Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. mája 2018

Foto: Svetový deň vody v „špecke“ v Klenovci

9. apríla 2014 | Komentáre: 0 |

22. marca si všade na svete pripomenuli Svetový deň vody. Tak tomu bolo aj na ŠZŠ v Klenovci.

Voda – číra, bezfarebná tekutina, bez vône a chuti. Podľa opisu pre človeka ničím zaujímavý a nepodstatný element. No, ako mnohí vieme, opak je pravdou. Voda je neodlúčiteľnou súčasťou všetkého ľudstva, rastlinstva i živočíšstva na Zemi. Bez nej rastliny vyschýnajú, ľudia a zvieratá umierajú. Bez nej nie je možný život.

P1170059Vážime si, že jej máme dostatok? Uvedomujeme si to, že sa kedykoľvek počas dňa môžeme napiť koľko nám hrdlo ráči? Staráme sa, aby boli naše potoky a rieky čisté? Dostatočne ňou šetríme a zbytočne neplytváme? Spomenul si niekto z vás, že 22.marca mala táto blahodarná tekutina svoj sviatok?

Ak ste na všetky predchádzajúce otázky odpovedali áno, ste človek, ktorý si váži a uvedomuje, aké sú pre nás nevyhnutné a dôležité modré miesta na našej planéte. Ste človek, ktorý sa stará o naše životné prostredie a má rád planétu, na ktorej žije. Ale ak sa medzi vašimi odpoveďami objavilo slovo nie, skúste sa nad sebou zamyslieť a popremýšľať nad tým, ako sa odvďačiť našej Zemi za dary, ktoré nám dáva.

22. marca si všade na svete pripomenuli Svetový deň vody. Teda, aspoň by to tak malo byť, ak si skutočne vážime to tekuté číre zlato, ktorého v súčasnosti my máme dostatok.

Keďže spomínaný deň pripadol na víkend, my v škole sme si tento deň pripomínali počas celého nasledujúceho týždňa, keď pani učiteľky na prírodovedných predmetoch prostredníctvom Power Pointovej prezentácie priblížili žiakom problematiku využívania pitnej vody v bežnom živote a ozrejmili im význam šetrenia, ochrany a správneho hospodárenia s vodou. Na záver týždňa si starší žiaci nadobudnuté vedomosti overili vo vedomostnom kvíze a mladší ich výtvarne stvárnili. Potom nasledovali zábavné „vodoaktivity“, kde mali spomedzi rôzne ochutených vôd určiť, ktorá je čistá, pramenitá. Ďalej sa snažili čo najrýchlejšie vypiť cez slamku väčšie množstvo vody a tiež sa učili ako prenášať vodu v slamke.

DSCN3396

Verím, že žiaci okrem veľkej zábavy, ktorú zažili pri „vodoaktivitách“, nadobudli aj vedomie o tom, aká je pre nás a všetko živé na tomto svete voda nesmierne dôležitá a že by sme s ňou nemali plytvať.

O tom, že problematika týkajúca sa vody nie je pre našu školu ľahostajná, svedčí aj fakt, že sme sa zapojili do grantového programu Nadácie Ekopolis a spoločnosti Nestlé Slovensko „Nestlé pre vodu v krajine“, v rámci ktorého budeme v projekte Kvapka pre našu planétu organizovať i ďalšie podporné aktivity zamerané na šetrenie, ochranu a správne hospodárenia s vodou.

„Táto aktivita sa uskutočnia vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti NESTLÉ Slovensko v rámci programu Nestlé pre vodu v krajine“

 

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Ivana Horváthová

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA