Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. mája 2018

Na znovuzvolenie stačí jeden hlas

20. októbra 2010 | Komentáre: 0 |

Starostka Rim. Brezova Viera Feješová

Necelé dva mesiace pred komunálnymi voľbami je isté, že v štyroch obciach v okrese Rimavská Sobota – v Hrachove, Rimavskom Brezove, Tachtoch a Studenej zostanú sedieť na richtárskych stoličkách súčasní starostovia. Na ich zvolenie bude postačovať jediný platný hlas, lebo nebudú mať protikandidáta.

„S pribúdajúcimi kompetenciami nám nepribúdajú peniaze, takže starostovanie v dnešnej dobe je veľmi obtiažne a ľudí až tak neláka,“ vysvetľuje si vopred isté víťazstvo starosta Hrachova Ondrej Knechta (Smer). Pred štyrmi rokmi o kreslo súťažil so svojím predchodcom, no ten sa medzičasom z dediny odsťahoval.

Starosta Tácht Július Molnár (Most – Híd) pred štyrmi rokmi porazil dvoch protikandidátov. Aj podľa neho sa starostuje oveľa ťažšie, takže táto funkcia príliš neláka. „Pred dvanástimi rokmi, kedy som sa stal starostom, sa úradovalo oveľa jednoduchšie ako dnes,“ spomína. Platí to podľa jeho slov najmä pre menšie obce, kde samospráva získava menej peňazí z podielových, no aj miestnych daní. Tachty, Hrachovo, Rimavské Brezovo majú len niečo nad päťsto obyvateľov, Studená dokonca menej ako tristo.

Obce iba s jedným kandidátom na starostu sú aj v iných regiónoch Slovenska. „V menších obciach musia byť starostovia aj ekonómami, architektmi, úradníkmi a ich pracovná doba má spravidla aj 24 hodín a sedem dní v týždni. Zrejme aj tieto fakty zohrávajú úlohu pri rozhodovaní sa o kandidatúre,“ vysvetľuje nízky záujem o starostovské kreslá v niektorých obciach hovorca ZMOS Michal Kaliňák.

ZDROJ: Štefan Rimaj, www.pravda.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA