Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. mája 2018

FOTO: Najprv mieril zbraň na lesného hospodára, neskôr strieľal na policajnú hliadku

3. februára 2011 | Komentáre: 0 |

Včera (2.2.) krátko po 16.00 hodine bola vyslaná hliadka polície z Jesenského z okresu Rimavská Sobota na preverenie oznámenia do miestnej časti zvanej Domafala. Lesný hospodár miestneho poľovného združenia, videl ako sa v poľovnom revíry pohybuje neznáma osoba, ktorá má so sebou dlhú guľovú zbraň. Informáciu pre Echoviny.sk poskytla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková.

Podľa jej ďalších slov, keď sa lesný hospodár pokúsil túto neznámu osobu stotožniť, táto na neho namierila dlhú guľovú zbraň. Na miesto bola vyslaná hliadka polície, ktorá vtedy ešte neznámeho muža opakovane vyzývala, aby upustil od protiprávneho konania, a aby odhodil zbraň. Tento muž výzvy polície neuposlúchol. Zbraňou, ktorú mal v nelegálnej držbe začal priamo ohrozovať členov policajnej hliadky. Po tom, čo na hliadku viackrát vystrelil sa policajti rozhodli použiť služobnú zbraň, aby zabránili protiprávnemu konaniu páchateľa a chránili tak svoj život a zdravie, ako aj život a zdravie iných osôb. Nakoľko páchateľ ani po varovnom výstrele polície od svojho konania neupustil, policajti použili služobnú zbraň tak, aby nebol ohrozený život a zdravie iných osôb, a aby čo najviac šetrili život osoby, proti ktorej vykonávali služobný zákrok. Samopalom vz. 58 ho zasiahli do nohy. Na miesto bola privolaná rýchla zdravotná pomoc, ktorá páchateľa so zraneniami previezla do nemocnice.

„Páchateľom je 48-ročný muž z obce Gortva z okresu Rimavská Sobota. Tohto muža už vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a zločinu útoku na verejného činiteľa. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov“ uzavrela Vašková.

ZDROJ: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA