Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. mája 2018

KOMENTÁR: „Mnoho kriku pre nič“

4. marca 2011 | Komentáre: 19 |

Nemôžem nezareagovať na článok, uverejnený na Rimavskosobotskom spravodajskom portáli, kde sa pán Pliešovský vyjadril, že poslanci Mestského zastupiteľstva v Hnúšti prídu o mimoriadne odmeny, a nielen to, ale dokonca aj odmeny pracovníkov príspevkových organizácií, ku ktorým patrí aj Mestské kultúrne stredisko v Hnúšti.

Pán Pliešovský bude teda „ukrátený“ hneď dvakrát. Ó aká to nespravodlivosť a aké nešťastie! Nemyslím si, že by sa dotknutým poslancom, ako aj pracovníkom príspevkových organizácií stala až taká veľká krivda.

Čo už potom majú povedať bývalí pracovníci T-GUM Hnúšťa, ktorí nemali vyplácané mzdy pol roka pred tým, ako sa firma dostala do konkurzu a ďalšieho pol roka od konkurzu až po ukončenie ich pracovného pomeru? Títo ľudia by mali morálne právo reagovať na vzniknutú situáciu a nie tí, ktorí majú príjem z viacerých zdrojov, v jednom pracovnom čase vykonávajú všetky svoje pracovné aj mimopracovné aktivity a za svoj pracovný výkon, ktorý (podľa mienky Hnúšťanov) možno označiť ako „veľmi vlažný“ dostávajú plat, ktorý prevažná väčšina Hnúšťanov nezarobí, ani keby si zodrali ruky po lakte.

Z môjho pohľadu by som vedel pochopiť, keby sa pán viceprimátor pohoršoval nad tým, že boli krátené príspevky na predškolské zariadenia, či na školy, vzdelávanie, športovú činnosť a pod. To by som považoval za dôvod hodný pohoršenia zo strany zástupcu primátora. Nuž ale to by som asi chcel naozaj veľa.

Čo povedať k takto získanej úspore? Podľa mňa 12 tis. eur, ktoré sa usporia na mimoriadnych odmenách poslancov sú len drobné, z celkového rozpočtu mesta 6 414 127, EUR, presnejšie necelých 0,2% z rozpočtu mesta! Tak aká je to úspora?

Osobne by som si vedel predstaviť úsporu znížením stavu pracovníkov mestského úradu a príspevkových organizácií tak, ako to urobil primátor v Rimavskej Sobote, ktorý znížil stav pracovníkov celkove o 18, pričom z kultúry prepustil piatich pracovníkov!

Predstavte si, že by sa niečo podobné stalo v Hnúšti. Viem, že sa to nedá predstaviť, lebo v Hnúšti je to nereálne, ale aj tak si myslím, že keby sa stav pracovníkov znížil napr. o 5, nič by sa nestalo a nikto by si to ani nevšimol, pretože na Mestskom úrade v Hnúšti pracuje cca 30 pracovníkov, kým napr. v Klenovci s polovičným počtom obyvateľov je na obecnom úrade len 5 pracovníkov! Isteže možno namietať, že Hnúšťa je mesto a má zabezpečovať viac funkcií, ako obec Klenovec, ale Hnúšťa má zase viac príspevkových organizácií a (prepáčte mi môj kacírsky názor) často aj zbytočných.

Takže záverom nemôžem urobiť nič iné, len k sťažnostiam pána viceprimátora a k šetreniu samosprávy a MsÚ v Hnúšti slovami Shakespearea povedať: „Mnoho kriku pre nič!“

Ing. Rudolf Dúbravský

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  Antikomouš | 4. marca 2011 | 23:00 | 23:00

  Fu tak niekto tu pekne trafil klinec po hlavičke, len mám pocit, že tu to aj tak každý otočí proti vám. U nás je asi také sporenie, že zoberieme ešte ďalších zamestnancov na úrad. správca siete a podobne…ale pán Dúbravsky máte moje sympatie a komentáre, ktoré vás budú osočovať a písať, že ste sa niekde nedostali a podobne ignorujte. Vy nie ste platený z našich daní, ale poslanci, ktorí nevedia prežrieť, že sa dá po rokoch rozhodovať aj bez nich sú platení aj z mojich peňazí.

  [Reagovať]

  pavel reagoval:

  Pán Dúbravský, klobúk dolu!

