Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 19. februára 2019

Na Sinec z troch dedín

25. apríla 2018 | Komentáre: 0 |

V rámci akcie 100 jarných kilometrov vystúpia turisti na Sinec z troch strán.
Všetkým priaznivcom aktívneho oddychu v prírode je určený 4. ročník turistickej akcie 100 jarných kilometrov, v rámci ktorej v sobotu 28. apríla vystúpia na vrch Sinec obyvatelia štyroch dedín.
Hlavným organizátorom je obec Lehota nad Rimavicou, pridávajú sa však aj obyvatelia Rimavských Zalužian, Rimavskej Bane a Rimavského Brezova. Vítaní sú samozrejme aj turisti z iných obcí či regiónov.

Podľa slov starostu Lehoty Ivana Antala sa táto jarná túra teší stúpajúcemu záujmu účastníkov. „Z roka na rok nás je na výstupe viac. Predvlani nás prišlo zhruba sto, vlani nás bolo už okolo 160,“ priblížil s tým, že tohto roku by chceli počet účastníkov opäť zvýšiť.

„Nie je potrebná žiadna registrácia. Kto má chuť vystúpiť na Sinec, stačí, keď príde do niektorej z dedín a pridá sa. Napríklad vlani sa okrem nás domácich zúčastnili výstupu aj turisti z Hnúšte či Podbrezovej,“ dodal starosta.

Zraz účastníkov výstupu je v sobotu ráno o 9:00 pred obecnými úradmi v Lehote nad Rimavicou, Rimavskom Brezove a Rimavskej Bani. Z prvých dvoch dedín pôjdu turisti na Sinec po žltej turistickej značke, z Rimavskej Bane po červenej. Spoločným cieľom je horáreň na Sinci, známa aj ako horáreň u Faba, či pri Fabovi. Tam bude čakať na turistov guľáš, odznaky a magnetky.

Turistický výstup na Sinec pod názvom 100 jarných kilometrov organizovali v Lehote už v 80. rokoch minulého storočia. Podľa Antala sa pred tromi rokmi rozhodli obnoviť túto tradíciu, aby utužili vzájomnú spoluprácu medzi dedinami a vzťahy medzi ich obyvateľmi. Prvý ročník organizovala iba Lehota nad Rimavicou so susednou Rimavskou Baňou a zúčastnilo sa ho približne 70 účastníkov. V ďalších ročníkoch sa pridali aj Rimavské Zalužany a Rimavské Brezovo.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii
Captcha loading...

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook

Posledné komentáre
Reklama_x

autodielyonline24.sk

REKLAMA