Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. júna 2018

Hnúšťa: 18-ročné dievča predali na prostitúciu, dostali 7 a 10 rokov

24. mája 2017 | Komentáre: 0 |

Dušan Radič a Miroslav Balog z Hnúšte si posedia 7 a 10 rokov za to, že predali Zlaticu do zahraničia na prostitúciu. Obaja boli súdne trestaní niekoľkokrát.

Miroslav Balog dostal 7-ročný trest. Súd vydá príkaz na jeho dodanie do výkonu trestu, keďže sa pohybuje v zahraničí.

Sedem a desať rokov odňatia slobody čaká za obchodovanie s ľuďmi dvoch občanov Hnúšte. Za zločin obchodovania s ľuďmi v spolupáchateľstve ich 23. mája odsúdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici.

50-ročný Dušan Radič a jeho 38-ročný bratranec Miroslav Balog z Hnúšte, časti Maša v roku 2009 odviezli 18-ročnú Zlaticu z obce Sirk proti jej vôli do Českej republiky, kde ju predali inému občanovi, ktorý následne Zlaticu nútil vykonávať prostitúciu.

Zlatici odsúdení tvrdili, že idú na výlet a autom ju odviezli do mesta Teplice v Českej republike. Tam ju predali ďalšiemu mužovi za dosiaľ nezistenú sumu. Ten Zlaticu vystavoval vo výklade baru a nútil ju k prostitúcii najskôr v Tepliciach. Neskôr ju previezol do nemeckých Drážďan a následne predal občanovi tureckej národnosti do Kolína nad Rýnom. Ten ju využíval na prostitúciu v Nemecku i v Holandsku.

Zlatica musela pod nátlakom telefonovať rodičom do obce Sirk a informovať ich, že sa má dobre a pracuje v sklade so zeleninou. V máji 2010 sa Zlatici a dvom češkám podarilo ujsť a s pomocou slovenského veľvyslanectva v Nemecku sa vrátiť na Slovensko.

Dušan Radič z Hnúšte bol už za obchodovanie s ľuďmi v minulosti odsúdený. Preto dostal vyšší trest, desať rokov odňatia slobody. Celkovo má v registri viac ako tridsať záznamov o trestnej činnosti. Jeho Miroslav Balog bol dosiaľ trestaný päťkrát, posedí si sedem rokov.

Na okresnom súde obaja odmietli vypovedať, ale usvedčila ich Zlatica a ďalšie dôkazy.

Voči rozsudku sa obaja odvolali a tvrdili, že sú nevinní. Krajský súd verdikt okresného súdu potvrdil. Keďže sa obaja kriminálnici na odvolacom konaní nezúčastnili, pretože sa pohybujú v zahraničí, súd vydá príkaz na ich dodanie do výkonu trestu. Odvolať sa už nemôžu, rozhodnutie je právoplatné.

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk, foto: Facebook

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR



* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA