Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 17. júla 2018

Hnúšťa každý rok masívnejšie podporuje svoje športové kluby

10. marca 2017 | Komentáre: 0 |

Dotácie pre športové kluby mesto zvyšuje každý rok. Kým v roku 2012 rozdeľovali poslanci 12-tisíc eur, v roku 2017 je to už viac ako 38-tisíc. Za 5 rokov sumu poslanci zvýšili o 322 percent.

„Požiadavky na dotácie boli vyššie, ale snažili sme sa všetkým subjektom dotáciu oproti minulému roku zvýšiť a zohľadniť pri tom aj výsledky a účasť na športových podujatiach,“ povedala predsedníčka komisie, ktorá financie rozdeľovala a poslankyňa MsZ Margita Féderová. Ako sa uvádza v zápisnici z Mestského zastupiteľstva, predsedníčka finančnej komisie Michaela Hroncová požiadala Mestský úrad o prípravu dokumentu, v ktorom by bolo vidieť nárast finančných prostriedkov za uplynulé roky. Z dokumentu vyplýva, že 11 500 eur podelili poslanci v Hnúšti športovým klubom v roku 2012. Sumu každý rok postupne zvyšovali až na aktuálnych 38 500 eur v roku 2017. „Toto porovnanie a konkrétne sumy treba zverejniť, aby občania i športovci videli, že mesto Hnúšťa šport každý rok podporuje vyššou sumou,“ povedal na MsZ viceprimátor Roman Lebeda. Finančná podpora sa oproti roku 2012 zvýšila na viac ako trojnásobok, presne o 332 percent. Mesto podporuje i miestne občianske združenia, ktorým tiež dotácie postupne zvyšuje.

Mesto okrem dotácií pre kluby financuje správu športovísk. Ročne na ňu dáva viac ako 70 000 eur

S výškou sumy je spokojný aj primátor Michal Bagačka. „Okrem stále sa zvyšujúcej finančnej podpory mesto na vlastné náklady zabezpečuje aj údržbu športových zariadení, čo je tiež významná pomoc pre kluby. Naši športovci dosahujú kvalitné výsledky a podľa aktuálnych možností rozpočtu chceme financie naďalej navyšovať,“ povedal pre Echoviny.sk primátor mesta.

Najvyššiu dotáciu dostal futbalový klub Iskra Hnúšťa, ktorý disponuje najširšou mládežníckou základňou a okrem mužstva dospelých sa venuje sa výchove športovcov od mladšej prípravky až po dorast. Ako pre Echoviny.sk uviedol manažér FK Iskra Marián Petrok, najvyššie výdavky má klub na dopravu, poplatky pre Slovenský futbalový zväz a výdavky na energie. „Sme veľmi radi, že sa dotácie pre športové kluby pravidelne zvyšujú. Dotácia od mesta síce nepokryje úplne všetky výdavky klubu, ale oproti predchádzajúcim rokom sa zlepší celá činnosť klubu. Chceme sa poďakovať mestu Hnúšťa a poslancom mestského zastupiteľstva, že nezabúdajú na športové kluby a mládež v našom meste,“ uviedol Marián Petrok.

Dotácie mesta Hnúšťa pre športové kluby v roku 2017:

Futbalový klub Iskra – 13 700 eur
Volejbalový klub Iskra – 10 000 eur
Klub Taekwondo – 2 900 eur
Športový klub Gladiators – 2 400 eur
Kick – box Leon – 1 800 eur
H. Rimava – Nočný beh – 1 700 eur
Bedmintonový klub GMH – 1 500 eur
Bedmintonový klub ZŠ JFR – 1 500 eur
Kynologický klub – 1 000 eur
Stolnotenisový klub – 1 000 eur
Klub slovenských turistov – 900 eur

Mesto podporilo i občianske združenia:

OZ Athéna pre Dedeso – 1 200 eur
Sl. zväz zdravotne postihnutých – 800 eur
MR Sinec – Kokavsko – 600 eur
Iné – SČK, Klub dôchodcov – 100 eur
OZ Rovnaké šance v SR – 100 eur

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA