Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 21. júna 2018

Klenovčanka Bálintová kraľuje vo štvorhre

26. júla 2012 | Komentáre: 8 |

Štvorhru označuje šestnásťročná bedmintonistka za srdcovú záležitosť.

V najnovšom rebríčku mladších dorasteniek sa Nikoleta Bálintová nachádza vo štvorhre na prvej priečke. „Nedá sa povedať, že by som bola najlepšou hráčkou, ale som jedna z tých najlepších. Repiská či Knappová za mnou nezaostávajú. Určite je však pre mňa veľmi dobrý pocit, že som jednotka. Som na to hrdá,“ povedala pre Echoviny.sk bedmintonistka Družstevníka Klenovec. Aké je to prázdninovať ako kráľovná v debli? „Keď si na to spomeniem, pousmejem sa a cítim sa hneď lepšie. Keďže som jednotka, musím si túto pozíciu udržiavať aj naďalej, a preto trénujem každý deň. Už som si zvykla, že kvôli bedmintonu toho musím veľa obetovať. Aj keď je to za tú cenu, že nemám pokojné prázdniny. Viem však, že mi to stojí za tú vynaloženú námahu,“ odpovedala šestnásťročná Bálintová. V tomto roku si vybojovala so Zvolenčankou Martinou Repiskou majstrovský titul vo štvorhre.

Študentka hnúšťanského gymnázia figuruje na druhom mieste v dvojhre. „Repiská je v singli jednoducho lepšia. Má v krvi pohyb na kurte pre túto disciplínu, ja ho nemám. Už som sa s tým zmierila, ale každá prehra s ňou, či s inou hráčkou ma veľmi hnevá. Vždy sa snažím hrať čo najlepšie,“ vyjadrila sa Nikoleta.

V mixe patrí Bálintovej vo svojej kategórii rovnako druhé miesto. Do najlepšej trojky zároveň prenikla aj v zmiešanej štvorhre medzi staršími dorastenkami, kde sa nachádza tiež na druhej pozícii. Pomohla jej k tomu aj zlatá medaila na slovenskom šampionáte po boku Trenčana Tadeáša Žďárského. „Tá prvá priečka vo štvorhre mladších dorasteniek je určite najcennejšia, lebo je jediná. Veľkú váhu majú aj tie dve rebríčkové druhé miesta v mixe. Repiská ma v mixe mladších dorasteniek predstihla iba o pár bodov, čo je pre mňa veľký úspech. To isté platí aj o starších dorastenkách“.

Zdôrazňuje, že miluje párové disciplíny. „Štvorhra bola odjakživa moja srdcovka. Pri tej sa cítim ako ryba vo vode. Je to jeden z dôvodov, prečo som teraz jednotka. Ako mladšia som mix nemala vôbec rada, ale čím som staršia, tým mám k nemu lepší vzťah. Asi veľa záleží od partnera, lebo sú hráči, s ktorými mi mix nejde. Vo všeobecnosti môžem povedať, že mám radšej mix než dvojhru. Nikdy by som však nepovedala, že dvojhru neberiem vážne“.

V novej sezóne už bude vekom staršou dorastenkou. Keďže však v tejto kategórii už účinkuje, nebude to pre ňu nič nové. „Bude to menej stresujúce, lebo absolvujem menej turnajov, ale inak ani nebudem vnímať, že som prešla do vyššej kategórie. Skôr to budem brať tak, že v nej bude menej lepších hráčok ako v tej minulej sezóne, čo znamená menej kvalitnejších duelov,“ reaguje mládežnícka reprezentantka Slovenska.

Nikoleta Bálintová sa predstavila na majstrovstvách Európy do 17 rokov, hrala napríklad aj na majstrovstvách sveta školských družstiev. „Ako každý správny bedmintonista musím aj ja povedať, že olympiáda je snom každého z nás. Za tým je však veľa skrytej driny, peňazí a námahy. Zrejme musím byť realistkou a nechať to len v rovine môjho sna. Nehovorím, že sa v budúcnosti nemôžu veci zmeniť, bola by som z toho veľmi šťastná. Dovtedy budem na sebe pracovať a snažiť sa byť stále lepšou a lepšou hráčkou. Možno sa raz na mňa usmeje šťastie a dostanem sa tam, kam najviac túžim“.

Zdroj: Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
 1. Autor:  mlad | 27. júla 2012 | 17:49 | 17:49

  Repiská za tebou nezaostáva,lebo je oveľa lepšia.

  [Reagovať]

  ratatouille reagoval:

  hmm, aký,odborník sa ozval…

  [Reagovať]

  mlad reagoval:

  Choď na jeden turnaj a tam uvidíš ten rozdiel, až niesi slepý.

  [Reagovať]

  ratatouille reagoval:

  a na koľkých turnajoch si bol Ty? A mám dojem, že sa tam písalo hlavne o švorhre, ale to by si Ty musel pochopiť…

  [Reagovať]

  mlad reagoval:

  ja som to pochopil,veď nikde som dvojhru nespominal a v tom páre jasne vidno kto to ťahá.

  [Reagovať]

 2. Autor:  ratatouille | 7. augusta 2012 | 22:11 | 22:11

  videl si ich niekde hrať, aby si mohol povedať kto to v tom páre vlastne ťahá ?

  [Reagovať]

  mlad reagoval:

  Napis aspon jedno meno kto povie ze je lepsia B. ako R.

  [Reagovať]

  ratatouille reagoval:

  Vo dvojhre je lepšia Repiská a vo štvorhre a mixe Bálintová. Sú to proste typologicky odlišné hráčky, pozri napr.výsledky víkendového Bulgarian Junior Open 2012..

  [Reagovať]

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA