Jazdecký klub Excel Madon, M. Hroncová, Rodina Balašková, VR Fitness club, Špeciálna ZŠ Hnúšťa, Crystal4europe, Fotografka M. Kipeťová – fotograf, I. Garláty – Imgar.

Podujatie sa konalo s finančnou podporou BBSK pod záštitou primátora mesta Hnúšťa Michala Bagačku.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoiny.sk, foto: Mariánna Kípeťová a Horná Rimava o.z.

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA