Echoviny.sk – regionálne spravodajstvo | Regionálne správy | Hnúšťa | Tisovec | Revúca | Klenovec | Hrachovo | Kokava nad Rimavicou
Dátum Dnes je: 25. apríl 2015

Deň detí na Vyšnom Skálniku opäť s veľkou účasťou

30. máj 2010 | Komentáre: 0 |

Včera sa na Vyšnom Skálniku konala už tradičná prechádzka rozprávkovým lesom, ktorú už po deviaty krát organizoval Mikroregión Rimava a Rimavica pri príležitosti Dňa detí.

Ani tento rok nechýbali na trase stanovištia s rozprávkovými postavičkami, s rôznymi úlohami a sladkými odmenami. Pre odvážnejších bolo pripravené zlaňovanie. Akcie sa aj napriek neistému počasiu zúčastnili približne 400 detí z okolitých obcí a miest v doprovode ďalšej stovky dospelých. Na trase bolo možné stretnúť sa s kráľom, princeznami, vodníkom a rusalkami, červenou čiapočkou, námorníkmi, Dedkom večerníčkom, včielkami a rôznymi zvieratkami, so strigami či čertami, ale aj s Flinstonovcami a hokejistami.

Podujatie spestrili deťom i dospelým psovodi, hvezdári, sokoliar či modelári s ukážkami lietania modelov lietadiel, ako aj možnosť zastrieľať si z luku alebo povoziť sa na koni. Po absolvovaní trasy bolo pre všetkých zabezpečené občerstvenie.

Rovnako ako po iné roky sa deň detí uskutočnil vďaka spolupráci viac ako 150 dobrovoľníkov z obcí Mikroregiónu Rimava a Rimavica, občianskych združení a škôl, ktoré v nich pôsobia. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli za ich ochotu a čas. Tešíme sa na stretnutie o rok.

Podujatie podporili:

Vicktorauto – Ladislav Juhász Rimavská Sobota, KEĽO A SYNOVIA s r.o. Veľké Teriakovce, Poľnofarma MOGBI spol. s r.o. Hrachovo, LUNACO spol. s r.o. Lučenec, Kamenárstvo Ulický s.r.o. Rimavské Zalužany, Peter Klajban Hrachovo, Miroslav Juhás – MIVE Pek Hnúšťa, Gabriel Galo – TOP+ Nižný Skálnik, Kvetinárstvo Eva Trnavská Hrachovo, Zmiešaný tovar Ľubomíra Durmisová Vyšný Skálnik, za Poľovnícky zväz Veľké Teriakovce Mgr. Erik Fela, pplk Ing. Ján Durmis Vyšný Skálnik, Pavel Medveď st. Rimavské Zalužany.

Miroslava Kubaliaková, dobrovoľníčka Mikroregiónu Rimava a Rimavica

Podobné alebo súvisiace články:

Zdroj:

V rámci udržania slušnosti a dodržiavania zákonov SR je diskusia moderovaná. Po odoslaní Vášho príspevku ho potvrdí jeden z moderátorov diskusií okamžite, ako bude online a príspevok sa zobrazí ostatným užívateľom. Viac sa dozviete v sekcii „Publikačné pravidlá“.

PRIDAŤ KOMENTÁR* povinná položka

 znakov k dispozícii

POSLEDNÉ ČLÁNKY V KATEGÓRII
Facebook
REKLAMA 1
REKLAMA
Posledné komentáre
POSLEDNÉ KOMENTÁRE
REKLAMA 3
REKLAMA
Reklama_x
REKLAMA