Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 23. júla 2018

Do skúmania tragického tandemového letu na Donovaloch priberie znalcov

2. augusta 2017 | Komentáre: 0 |

Pád paraglajdingového tandemu na Donovaloch, pri ktorom v nedeľu (30.7.) krátko pred poludním zahynul 38-ročný inštruktor paraglajdingu spolu s 59-ročnou klientkou, vyšetruje polícia.

Do vyšetrovania priberie aj znalcov z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru. TASR o tom dnes informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

„Krátko po vzlietnutí z doposiaľ presne nezistených príčin obidvaja spadli na zem. Pri páde utrpeli zranenia, ktorým aj napriek snahe záchranárov na mieste podľahli. Na miesto tragickej udalosti bol vyslaný výjazd polície, ktorá zisťovala aj bližšie okolnosti, za ktorých malo k tragédii dôjsť. V tejto veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ konštatovala hovorkyňa.

Peter Hrivnák odlietal stovky tandemových letov

Peter, ktorý pochádzal z Klenovca štartoval pravidelne z Donovalov a zo štartovačky Slopovo nad Klenovcom. Čo sa v osudný deň stalo ukáže vyšetrovanie. V tandeme totiž môžu lietať len najskúsenejší piloti. Peter Hrivnák medzi nich patril. Dlhoročný inštruktor a účastník najnáročnejších pretekov vlastnil licenciu, akou disponuje asi len jeden pilot z dvadsiatich. Mal nalietaný potrebný počet hodín ročne i bohaté skúsenosti. Podľa iných skúsených paraglidistov mohla byť príčinou tragédie odopnutá karabína od popruhu.

Či došlo k porušeniu dôležitej povinnosti zo strany inštruktora, bude predmetom ďalšieho skúmania. Bližšie informácie polícia poskytne až po ukončení vyšetrovania.

 

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj: TASR, Echoviny.sk, foto: paraglidingkurz.sk

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
Posledné komentáre
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA