Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 24. augusta 2017

Foto/Video: Tisovčania ovládli derby a postúpili do IV. ligy

28. mája 2017 | Komentáre: 0 |

Tisovčania zvíťazili aj v druhom derby sezóny a na čele tabuľky už majú nedostihnuteľný náskok.

V krásnom slnečnom počasí a so slušnou diváckou kulisou sa v Hnúšti hral v prvom polčase vyrovnaný zápas. Do brány domácich sa kvôli štyrom žltým kartám hnúšťanskej jednotky Katreniaka postavil dorastenec Alex Pavlov, na opačnom konci Jakub Košičiar, ktorý odchytal v sezóne všetkých 22 zápasov Tisovca a inkasoval v nich iba 12 gólov. Žiaden s tímov si nevypracoval vyloženú šancu a do šatní sa išlo za stavu 0:0. Keďže nič nenasvedčovalo tomu, že hrá prvý tím tabuľky s jedenástym, medzi divákmi sa šepkalo o kamarátskej dohode, v ktorej Tisovčania pomôžu zachraňujúcej sa Hnúšti.

Už v 49. minúte však klebety vygumoval Tomáš Sudor, ktorý z hranice šestnástky poslal Tisovec do vedenia. Iskra sa pokúšala vyrovnať, ale v útoku bola jalová. Tisovec kontroloval hru a keď pridal v 59. minúte Masár gól na 2:0, zápas bol rozhodnutý.

FK ISKRA Hnúšťa – FK CSM Tisovec: 0:2 (0:0)

Góly: 49. Sudor, 59. Masár

Zostava FK Iskra: Pavlov – Cavar, Nemec, M. Petrok (C), L. Petrok (61. Trnavský), Foľko, Rosiar, Hudec (77. Šaliga), Caban (70. Hlôška), Lackovič, Kradlák

Zostava FK CSM: Košičiar – Vývlek, Gálik, P. Kriška, B. Kriška (63. Brož), Masár, Sudor, Dacho (C), Sivčevič, Antal. Prečuch

Iskre Hnúšťa hrozí zostup do I. triedy a v nasledujúcich troch zápasoch bude musieť niečo zmeniť. Prvá zmena sa už udiala, v derby už tím neviedol tréner Ján Rosiar.

Prečítajte si aj: FK Iskra Hnúšťa bojuje o záchranu, manažér Petrok verí, že to zvládnu

FK CSM Tisovec sa po víťazstve v derby vracia do IV. ligy. Ich prenasledovateľovi – Santriu Láza – už nepomohlo ani domáce víťazstvo 20:0 nad Slovanom Divín, Tisovec má 3 kolá pred koncom súťaže náskok 10 bodov. V šatni to hráči oslávili víťazným pokrikom.