Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. mája 2018

HNÚŠŤA: Poriadková komisia pracuje v teréne viac, ako v kancelárii

26. mája 2011 | Komentáre: 0 |

Člen komisie a poslanec MsZ Ján Ridzoň dokumentuje poškodené zariadenie, ktoré by mohlo byť nebezpečné

Z doterajších troch zasadnutí komisie sa iba jedno uskutočnilo v priestoroch Mestského úradu. Ďalšie dve stretnutia smerovali do terénu, rovnako to bude aj s tým nasledujúcim.

V mesiaci marec komisia KOVP kontrolovala bezpečnosť verejného osvetlenia, členovia KOVP  za asistencie Mestskej polície v priebehu jedného dňa skontrolovali elektrické lampy vo všetkých lokalitách mesta. Spolu bolo zaznamenaných takmer 30 nebezpečne odkrytých krytov. Zozbierané informácie a fotodokumentáciu odovzdal predseda komisie KOVP Roman Lebeda riaditeľovi Technických služieb mesta Morháčovi a požiadal ho o urýchlené odstránenie závad. Odkryté elektrické vodiče môžu byť nebezpečné najmä pre deti.

V mesiaci apríl sa členovia komisie KOVP stretli na dopravnom ihrisku, kde spolu s príslušníkmi MsP zabezpečovali údržbu a renováciu zariadenia a obnovili časť opotrebovaného vodorovného dopravného značenia na asfaltových povrchoch ihriska. Nová sezóna odštartovala na opäť krajšom dopravnom ihrisku.

Najbližšie zasadnutie komisie Lebeda pripravuje opäť v teréne. „Zasadnutie komisie zvoláme do miestnej časti Kolónia, kde verejnosti predstavíme nové pracovisko Mestskej polície a nového príslušníka, ktorý je pre Kolóniu pridelený. Zároveň prebehne stretnutie s obyvateľmi Kolónie,“ povedal pre Echoviny.sk predseda komisie Roman Lebeda. Ako ďalej uviedol, presný termín verejného zasadnutia komisie bude občanom miestnej časti Likier a Kolónia včas oznámený.

Komisia pre ochranu verejného poriadku zasadá spravidla raz za mesiac a jeho členmi sú Roman Lebeda (predseda komisie), Ján Ridzoň (poslanec MsZ), Jozef Škvarka, Milan Krnáč, Ján Berceli a Pavel Žigo. Na zasadnutiach sa zúčastňuje aj náčelník MsP Milan Migaľa.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA