Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. mája 2018

Memorandum S. Mičeva je podľa I. Saktora odsúdené na neúspech

23. mája 2017 | Komentáre: 0 |

Za iniciatívu odsúdenú na neúspech označil dnes pre TASR kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), exprimátor Banskej Bystrice, Ivan Saktor návrh svojho súpera vo voľbách do vyšších územných celkov Stanislava Mičeva.

Ten v pondelok (15.5.) prišiel s návrhom memoranda, ktorého cieľom bolo, aby sa všetci demokratickí kandidáti v BBSK dohodli na jednotnom postupe, ktorého výsledkom má byť nahradenie súčasného vedenia kraja reprezentovaného Marianom Kotlebom. Návrh mal byť podľa generálneho riaditeľa Múzea SNP Mičeva v týchto dňoch predmetom diskusií s ostatnými kandidátmi na šéfa BBSK. Niektorí ho však ešte pred diskusiou skritizovali a odmietli či už prostredníctvom reakcií v médiách, alebo na sociálnych sieťach.

„Vyhlasovať nejaký plán bez akejkoľvek snahy o konzultáciu, sa rovná takmer s istotou neúspechu takej iniciatívy,“ reagoval Saktor.

„Som za rovnosť šancí pre všetkých pri výbere kandidáta na post predsedu BBSK a som pripravený rokovať s každým účastníkom politického súboja otvorene a slobodne. V nasledujúcich mesiacoch by mala prebehnúť politicky korektná volebná súťaž, prezentácia programov a vízií jednotlivých kandidátov. Prípravu a načasovanie memoranda považujem za unáhlené a predčasné,“ dodal.

Podľa neho rovnaká štartovacia čiara pre všetkých kandidátov je dôležitá.

„Všetci kandidáti by sa mali vzdať svojich štátom platených funkcií, ako poslanca Národnej rady SR či riaditeľa Múzea SNP v Banskej Bystrici. Taký férový záväzok by bol ich prejavom úcty k voličom a volebnej súťaži,“ dodal Saktor.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, foto: bystricoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA