Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 4. marec 2015

Hnúšťanskí poslanci nechýbajú prehnane často v laviciach

16. november 2009 | Komentáre: 0 |
MsÚ Hnúšťa

MsÚ Hnúšťa

Mestské zastupiteľstvo v Hnúšti je zložené z trinástich poslancov. Stopercentnú účasť na zasadnutiach mestského parlamentu nemá z aktuálnych poslancov nikto. Na druhej strane, veľkí absentéri v zastupiteľstve nie sú.

Hnúšťanské mestské zastupiteľstvo rokovalo v tomto volebnom období zatiaľ 43 – krát. „Dochádzka poslancov na zasadnutia mestského zasadnutia sa kontroluje a vyhodnocuje. Môžeme konštatovať, že poslanci sú v dochádzke na zasadnutia disciplinovaní, každá neúčasť poslanca na zasadnutí je riadne vopred nahlásená a ospravedlnená,” povedala prednostka Mestského úradu v Hnúšti Anna Tóbiková.

Najvyššiu účasť na zasadnutiach mestského parlamentu majú poslanci: Hilda Ginisová, Martin Pliešovský, Ján Matiaš a Ľubomíra Hroncová. Zúčastnili sa na 42 zasadnutiach. Dochádzku poslancov zverejnila pre Echoviny.sk prednostka mestského úradu.

Poslanci dostávajú za účasť na zasadnutiach mestského zastupiteľstva odmenu. „Za jedno zasadnutie predstavuje odmena pre poslanca 33 eur. Odmena sa priznáva aj za činnosť v komisiách mestského zastupiteľstva. Predseda komisie má za účasť na zasadnutí komisie odmenu 16.60 eur a jej členovia 10 eur,” uviedla Tóbiková. Ako dodala, výšku odmien schvaľuje mestského zastupiteľstvo a v tomto volebnom období sa nemenila. „Poslanci si majú možnosť zvýšiť odmeny za plnenie mimoriadnych úloh v rámci schváleného rozpočtu. Odmeny sa na základe účasti vyplácajú po skončení polroka,” povedala pre Echoviny.sk prednostka mestského úradu. Hnúšťanskí poslanci, ktorí si aj členmi mestskej rady, si za jedno zasadnutie, na ktorom sa zúčastnia, prilepšia o 33 eur.

Vyhodnotenie účasti poslancov na zasadnutiam MsZ za prebiehajúce volebné obdobie:

tabulka-1

Zdroj: Mestský úrad v Hnúšti, Echoviny.sk, foto: Imrich Garláty

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA


Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA