Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 20. mája 2018

Hráči FK CSM vyhrali turnaj v Hranovnici

18. júla 2012 | Komentáre: 0 |

Zverenci trénera Jána Rosiara ml. nastrieľali deväť gólov.

Futbalisti FK CSM Tisovec sa predstavili v nedeľu 15. júla na 36. ročníku Memoriálu Eduarda Benka v Hranovnici. Jeho ďalší traja účastníci hrajú v nižších súťažiach, než mužstvo z mesta pod Hradovou. Tisovčania si triumfom nad Šacou zabezpečili postup do finále, ktoré rovnako zvládli, poradili si so Spišským Bystrým. Vybojovali si tak turnajové prvenstvo. Na východe Slovenska chýbali v zostave FK CSM z rôznych príčin niektorí hráči. Na druhej strane Tisovec skúšal Róberta Smreka, ktorý pôsobil v uplynulej sezóne v doraste Podbrezovej.

FK CSM Tisovec – FK Šaca 6:3 (2:1)

Tisovská partia vedená koučom Jánom Rosiarom mladším presvedčilo zdolala mužstvo, ktoré v uplynulej sezóne vyhralo piatu ligu a v tej novej bude účastníkom štvrtej ligy.

Zhodne po dva údery zasadili východniarom Matúš Levický i Dominik Nemčok, ďalšie góly FK CSM pridali Pavel Bálint a Adam Hroš.

„Už úvodné minúty naznačili, že budeme mať prevahu v tomto zápase. Aj sa to potvrdilo. Mohli sme dať aj viac než šesť gólov. Súper využil našu chvíľkovú nekoncentrovanosť v závere prvého polčasu, to isté sa stalo na začiatku druhého polčasu, kedy Šaca vyrovnala na 2:2. V ďalšom priebehu sme mali územnú prevahu a vytvorili sme si veľa šancí. Súpera sme prevýšili aj kondične. Pochvalu si zaslúži za dobrý výkon Levický,“ referoval pre Echoviny.sk prezident FK CSM Tisovec Marian Oravec.

FK CSM Tisovec: Belica – Valaštek, Lipták, Šándor, Bálint – J. Hurák, Smrek, Dacho, Levický – Nemčok, Sudor. Striedali: Tokár, Hroš, Štefánik.

FK CSM Tisovec – FK Družstevník Spišské Bystré 3:1 (0:1)

Vo finále sa stretli Tisovčania s piatoligovým tímom, ktorý nahradil na turnaji futbalistov Veľkého Šariša. Hoci FK CSM prišiel v prvom polčase o vylúčeného Levického, dokázal otočiť priebeh stretnutia a umiestnil sa na prvej priečke. Gólmi sa na tom podieľali Pavel Lipták, Tomáš Sudor a Matej Štefánik.

„Inkasovali sme rýchly gól, Spišské Bystré išlo do vedenia v 6. minúte. Od tohto okamihu sa hralo v podstate iba na polovici nášho súpera. Po druhej žltej karte bol v 32. minúte vylúčený Levický. Nebolo badať, že sme mali o jedného hráča menej. Mužstvo podalo v druhom polčase bojovný výkon,  odzrkadlilo sa to aj na tom, že sme dali tri góly. Mali sme neustály tlak, vytvárali sme si šance. Chlapcov treba  pochváliť za hru v oslabení, aj keď sme hrali proti piatoligistovi. Kondične sme mali navrch. Skúšali sme Smreka a podal dobré výkony,“ uviedol Oravec.

FK CSM Tisovec: Tokár – Valaštek, Lipták, Šándor, Bálint – J. Hurák, Smrek, Dacho, Levický – Sudor, Štefánik. Striedali: Hroš, Nemčok.

V stredu (18. júla) Tisovčania privítajú hráčov FTC Fiľakovo a v sobotu (21. júla) sa zúčastnia turnaja v Klenovci.

Zdroj: Echoviny.sk, foto: archív Echoviny.sk

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA