Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. mája 2018

J. Prokopa nezastavil ani zápal pľúc. Skončil strieborný

26. mája 2017 | Komentáre: 0 |

Mesiac pred súťažou hnúšťanský kulturista vážne ochorel, bral antibiotiká a nemohol trénovať. Na pódium sa rozhodol ísť aj napriek silným kŕčom. A zvládol to. 

V nedeľu 23. apríla sa v Mestskej športovej hale v Púchove uskutočnili Majstrovstvá Slovenska 2017 mužov v kulturistike, klasickej kulturistike, mens physique a fitness.

Na podujatí sa predstavil aj reprezentant Iskry Hnúšťa Jakub Prokop v kategórii kulturistika do 70 kg. Ten už v aprílovom rozhovore pre Echoviny.sk avizoval, že sa uspokojí iba s medailou.

Prečítajte si aj: Kulturista J. Prokop: „V apríli by som chcel získať medailu“

Nakoniec sa to podarilo a z deviatich pretekárov v jeho kategórii obsadil druhé miesto. „S výsledkom som spokojný, mojim cieľom bolo získať medailu a to som splnil. Druhé miesto je veľký úspech, nakoľko som sa Majstrovstiev Slovenska zúčastnil len druhý krát,“ zhodnotil pre Echoviny.sk Jakub Prokop.

Lepšie umiestnenie prekazil Jakubovi zápal pľúc mesiac pred podujatím. 12 dní nemohol trénovať a musel brať antibiotiká. „Spokojný som aj s výslednou formou aj keď tá mohla byť ešte lepšia nebyť tej choroby . To sa prejavilo aj na pódiu kde som dostával silné kŕče ale nakoniec všetko dobre dopadlo,“ povedal pre Echoviny.sk Prokop. Jeho tréner Dušan Ďubek ho pre portál mozolani.com doplnil: „Bol zoslabnutý, dostával kŕče do nôh a vôbec nebolo isté, či nastúpi na pódium, ale Kubo napriek tomu hendikepu zabojoval a obstál so cťou. Je to mladý 25-ročný perspektívny borec, ktorý je veľmi dobre stavaný a ktorý je takou náhradou za nášho legendárneho Adama Cibuľu.“

Jakubov tréner Dušan Ďubek (vpravo) na Majstrovstvách SR v kulturistike mužov v Púchove, v rozhovore s prezidentom SAFKST Borisom Mlsnom a bývalým majstrom sveta v kulturistike Pavlom Jablonickým.

Po súťaži si dal Prokop od cvičenia týždeň pauzu, aby telo trochu zregenerovalo. „Momentálne sme s Dušanom Ďubekom začali prípravu na jesennú časť sezóny , keďže som zaradený do širšieho reprezentačného kádra pre majstrovstvá sveta v kategórii do 65 kg, ktoré sa budú konať začiatkom novembra v Španielsku,“ zakončil Prokop.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: Mozolani.com

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA