Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 24. mája 2017

Video + Foto: Derby ako sa patrí! Atmosféra, 5 gólov i bitka

15. februára 2014 | Komentáre: 13 |

Klenovec a Hnúšťa si to rozdali v hokeji, v hľadisku i na päste. Približne 200 divákov vytvorilo atmosféru, ako sa patrí. Hráči Klenovca dominovali, záver zápasu okorenila bitka.

derby (18)Zápas začal sympatickou snahou Hnúšte, keď na brankára Jána Brndiara vyslali hneď prvú strelu v zápase. Prvá tretina však ďalej už bola jasne v réžii skúsených Klenovčanov, ojedinelé protiútoky Hnúšťanov končili na útočnej modrej. Prvú tretinu aj vďaka výbornému výkonu brankára Romana Vetráka Hnúšťa ubránila a strany sa menili za stavu 0:0.

V druhej tretine inkasovala Hnúšťa rýchly gól a do jej konca dostali ďalšie dva, keď postupne skórovali Tomáš Brndiar, Štefan Ištok a Boris Bálint. V hľadisku bola priateľská atmosféra a Klenovčania a Hnúšťania postávali v hľadisku vedľa seba. Hlučnejší boli klenovskí fanúšikovia, nechýbali ani prvé vlajky oboch táborov. Tradičná zástava Klenovec fans, ktorú vídať v hľadisku aj na zápasoch slovenskej futbalovej reprezentácie i nová malá vlajka podporujúca Hnúšťanov.

derby (14)Rovnako priateľská atmosféra, ako v hľadisku však už neplatila na ľadovej ploche. Druhá tretina okrem troch gólov priniesla aj dva zlé verdikty rozhodcov. Najprv počas hnúšťanskej presilovky 5:4 fauloval hráč Hnúšte za bránou kroščekom, vylúčený bol paradoxne hráč Klenovca. Hnúšťania si nedokázali ani v 80-sekundovej presilovke 5:3 vytvoriť potrebný tlak na strelenie gólu. V závere druhej tretiny išiel zas Hnúšťan Vince na trestnú lavicu za čistý bodyček a takmer sa strhla prvá šarvátka medzi hráčmi.

Najväčšie napätie priniesla tretia tretina. Hráči Klenovca zvýšili svoj nádskok na konečných 5:0 gólmi Dušana Brádňana a Igora Vinclava a Hnúšťania mohli byť radi, že to skončilo pri piatich góloch. Celkovo ich Klenovčania totiž prestrieľali v pomere 47:6. V 51. minúte zápasu sa na ľadovej ploche strhla bitka, ktorú začali Klenovčan Marek Medveď a Hnúšťan Viktor Vince. Za šarvátku, do ktorej sa zapojili aj ďalší hráči dostali piati hráči trest 5 + do konca zápasu.

Derby vďaka vynikajúcej atmosfére pritiahlo na tribúny viac ako 200 fanúšikov a nezostalo ani bez záujmu predstaviteľov samosprávy. Klenovčanov prišla podporiť aj starostka obce Zlata Kaštanová, Hnúšťanov mestský poslanec Roman Lebeda. Na sponzorský dar, ktorý sľúbil primátor Hnúšte Michal Bagačka hráčom, ak v derby zvíťazia, si však budú musieť Hnúšťania ešte počkať.

Klenovec – Hnúšťa 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Góly: T.Brndiar, Ištok, B.Bálint, Brádňan, I.Vinclav
Strely: 47:6

Pozrite si videozáznam z hokejového stretnutia:

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: Echoviny.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

DISKUSIA K ČLÁNKU
  1. Autor:  Marek | 15. februára 2014 | 13:53 | 13:53

Super clanok tesime sa na video. Echoviny su zo dna na den lepsie. Namiesto pimpongu chceme viac hokeja.

[Reagovať]

Aurelius reagoval:

Keby si aspon pingpong napisal spravne !!! :-)))

[Reagovať]

KLenovec reagoval:

spravne je aj tak stolny tenis ked sa uz tak hadate :)) hehe

[Reagovať]

2. Autor:  CC | 15. februára 2014 | 16:03 | 16:03

to taktoo? nabuduce pojdem aj ja 🙂 len 6 striel ku 47 to sa hralo len na jednej strane asi 🙂

[Reagovať]

3. Autor:  KLenovec | 15. februára 2014 | 16:58 | 16:58

Klenovec do toho !!!

[Reagovať]

4. Autor:  chj | 15. februára 2014 | 17:58 | 17:58

… nemohli by sa volať napríklad , Kolónia , alebo Likier, …

[Reagovať]

filip reagoval:

Mohli ty chuju, asi sa tak voláš ked máš iniciáli chj. Hráme to pre radosť a nemáme tam žiadnych II. ligových hráčov, ako všetci ostatný.

[Reagovať]

5. Autor:  Ondal | 15. februára 2014 | 22:11 | 22:11

To video. z Hnúšťe fandia Klenovcu?Nenomááálne

[Reagovať]

6. Autor:  lukas | 15. februára 2014 | 22:16 | 22:16

no ešte sa naučit korčulovat , naučit sa spravat športovo , a potom sa može hrat hokej ale lepšie ako sediet v krčme predsa

[Reagovať]

7. Autor:  divak | 15. februára 2014 | 23:57 | 23:57

Je to skor smutne ked Klenovcanov pridu „akoze“ fanusikovia podporit len ked vedia, ze maju istu vyhru…Ale ked to potrebuju vo vyrovnanom zapase tak je ich tam 5…

[Reagovať]

mm reagoval:

a to nie policajt

[Reagovať]

8. Autor:  RS | 16. februára 2014 | 0:10 | 0:10

V tejto súťaži ide viac-menej o bezkontaktný hokej takže pri verdikte vrazenia na mantinel by som rád videl dotyčného ( nu ) ktorý toto písal ( la ) že by tam stála namieste daného hráča.
    Prikladám výklad pravidiel danej súťaže:
    4.9. Prísne nedovolené zákroky

1. Je zakázaná neprimeraná hra do tela. Miera prijateľnosti hry do tela je závislá na posúdení rozhodcov. Prísne zakázané je najmä bodnutie, napadnutie, napadnutie zo zadu (predovšetkým pri mantineloch), krosček, nadmerne hrubá hra, údery päsťou, faul kolenom, pichnutie a iné surové zákroky.

2. Ak sa hráč dopustí niektorého z uvedených zákrokov, bude mu udelený osobný trest do konca stretnutia (OK) a v prípade úmyselného brutálneho zákroku disciplinárny trest (DT).