Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou

Hnúšťanský mančaft prehral v Tornali

7. august 2012 | Komentáre: 0 |

Ilustračné foto

Iskra zmazala dvojgólový náskok domácich, ale napokon neuspela.

Futbalisti Iskry Hnúšťa cestovali v prvom kole piatej ligy (skupina D) do Tornale, kde však v nedeľňajšom stretnutí vyšli bodovo naprázdno. Nepriaznivý priebeh stretnutia Hnúšťanov nezlomil a vrátili sa do hry. Lenže keď už hrali bez vylúčeného Milana Šagúla, zasadili im Tornaľčania rozhodujúci tretí úder.

FKM Tornaľa – FK Iskra Hnúšťa 3:2 (2:1)

Domáci vyhrávali dvojgólovým rozdielom, no o kontaktný gól sa postaral Wereszký. Na 2:2 vyrovnal Antal. Tornaľčania však predsa len strhli víťazstvo na svoju stranu.

„Zápas sa začal pre nás katastrofálne. V 3. minúte sme dostali  úvodný gól. Druhýkrát sme inkasovali v 10. minúte, zle sme pred ním zahrali ofsajd – systém. Chalani si v ďalšom priebehu vytvárali gólové príležitosti, mal ich predovšetkým Doboš. Po kombinačnej akcii sme znížili na 2:1. Do druhého polčasu sme išli s tým zámerom, aby sme minimálne vyrovnali. Snažili sme sa neurobiť už žiadnu chybu v obrane. Vyrovnať sa nám podarilo v 62. minúte. Bohužiaľ, o tri minúty putoval po našej chybe predčasne pod sprchy Šagúl, ktorý uvidel rovno červenú kartu. Tornaľa si v presilovke vytvorila niekoľko sľubných príležitostí a v 81. minúte dala hlavou tretí gól. Na konci stretnutia sme mohli aj vyrovnať na 3:3, ale nepodarilo sa nám to z dvoch situácií. Odohrali sme nešťastný zápas,“ referoval pre Echoviny.sk tréner i manažér FK Iskra Hnúšťa Marián Petrok.

Iskra Hnúšťa: Dominik – R. Hurák, Milan Šagúl, Foľko, Kováč – Jakubec, Wereszký, Antal, M. Prečuch – Doboš, Šaliga. Striedali: R. Prečuch, Balciar, Gaštan.

Zdroj: Echoviny.sk