  [Reagovať]

  obyčajný občan reagoval:

  niektoré funkcie sú fakt zdvojené, mňa zaujala funkcia šofér a technik PO, aj OBP?A čo tak aj požadované vzdelanie/maturita…alebo to máme?/

  [Reagovať]

 2. Autor:  Šetrič | 4. marca 2011 | 23:08 | 23:08

  Niečo s posledného zastupiteľstva, to hovorí za všetko, ide asi o prijatie nových ľudí na úrad: Mgr. Jurčová – požiadala Ing. Maciakovú, ved. odd. organizačného, aby sa pozrela na „organizačný poriadok mesta,“ ktorý už nebol prehodnocovaný niekoľko rokov od schválenia, je tam schválená aj organizačná štruktúra pracovníkov mesta, ktorá teraz nie je aktuálna. Nech sa pripraví nová organizačná štruktúra mesta a nech sú v nej zaznačení už aj pracovníci, ktorých mesto prijalo. V budúcnosti by bolo potrebné, aby predtým ako sa prijme pracovník na MsÚ – boli o tomto kroku informovaní poslanci MsZ. Keď chce mesto niekoho prijať, malo by to byť schválené najprv na MsZ. Zároveň žiada, aby v štruktúre mesta boli uvedené aj tarifné triedy a platové stupne pri všetkých zamestnancoch

  [Reagovať]

 3. Autor:  dida | 6. marca 2011 | 3:53 | 3:53

  Isteže pánovi Pliešovskému vadí, že si poslanci zrazili odmeny.

  On ich roky dostával veľmi úspešne každý rok niekoľkokrát. Tak si zhrňme jeho súčasné príjmy:::::

  1. mzda ako poslanec
  2. odmeny ako poslanec
  3. mzda ako šef komisie
  4. mzda ako člen komisie
  5. mzda ako člen mestkej rady
  6. odmena ako člen mestkej rady
  7. mzda ako viceprimator
  8. odmena ako viceprimator
  9. mzda ako zamestnanec kulturneho strediska
  10. odmena ako zamestnanec kulturneho strediska
  11. mzda ako rečnik na pohreboch
  12. mzda ako sobašiaci
  13. odmeny za dni mesta ako kulturny pracovnik
  14. odmeny za dni mesta ako poslanec
  15. odmeny za vydavanie mestkeho časopisu
  16. mimoriadne odmeny
  17. odmeny ako člen dozornych rad a spravnych rad mestkych podnikov
  18. utajene odmeny, ktore sa plebs nedozvie
  19. ďalšie prijmy zo zaujimavych prenajmov pre vypredaje…

  Bodaj by panu kristu Pliešovskemu NEVADILO RUŠENIE ODMIEN!!!!!!!!!!!!

  Veď on má ročný príjem možno večší ako primátor.

  [Reagovať]

  Šetrič reagoval:

  Dida a prečo si nezverejnila aj čísla ako na Rimave?

  [Reagovať]

  milo reagoval:

  Jedna zásada je pre mňa smerodajná – keď chcem napísať komentár v intenciách toho predchádzajúceho a chcem byť objektívny, najprv si zistím ako to v skutočnosti je a potom píšem. Keˇže si to zjavne neurobila, je tvoj príspevok len kôpka drístov a nekompetentných tliachačiek. Ale čo po tom, keď sa nemusím podpísať , však moja.

  [Reagovať]

  obyčajný občan reagoval:

  dida mňa by zaujímalo koľko mu to vynáša.Zabudla si napísať suma sumárum…

  [Reagovať]

  Matadorka reagoval:

  Pán viceprimátor by mal reagovať a objasniť čo z toho je pravda. Pokiaľ viem za viacere funkcie neberie plat a písať také že utajené odmeny to môže byť aj nemusí takže tak. Zrejme to písala nejaká zamestnankyňa úradu čo nič nerobí a iba sleduje čo robia iní. Že Oľa?

  [Reagovať]

 4. Autor:  Jaro | 7. marca 2011 | 0:55 | 0:55

  Ach jaj Rudko, Rudko…. som rad ze si napisal clanok lebo vzdy ked nieco napises ty tak sa na tom pekne posmejem a precitam to od hora az po posledny komentar aj ked je to totalna kravina 🙂 ale aspon som sa pobavil, hehe mat tak tvoje starosti 😀 😀 ale rozmyslam aj ja ze napisem na echoviny clanok ako mi neviplatili mesacnu vyplatu v Irsku 😀 Rudko niekedy mam o tebe pochybnosti uz len ked ta vidim na ulici ale takych ako ty mame v hnusti viac.

  [Reagovať]

  Štetrič reagoval:

  Nedá mi nereagovať. Jarko keby ľudia ako ty svietili asi v Hnúšti nepotrebujeme verejné osvetlenie. Pán Dúbravský je asi jediný človek, ktorý si napíše svoj názor a ešte sa pod neho podpíše. Tvoje prirovnanie jednej výplaty k výplatám pracovníkov T-GUM je neskutočný výsmech priamo im do očí, im ktorí museli makať aj keď vedeli, že bývali majiteľ im dá veľké h….o. Nie každý môže ísť pracovať do zahraničia a nedostať jednu výplatu. A samozrejme sa potom posmievať ľuďom, ktorí mali kvôli nevyplateným výplatám určite niekedy aj existenčné problémy. Nie každý sa môže zamestnať ako úradník, pracovník príspevkových organizácii, nie každý vie ísť kandidovať a potom dostávať odmeny z každej strany. Ak máš trošku rozumu, zamysli sa prosím ťa nad svojim trápnym komentárom. Bol by som rád, keby sa ozvali aj ľudia, ktorí nedostali aj rok výplatu od slávneho podniku T-GUM.

  [Reagovať]

  Občan reagoval:

  Milý Šetrič! Veď pán Dúbravský pracoval v T-GUM ,keď to všetko ako veľký obchodník mohol ovplyvniť. Za jeho PôSOBENIA bol problém s výplatami zamestnancov,tak o čom tu potom drístaš.

  [Reagovať]

  anonym reagoval:

  Ha ha, ty si vážne asi spadol z jahody. Už len Dúbravsky ako zamestnanec T-Gum mohol ovplyvniť krach podniku. Ja sa od smiechu asi p…..m. Tak podobnú kravinu som už pekne dávno nepočul. To ako keby riaditeľ nemocnice v Hnúšti mohol zato, že aj tá za chvíľu skončí :-DDDD. Občan, ty si naozaj len taký „obyčajný“ občan 😀

  [Reagovať]

  Fuxxo reagoval:

  „To ako keby riaditeľ nemocnice v Hnúšti mohol zato, že aj tá za chvíľu skončí 😀 DDD.“

  A kto za to moze, hm?

  [Reagovať]

  občan reagoval:

  Vážený p.Pavel! Ja som v tom čase na T-GUM pracoval a je mi jasné prečo zosmiešňujete to čo som uviedol,lebo tiež ste si nie istý či Vaša priateľka ,ktorá SEDELA v jednej kancelárii s uvedeným pánom si nedopriala odmeny keď ľudia mali problémy s výplatami.A na rozdiel od Vás sa priznám, že som obyčajný občan nepovyšujem nad ostatnými ani svojou výškou ani svojími schopnosťami…

  [Reagovať]

  Matadorka reagoval:

  Môžete uviesť o koho ide?

  [Reagovať]

  Mária Pilišová reagoval:

  Vážený pán Občan. Keďže sme boli obidvaja v jednom čase zamestnancami spoločnosti T-GUM a samozrejme, že som sedela v jednej kancelárii v pánom Dúrbavským, viem o chode podniku a finančnej situácii, ktorá tam bola dosť. Nemám chuť osobne presviedčať človeka, ktorý si myslí, že na jeho úkor som sa obohacovala ja, alebo ktorýkoľvek z THP pracovníkov z bývalej spoločnosti. O jednu vec Vás ale môžem ubezpečiť milý pán občan, že boli mesiace, kedy sme my z tzv. bieleho domu nemali vyplatenú druhú časť z mzdy dva mesiace dozadu a Vám sa už vyplácala prvá časť mzdy z mesiaca dozadu. A môžete si byť istý, že som sa odmenami, ktoré som dostala v spoločnosti T-GUM tak nehorázne nabalila… že som bola nútená dať výpoveď a ísť robiť obchoďáčku do jednej potravinárskej spoločnosti. A týmto pádom je odpoveď aj pre Matadorku – teda o koho sa jedná. S pozdravom a prianím len to naj sa s Vami milý pán Občan lúčim. MP

  [Reagovať]

 5. Autor:  Pavel Marko | 7. marca 2011 | 19:44 | 19:44

  Dobrý večer, ten komentár som nepísal ja. Až teraz som si všimol, že je tam moje meno.

  [Reagovať]

 6. Autor:  PitBull | 17. marca 2011 | 15:38 | 15:38

  No pan Dubravsky vsetka čest vas komentar 3 slovami:vystizne,trefne pravdive!Dakujem vam ze aspon takto skusate ludom v Hnusti otvorit oči aj ked nemyslim ze sa vam to podarí 🙁 Je to pekne vidiet uz na tom ze si ludia do teraz nevsimli osadenstvo myslim tym zamestnancou mestkeho uradu ktory sa tam uspesne drzia uz cele roky preto mi v suvislosti stym napada neslavne znama reklama BMG investu „SME TAKA JEDNA VELKA RODINA :-D.Alebo mi niekto chce povedat ze v Hnusti sa nenajdu mlady perspektivny a racionalne uvazujuci ludia ktory by tento nemeniaci sa skanzem vymenili???Len nie som si isty ci by sucastny pracovnici MsU dokazali aj manualne pracovat a postavit sa napr ku vyrobnemu pasu Korejskeho investora a na nohach si odmakat 8h za 270 eur mesacne a bat sa kazdy den o pracu.To by bolo asi nad ich sily.Som zvedavy kolko rokov si este budu drzat svoje teple miestecka ale zda sa este dlho pretoze rodinkarstvu sa na MsU v Hnusti uspesne darí nadalej. A koniec koncov tak je to aj stymi odmenami ktore su predmetom tejto diskusie a TIE BOLI,SU A AJ BUDU vsak si ich schvaluju oni sami tak si nebudu predsa S..T do vlastneho hniezda.pekny den

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA